BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas


Alina Orlova - Vasaris (Betoninės kaladėlės)

http://www.youtube.com/watch?v=BpVoqaY058M&feature=player_detailpage

Tavo miestas - betoninės kaladėlės,
Kvailos varnos vis prišąla prie laidų.
Aš naminė tavo kanarėlė,
Man nešalta, tik truputį neramu.

Ei, maitinki iš delno mane,
Šis narvelis per ankštas - ar ne?
Gink savo liūdesį lauk, ar žinai –
Vasaris nebus amžinai,
Vasaris nebus amžinai…

Tavo miestas - betoninės kaladėlės,
Kvailos varnos pergraužė laidus,
Rytas sirpsta, o lange vasario mėlis -
Išvažiuokim į pietus.

Ei, maitinki iš delno mane,
Šis narvelis per ankštas - ar ne?
Gink savo liūdesį lauk, ar žinai –
Vasaris nebus amžinai,
Vasaris nebus amžinai…

Man patinka žiema,o ypač VASARIS:)o apie jį dainų rast sunku,juk šalta,pūgos ir kiti baubai:D

Rodyk draugams
VASARIS

Vasaris yra antrasis metų mėnuo pagal Grigaliaus kalendorių, jį sudaro 28 dienos įprastiniais metais ir 29 dienos - keliamaisiais metais. Tris kartus istorijoje vasaris turėjo 30 dienų. Normaliais (ne keliamaisiais) metais vasaris prasideda ta pačia savaitės diena, kaip kovas ir lapkritis. Keliamaisiais metais vasaris prasideda ta pačia savaitės diena, kaip rugpjūtis.

Sausis ir vasaris į kalendorių buvo įtraukti paskutiniai, nes romėnai žiemos į mėnesius neskirstė. Lotyniškas mėnesio pavadinimas Februārius kildinamas iš romėnų apvalymo dievo Februso vardo. Lietuviškai dar vadintas ragučiu, kovu, koviniu, pridėtiniu, pūsiu, pusiniu, pustiniu, pusčiumi, mažuoju ragučiu.

Lietuviai mėnesį vadindavo barsukiniu, taip pat veršiniu (šiuo metu karvės veršius veda), ešeriniu (ešeriai gerai kimba). Dar kiti vardai buvo zuikiakojis, ragutis (mešką ir vilką gali į ožio ragą suriesti), pridėtinis (29-oji diena tai pridedama, tai ne).

Taip pat noriu pridėti,kad šis mėnuo yra ypatingas,ne vien 02diena,14 diena ir ne vien 16diena.Jis yaptingas man…nes VASARIO 01 DIENA kaip mėgstu sakyt antro pirma diena mano gimtadienis:) gal kvaila kad tai rašau,bet tiesiog mėgstu savo gimtadienį:)AČIŪ jei skaitėt MYLIU JUS IR VISĄ PASAULĮ:)AMLIV-VILMA:)

Rodyk draugams
keistas žaidimaskažin ten kas nors yra?mada

Ar kada nors susimastėte, kas yra mada? Plačiausia prasme tai, žinoma, yra kūryba, menas. Tačiau mūsų visuomenėje tai dar reiškia ir vaikymąsi to, ką sukuria koks nors vienas pasaulyje žinomiausias žmogus ir paviešina tai žiniasklaidai. Suprantama, kad pasaulinio masto mados namai visuomet buvo, yra ir bus pirmieji, kurie praneša, kaip šį sezoną turėtume atrodyti. Tačiau tai skamba tarsi įsipareigojimai, stereotipai. O juk iš tikrųjų, kiekvienas iš mūsų stilių ir madą kuriame patys! Juk apranga ir stilius nusako asmenybę, papasakoja apie žmogų, taigi dažniausiai rengiamės taip, kaip jaučiamės, kaip esame nusiteikę ir visiškai nesvarbu, ar tai buvo madinga vakar, ar prieš metus, o gal dar tik bus madinga! Norime pasakyti, kad kiek matėme ir mąstėme, tai pastaruoju metu visa aukščiausioji mada yra gatvėje, taigi tuo labiau, galite žvalgytis, grožėtis ir netgi pasimokyti, nes mūsų gatvėse tikrai pastebėsite žmonių, prilygstančių garsiesiems mados dizaineriams.
Žinoma, kad mada tikriausiai visais laikais bus masės reiškinys, nes šiaip ar taip, galioja tokia tendencija: „atėjau, pamačiau ir dėviu“. O tada iš lūpų į lūpas ir per daugybę akių pereina tas pats modelis, kuris jau už kelių minučių madingas visame pasaulyje. Tai galima pavadinti ir mūsų visuomenės vartotojiškumo simboliu. Žmonės nori pamėgdžioti vieni kitus bandydami išsiskirti. O išskirtinumas kaip tik sukuria kažką naujo, savito ir šiek tiek apriboja madą. Tai skatina didžiulę jos kaitą. Šiais laikais, kai mes turime tiek daug galimybių išreikšti save (kalbame apie stilių), mados laisvė yra visiškai neribota. Juk dabar madinga ir tai, ką žmonės nešiojo praeitame šimtmetyje! Taigi, ar atrodysime kaip ką tik atklydę iš praeities, ar bandysime įkūnyti ateities žmogaus įvaizdį, vistiek būsime madingi. Viskas priklauso nuo fantazijos, ir kūrybiškumo. O svarbiausia – nebijokite atrodyti kitoks! Mus stebės ir galbūt apkalbės, bet juk svarbiausia išsiskirti minioje, būti pastebėtiems ir įvertintiems. Manau, tokia dabartinio žmogaus –asmenybės ideologija.
Pagrindinė problema kuriant stilių – finansai. Žinoma, daugeliui mūsų atrodo, jog be krūvos pinigų negalėsite atrodyti gerai. Tačiau, drįstume paprieštarauti. Kaip jau minėjome, kiekvienas stilių kuriame patys, taigi, neužmirškite, jog tai yra kūryba. Lygiai taip pat kaip kuriate paveikslą, muziką, galų gale tvarkote kambario interjerą, taip pat kuriate ir “save”. Tikrai galime nuraminti, kad nereikia beprotiškų investicijų, norint madingai ir gerai atrodyti, ir taip pat jaustis. Visiškai nebūtina vaikytis prabangių modelių, audinių ir vardų. Kaip pavyzdį paimkime pačią paprasčiausią senesnę suknutę ir tiesiog įmerkime ją į ryškios spalvos dažus, arba apkarpykime rankoves, apčią, apjuoskime plačia juosta arba įsekime didelę, ryškią segę – gėlę. Tai tik vieni iš nedaugelio pavyzdžių, kaip tą patį rūbą galima skirtingai pateikti šimtus kartų ir atrodyti stilingai. Svarbiausia tikėti, kad norite ir galite turėti savo stilių, nesistengdami kažkam įtikti ar galvodami, kad niekada nebūsite madingi, nes vardinių drabužių negalite sau leisti įsigyti. Sukurkite tokį stilių, kuriuo visus gatvėse stebinsite tik šiandien. Parodykite save, savo asmenybę ir apsidairykite – juk mada yra visur…

Rodyk draugams
Kaip sustabdyti plaukų slinkimą?

1. Patartina apsilankyti pas gydytoją ir pasidaryti tyrimus, ar plaukų slinkimas nėra ligos priežastis.
2. Subalansuokite ir praturtinkite savo mitybą. Patariama valgyti daugiau sorų, tai padės sustabdyti plaukų slinkimą. Plaukų augimui būtini B grupės vitaminai, vitaminai A, C, E, kalcis, geležis, selenas, silicis, cinkas, magnis ir kiti mineralai. Ypač svarbu vartoti daug baltymų, reikalingų plauko sudėtyje esančio baltymo keratino gamybai.
3. Gerkite žalią arbatą.
4. Kasdien plaukus šukuokite natūralių šerių šepečiu.
5. Galvą plaukite slinkimą stabdančiu šampūnu ir losjonu. Šampūnas išplaus ir dezinfekuos odą, o losjonas pamaitins ir sustiprins plauko folikulą.
6. Priemonių, skirtų apsisaugoti ar išgydyti plaukų slinkimą sudėtyje ieškokite 1-metilnikotinamido chlorido. Jis skirtas gerinti kraujotaką, apsisaugoti nuo uždegimų, skatina plaukų augimą.
7. Masažuokite galvos odą. Masažams naudokite eterinius aliejus: rozmarino, kokoso, levandų. Masažuodami, galvą palenkite žemyn. Nykščius laikykite ties kaukolės pagrindu, jais ir kitais pirštais švelniai masažuokite sukamaisiais judesiais.
8. Plaukų slinkimo išvengti gali padėti ir mankšta. Mankštindamiesi mes pageriname kraujo apytaką.
9. Sumaišykite vieną kiaušinio trynį su valgomuoju šaukštu ricinos aliejaus, užtepkite ant plaukų ir apvyniokite rankšluosčiu, kad sušiltų. Po 3 valandų išplaukite neutraliu muilu arba šampūnu.
10. Kad plaukai sutvirtėtų, plaukite juos išrūgomis, šviežiu alumi arba svogūnų lukštų nuoviru.
11. Pasidarykite nasturtų ir dilgėlių losjono: susmulkinkite 100 gramų nasturtų lapų, žiedų, šviežių sėklų ir sumaišykite su 100 gramų šviežių dilgėlių lapų. Mišinį užpilkite 500 mililitrų medicininio spirito ir po 15 dienų nukoškite. Šepetėliu įtrinkite losjoną į galvos odą prieš naktį
12. Jeigu plaukai labai slenka, 2 kartus per savaitę plaukite galvą varnalėšos šaknų ir medetkos žiedų nuoviru (20 gramų varnalėšų ir 10 gramų medetkų litrui vandens); galite pridėti 15 gramų apynių spurgų.
13. Nuo plaukų slinkimo galite apsisaugoti perskalaudami po plovimo juos ajerų nuoviru. 3 valgomuosius šaukštus susmulkintų ajerų šakniastiebių 15 minučių pavirkite pusėje litro acto.
14. 6 valgomuosius šaukštus varnalėšos ir ajero šaknų (lygiomis dalimis) užpilkite litru vandens ir pavirkite 15-20 minučių. Atvėsusiu nuoviru įtrinkite galvos odą 2-3 kartus per savaitę - tokios procedūros tikrai sustiprins jūsų plaukus.
15. 12-15 eterinio aliejaus lašų įlašinkite į 30 ml šampūno. Keletą lašų aliejaus užlašinus ant delno juo galima įtrinti natūralių šerių plaukų šepečius. Tai padės sustiprinti plaukus.
16. Pasigaminkite plaukų aliejų iš džiovintų amla lapų ar Indiškojo agrasto ir kokoso aliejaus. Į virinamą kokoso aliejų tereikia įdėti amla. Gautu aliejumi patepti plaukus.
17. Sumaišykite Indiškuosius agrastų miltelius su kiaušiniu ir įlašinus keletą lašų alyvuogių aliejaus ir puse citrinos sulčių. Kaukę laikykite puse valandos, tada perplaukite plaukus įprastu šampūnu.
18. Camellia Sinesis – žolelė, kuri naudojama gydyti plaukų slinkimą, būtent vyrams. Žaliojoje arbatoje yra komponentų vadinamų katechinais, kurie padeda užkirsti kelią plaukų slinkimui.
19. Ricinos aliejus yra labai naudingas, siekiant pagerinti plaukų augimą. Prieš jį taikydami sumaišykite jį su nedideliu kiekiu migdolų aliejaus, taip sumažinsite jo klampumą. Tada gerai įmasažuokite į galvos odą. Norint gauti geriausius rezultatus tai turėtumėte atlikti vieną kartą per savaitę.
20. Kokosų aliejus stimuliuoja plaukų augimą. Vienam kartui užtenka vienos kapsulės, išardžius ją reikėtų aliejų šiek tiek pašildyti. Ant plaukų laikyti 10 minučių apsivyniojus šiltą rankšluostį. Po to perplauti plaukus įprastu šampūnu.
21. Plaukų slinkimą stabdo ir kosmetinis žibalas, kurio galite įsigyti vaistinėse. Nedideliu kiekiu įtrinti plaukų šaknis, palaikyti 10min, o po to išplauti plaukus šampūnu.
22. Kaip ir plaukų augimui, taip ir slinkimo stabdymui labai tinkamas dilgėlių nuoviras, kuriuo patariama skalauti plaukus kaskart po plovimo šampūnu.
23. 4 valgomus šaukštus vaistinės gelsvės ir varnalėšų šaknų, bei dilgėlės žolės lygių dalių mišinio užpilti 4 stiklinėmis šalto vandens. Uždengus 15 min. pavirti ant silpnos ugnies, 15 min. palaukti, perkošti ir gautu nuoviru įtrinti galvos odą.
24. 4 valgomi šaukštai šaltalankio uogų, lapų ir šakelių užpilti 4 stiklinėmis šalto vandens. 15 min. pavirti, 15 min. palaukti, perkošti ir gautu nuoviru įtrinti galvos odą.
25. 4 valgomi šaukštai šalpusnio lapų, 4 šaukštai apynių spurgų. Užpilti 4 stiklinėmis šalto vandens. 15 min. pavirti, 15 min. palaukti, perkošti ir gautu nuoviru įtrinti galvos odą.
26. 2 valg. šaukšus kefyro sumaišyti su 0,5 citrinos sulčių, 1 valg. šaukštu medaus, 1 kiaušinio tryniu ir 2 valg. šaukštais konjako. Gautu mišiniu įtrinti galvos odą ir palaukti 20-40 min. Kad kaukė nesudžiūtų, galvą pridengti polietileniniu maišeliu. Po to plaukus kruopščiai išskalauti šiltu vandeniu.
27. Galvos odą įtrinkite juodąja arbata.
28. Išbandykite tik jums priimtiniausius būdus, padėsiančius pašalinti plaukų slinkimą. Šie natūralūs būdai išvardyti pasinaudojant su problema susidūrusių žmonių patirtimi, patarimais bei medicina.

Rodyk draugams
šalta lauke,bet juoktis galima:)

Išminuotojas suklysta dukart. Pirmą kartą – pasirinkdamas profesiją.
Žibintuvėlis su saulės baterijom.
Būdamas 20-ies metų jis jau pažinojo 9 operacines sistemas ir nei vienos moters.
Laidotuvių biuro devizas: geras klientas – miręs klientas.
Tik prisėdi padirbėti, tai būtinai kas nors pažadina!
Geriausias būdas atsiminti savo žmonos gimtadienio datą – kartą pamiršti ją.
Kolege, galima jus pakviesti vakarienei su pusryčiais?
Nemokamą sūrį gauna antra pelė.
Man patinka darbas. Aš galiu sėdeti ir ziūreti į jį valandų valandas.
Aš paskambinau į duris, bet buvo užimta…
Medicinos galimybės begalinės! Ribotos tik pacientų galimybės…
Tuos, kurie suprato, kad Dievo nėra, jis baudžia daugiausiai.
Žmogus išsivystė iš beždžionės. Bet su Dievo pagalba.
Pamestas krepšys su pinigais. Grąžinkit bent pinigus.
Mesti rūkyti labai lengva, asmeniskai aš tai padariau jau 74 kartus.
Duokite man atramos tašką…ir aš pasakysiu tostą.
Žmogui gyvenimas duodamas tik kartą, ir, kaip taisyklė, pačiu netinkamiausiu momentu.
Darome viską, kad tik nieko nereikėtų daryti.
Škotija:
-Dukrele, nelakstyk paskui kiekvieną sijoną..
Yra trys dalykai, kuriuos galima stebėti valandų valandas: kaip dega ugnis, teka vanduo ir kaip dirba žmonės. Idealus variantas stebejimui – gaisras.
-Pone, atstokit nuo manes! Kiaulė! Kvailys! Kvailelis… Kvailiukas…

Eina brakonierius palei ežero krantą, ant pečių dvi 10 kilogramines, dar gyvas, lydekas neša. Staiga iš krūmų iššoka inspektorius:
- Aha! Pakliuvai su įkalčiais!!!
- Nepatikėsit, bet aš tas lydekas nuo vaikystės pažįstu ir auginu.
- Kaip tai?
- Nusipirkau kadaise ikrų indelį, atidarau, o ten 2 mailiai spurda. Įleidau į stiklinę – atsigavo. Ir pradėjau aš juos auginti, maitinti. Paaugo – perkėliau į trilitrainį, po to į kubilą, dar vėliau – į vonia. O kai vonioje nebetilpo paleidau į ežerą. Prieidavau prie kranto, sušvilpdavau – atplaukdavo.
- Negali būti….
- Netiki, galiu parodyti. Va, paleisiu, švilptelsiu ir jos atplauks.
- Nu rodyk…
Brakonierius paleido lydekas, o tos išsyk ir nėrė gilyn. Stovi, rūko…
Inspektorius:
- Tai švilpk.
- O kam?
- Kad lydekas pašauktum.
- Kokias lydekas???…

Rodyk draugams
10 minčių pasimatymams

Boulingas
Susitikimai boulinge buvo populiarūs senovėje, todėl tai old-school idėja. Abu galite užsisakyti picos ir draugiškai pakonkuruoti. Gerai ir tai, kad beveik kiekviename mieste yra boulingas, kuriame galima atsipalaiduoti.
Kuo labiau atsipalaidavusi bus jūsų mergina, tuo linksmiau ji praleis laiką. Kuo linksmiau ji praleis laiką, tuo didesnis šansas susitikti antrą kartą.
Žygis pėsčiomis
Pasižvalgyti po miesto aplinką yra labai smagus (ir netradicinis) užsiėmimas, ypač pirmajam pasimatymui. Tik iš pradžių turite įsitikinti, ar jūsų merginai patinka tokia veikla. Jei susitinkate su mergina, kuri mėgsta gerti „Martini“ ir turi ilgus lakuotus nagus, vargu ar jai patiks tokie žygiai.
Akvariumas
Tikriausiai akvariume paskutinį kartą buvote kokioje ketvirtoje klasėje, bet ši vieta puikiai tinka ir pirmajam susitikimui su mergina. Juk akvariumo vaizdai taip ramina – spalvotos ir keistos povandeninės būtybės. Argi ne romantiška?
Teatras
Apsilankyti teatre daug originaliau negu kino teatre. Beje, teatrams būdingas klasikos elementas. Beje, nuėjus į kino teatrą jūs atsisėdate ir beveik dvi valandas (o kartais ir ilgiau) turite žiūrėti į ekraną, o teatre paprastai būna pusvalandį trukanti pertrauka, per kurią galėsite pasišnekučiuoti. Jeigu jūsų mergina yra knygų fanė, jai toks pirmasis susitikimas tikrai padarys įspūdį.
Sporto užsiėmimas
Kodėlgi ne? Jei jums patinkanti mergina yra atletiška (o ir pats neapleidžiate sporto), galite pakviesti ją pažaisti golfo, lauko teniso ar netgi paplaukioti. Jei, tarkim, jūs puikiai žaidžiate golfą, o mergina nėra net bandžiusi, turėsite progą ją pamokinti. Draugiška konkurencija taip pat pagyvins bendravimą.
Meno galerija
Jei jums patinkanti mergina tapo ar turi polinkį į kitą meno rūšį, labai smagu yra apsilankyti jaukioje meno galerijoje. Galite padaryti nedidelį „tyrimą“ ir prieš susitikimą galerijoje apsilankyti vienas.
Ne tik todėl, kad pasirodysite išsilavinęs, tačiau ir todėl, kad tokiu būdu išvengsite keisto „meno“, pvz. antrojo pasaulinio karo šaukštų. Po velnių, kam tai gali būti įdomu?
Vietinis grupės pasirodymas
Pirmojo pasimatymo metu privalote turėti galimybę daug bendrauti, tad pakviesti merginą į grandiozinį šou stadione ar roko koncertą nebūtų išmintinga. Bet jei tuo metu jūsų miestelyje koncertuoja kokia nežymi vietinė muzikos grupelė, tai bus malonus trukdis jūsų dialogo metu.
Žaiskite turistus
Pabandykite pamatyti savo miestą, kuriame galbūt gyvenate ne pirmą dešimtmetį, iš turisto perspektyvos. Pabandykite su mergina rasti naujų vietų, kur galėtumėte pasėdėti, išgerti vyno, pasiklausyti ramios muzikos. Tikėtina, rasite daug įdomių dalykėlių.
Čiuožykla
Žinoma, šią idėją įgyvendinti gali būti mažų miestelių gyventojams, tačiau patikėkite, tai smagi vietelė naujoms pažintims. Jei jums patinkanti mergina yra aktyvi, būtinai pakvieskite pačiuožinėti.
Ji nemoka čiuožinėti? Na ir kas. Dviračiuoti važiuoti išmokote tik važiuodami, tad nieko čia baisaus. Griūti ir keltis, keltis ir griūti, griūti ir keltis – tokiu būdu pažinti kitą žmogų yra labai smagu ir linksma.
Netradicinė virtuvė
Dalijimasis nauja patirtimi yra įdomus būdas susipažinti su žmogumi, panašiai kaip eiti į čiuožyklą nemokant čiuožinėti. Jeigu jau pakvietėte merginą į restoraną, tai nebūkite nuobodūs ir išbandykite naują virtuvę. Išbandykite tai, ko niekada nebandėte ir galbūt tai, kas jus truputį gąsdina. Turėtų būti smagu.

Rodyk draugams
kaip išsimiegoti?

Norite geriau jaustis darbe? Kad jūsų mintys būtų aštresnės, atmintis gera ir netrūktų energijos? Geriausias būdas gerai jaustis visą dieną – gerai išsimiegoti naktį, tačiau dažną šiuolaikinį žmogų kankina nemiga ir kiti miego sutrikimai. Per naktį nepailsime, todėl darbo valandomis mus kankina nuovargis ir mieguistumas. Jei norite miegoti saldžiau ir geriau pailsėti, turėsite įdėti pastangų ir keisti miego įpročius.
Šiame straipsnyje rasite daugybę patarimų. Nereikia imtis visų iš karto, išbandykite tuos, kurie, manote, jums galėtų padėti. Pastebėję, kad vieni būdai jums nepadeda, išbandykite kitus. Svarbu eksperimentuoti ir turėti kantrybės. Kiekvienas žmogus individualus, todėl ir jūsų gero miego strategija turi būti pritaikyta būtent jums.
Išsiaiškinkite: kiek miego jums reikia?
Pirmas dalykas, kurį turite išsiaiškinti, kiek miego jums reikia, kad jaustumėtės pailsėję? Kiekvieno žmogaus miego poreikis skirtingas. Vidutiniškai specialistai pataria suaugusiam žmogui miegoti apie 8 valandas. Tačiau jums 8 valandos gali būti per mažai arba per daug.
Laikykitės reguliaraus miego ritmo
Nustatykite savo miego ir kėlimosi laiką. Visada eikite miegoti tuo pačiu metu. Kūnas prisitaikys prie reguliarių miego valandų ir miego kokybė pagerės. Kaip tinkamai nustatyti miegojimo laiką? Eikite miegoti, kai jausitės pavargę. Geriausia miegoti tiek, kad galėtumėte pabusti natūraliai, be žadintuvo. Taip miegodami pajusite didelį skirtumą: jausitės gyvybingi ir pailsėję, dieną nekankins mieguistumas. Svarbu miego rutinos nesugriauti net savaitgaliais.
Jei nepavyko gerai išsimiegoti, nusnauskite dieną
Jei blogai išsimiegojote arba turite keltis anksčiau nei įprastai, nusnūskite trumpai dieną. Taip išvengsite nuovargio ir atsikratysite mieguistumo. Tačiau snausti dieną nepatariama žmonėms, kuriuos kankina nemiga. Dienos miegas neturėtų trukti ilgiau 30 minučių.
Jei užsinorite miego vakare, neleiskite sau miegoti
Kartais užsinorime miego vos grįžę iš darbo, bet nusnaudę valandą, nebegalime užmigti naktį. Specialistai pataria nemiegoti vakare. Jei suima miego noras, užsiimkite buities darbais - jie jus prabudins.
Šviesos terapija
Hormonas melatoninas padeda natūraliai reguliuoti mūsų miego ciklą, tačiau jo išsiskyrimą reguliuoja šviesą. Smegenys būna aktyvesnės, kai mus supa šviesa, o prieblandoje ar tamsoje natūraliai pajuntame mieguistumą. Ilgos darbo valandos biure, kai dienos trumpos, atima iš mūsų galimybę pasimėgauti natūralia dienos šviesa, o tai sutrikdo melatonino gamybą. Todėl net ir dieną jaučiamės mieguisti. Kaip padidinti gaunamą šviesos kiekį?
• Rytais, net ir šviečiant saulei, nenešiokite akinių nuo saulės.
• Per pietų pertrauką būtinai išeikite pasivaikščioti. Jei diena saulėta, kas valandą darykite trumpas pertraukėles ir išeikit į lauką įkvėpti gryno oro.
• Leiskite šviesai patekti į jūsų biuro patalpą ir namus.
• Jei jaučiate šviesos trūkumą, naudokite specialų šviesos terapijos aparatą.
Tamsos terapija
Norėdami būti aktyvūs dieną, turite gauti pakankamai šviesos, bet norėdami geriau miegoti naktį, turite būti tamsoje.
• Eidami miegoti išjunkite televizorių ir kompiuterį. Įprotis užmigti su įjungtu televizoriumi neleidžia jums gerai išsimiegoti, nes televizoriaus skleidžiama šviesa sutrikdo melatonino gamybą. Jei negalite užmigti tyloje, geriau klausykitės ramios muzikos arba audio knygų.
• Prie lovos naudokite mažo galingumo lemputes.
• Eidami miegoti gerai užtraukite užuolaidas, nes geram miegui reikia tamsos. Kai kurie žmonės mėgsta miegoti su miego akiniais. Pabandykite, gal ir jums patiks.
• Net ir prabudę naktį, stenkitės nejungti šviesos.
Miegamasis, tinkamas miegui
• Izoliuokite miegamąjį, kad negirdėtumėte gatvės ar kaimynų triukšmo.
• Miegamajame turi būti vėsu. Prieš eidami miegoti gerai išvedinkite kambarį.
• Miegokite patogioje lovoje, naudokite patogią pagalvę.
Lovoje tik miegokite ir mylėkitės
Stenkitės lovoje nedirbti ir nevalgyti. Specialistai pataria lovoje tik miegoti ir mylėtis. Taip jūs pasąmoningai užsinorėsite miego vos tik atsigulę į lovą.
Ritualai prieš miegą
Susikurkite sau malonų ir atpalaiduojantį ritualą prieš miegą.
• Skaitykite knygas arba žurnalus.
• Pagulėkite šiltoje vonioje.
• Klausykite ramios muzikos.
• Užsiimkite mėgstamu hobiu.
• Pasiruoškite kitai dienai.
Prieš miegą nevalgykite
Stenkitės valgyti kuo anksčiau, kad neeitumėte miegoti pilnu pilvu. Prieš miegą venkite valgyti riebų ir aštrų maistą.
Jei prieš miegą išalkote, galite suvalgyti:
• pusę sumuštinio su kalakutiena,
• jogurtą su vaisiais ir grūdais,
• bananą.
Šie lengvi užkandžiai nuramins sukilusį alkį ir leis gerai išsimiegoti.
Prieš miegą negerkite alkoholio
Žmonės klaidingai įsitikinę, kad alkoholis padeda miegoti geriau, bet toks įsitikinimas yra neteisingas. Alkoholis padeda greičiau užmigti, bet blogina miego kokybę, priverčia daug kartų prabusti.
Prieš miegą negerkite kavos
Specialistai įspėja, kad kofeinas veikia mūsų miegą net ir praėjus 10-12 valandų po jo vartojimo. Atsisakykite kavos jau per pietus.
Meskite rūkyti
Nikotinas stimuliuoja, todėl cigaretė prieš miegą gali sukelti nemigą. Dideli rūkaliai naktį pradeda jausti nikotino trūkumą, todėl prastai miega.
Reguliariai mankštinkitės
Užsiimkite mankšta kas dieną apie 20 minučių ir pastebėsite, kad miegas naktį pagerės. Specialistai pataria nedaryti mankštos prieš pat miegą, nes pakilusi kūno temperatūra neleis užmigti, nebent darytumėte atpalaiduojančius jogos pratimus.
Išmokite įveikti stresą
Geram miegui trukdo nuolatinis stresas ir mintys prieš miegą apie nepadarytus darbus arba problemas, kurių negalite išspręsti. Prieš miegą galvokite apie raminančius dalykus, svajokite ir jokiu būdu neprisileiskite nerimą keliančių minčių.
Darykite kvėpavimo pratimus
Šie pratimai padės įveikti stresą, atsipalaiduoti ir geriau miegoti. Paprastas, bet efektyvus pratimas: užsimerkite, stenkitės giliai įkvėpti ir lėtai iškvėpkite. Pratimą kartokite daug kartų, kiekvieną kartą stengdamiesi įkvėpti kuo daugiau oro.
Kada būtina kreiptis į gydytoją?
Jei aukščiau išvardinti patarimai nepadėjo miegoti geriau, jums gali būti reikalingas specialus gydymas.
Kreipkitės į gydytoją, jei jus kankina šie simptomai:
• nuolatinis mieguistumas ir nuovargis dieną;
• garsus knarkimas;
• nemiga;
• jei pamiegoję jaučiate nuovargį;
• jei reguliariai po miego jaučiate galvos skausmus.

Rodyk draugams
savaitės horoskopas

AVINAS

Turėtų būti pakankamai intensyvūs santykiai su draugais ar giminaičiais. Iš jų greičiausiai sulauksite įdomių pasiūlymų. Labai aktyvūs turėtumėte būti visuomeninėje veikloje. Neblogas metas reklamuoti savo įmonę, firmą. Bet šiaip didelių pokyčių ir įvykių greičiausiai nebus. Turbūt turėsite nemažai laiko ramiai pabūti su savimi ar artimais žmonėmis, paskaitinėti mėgstamas knygas.

JAUTIS

Pirmoje savaitės pusėje savo profesiniuose reikaluose galite šlubuoti, tad didesnių kliūčių neįveiksite, vadinasi, jei tik bus galimybės. Jas būtinai stenkitės apeiti ir jokiu būdu netaranuokite. Daugiau šviesos ir optimizmo bus antroje laikotarpio pusėje. Ypač gerai turėtų sektis sprendžiant klausimus, susijusius su paslaptimis, ezoterika. Bus tikimybė išnarplioti detektyvinio pobūdžio mazgą ar pagaliau išeiti iš painaus labirinto.

DVYNIAI

Būtų šaunu, jei pačius svarbiausius reikalus pavyktų išspręsti pirmoje savaitės pusėje, kada jus lydės palanki Jupiterio įtaka, bus palanku ieškoti partnerių užsienyje, ieškotis finansinės ir teisinės paramos. Antroji laikotarpio pusė gali parodyti savo nagus, kuri tarsi didelė plėšrioji katė draskys daugelį jūsų planų. Stenkitės vengti konfliktų su viršininku – galite išlėkti iš darbo.

VĖŽYS

Bus labai sunku įsibėgėti – kojos atrodys lyg švininės, o sąnariai girgždės lyg aprūdijusi geležis. Todėl norai keliaus savo keliais, o galimybės – savaisiais, ir tik kartais jiems bus lemta susitikti. Tačiau dėl to nereikės labai graužtis, o vertės kantriai dėti kruopelytę prie kruopelytės, ir netikėtai pamatysite, kad jau spėjote sukrauti nemažą krūvą. Išlaikę atkaklumo egzaminą išsiauginsite sparnus, o tada arti bus ir pats dangus.

LIŪTAS

Greičiausiai pernelyg dažnai reikalausite didelio dėmesio – žiūrėkite neperlaužkite lazdos – nebūkite tokie egoistiški. Nelabai gerai sektis tvarkyti finansinius reikalus, taip pat susijusius su pramogomis, grožiu, komfortu, moterimis, santuoka. Kita vertus, jums atsiras galimybių sulaukti nemažos pagalbos iš pačių artimiausių draugų, taip pat patys galėsite ištiesti tvirtą pagalbos ranką.

MERGELĖ

Antroje savaitės pusėje dėl Merkurijaus ir Neptūno konjunkcijos patirsite keistų intuicijos blyksnių, kuriais vis dėlto ne visada pavyks pasinaudoti, todėl teks graužtis, kad pasielgėte ne taip, kaip reikėjo. Labai svarbus bus svajonių ir sapnų pasaulis, į kurį panerti norėsis daugiau ir giliau nei įprastai. Šis pasaulis jums ir bus tikroji realybė, kuri įgaus pačią didžiausią prasmę.

SVARSTYKLĖS

Įmanomos staigmenos, naujos žavios pažintys, bendravimas su svetimos kultūros atstovais, smagi išvyka su mylimu žmogumi. Didelio džiaugsmo turėtų teikti vaikai. Antroje savaitės pusėje galite sužinoti daug pikantiškų dalykėlių, o gal net įminti svarbią paslaptį. Turėtų gerai sektis spręsti klausimus, susijusius su alimentais, paskolomis, valstybės saugumu, finansinėmis įstaigomis bei venerinėmis ligomis.

SKORPIONAS

Pirmoje laikotarpio pusėje galite patirti nemalonių nuotykių su mokslininkais, verslininkais, vandentiekio darbininkais ar statybininkais. Žiūrėkite, kad ypač pastarieji nepridarytų jums žalos. Antroje savaitės pusėje patirsite malonių įspūdžių bendraudami su priešingos lyties atstovais. Bus palankus metas leistis į naktinius klubus, į ten, kur daug šurmulio ir linksmybių. Turėtų gimti neblogų minčių, kaip pastorinti savo pinigines ar banko sąskaitas.

ŠAULYS

Vis dar būsite veikiami maištingojo Urano, todėl venkite pernelyg skubotų veiksmų, neapsimetinėkite pernelyg dideliais revoliucionieriais, norinčiais viską apversti aukštyn kojomis, nebent tai tebūtų sąmoninga ir konkrečių tikslų siekianti jūsų vaidyba. Kad ir kaip ten būtų, gali tekti nemažai pakovoti dėl savo ir kitų teisių, gal ir ne viskas eisis kaip iš pypkės, turėtumėte vis viena pasiekti savo.

OŽIARAGIS

Gimusiesiems ženklo pradžioje Marsas turėtų padėti sutraiškyti visas kliūtis, visiems kitiems ženklo atstovams tos kliūtys gali būti pernelyg kietos ir neįveikiamos. Tačiau visiems reikėtų saugotis avantiūrų ir skubotų žingsnių, nes galite privelti gana rimtų klaidų, kurios tarsi spygliuota viela apjuos jūsų veiksmų teritoriją, ir jums bus labai sudėtinga manevruoti. Ilgalaikius projektus vertės trumpam atidėti į šalį – ypač antroje laikotarpio pusėje.

VANDENIS

Neseniai į jūsų ženklą įplaukusi Saulė suaktyvins kūrybines galias, suteiks naujo tikėjimo ir įkvėpimo – ypač tai turėtų pajusti gimusieji ženklo pradžioje. Turbūt drąsiau imsitės lyderio vaidmens, nebijosite parodyti savo tikrojo veido, neatmesite maišto ir revoliucijos galimybės. Gerų rezultatų galite tikėtis komunikacijos, prekybos, transporto, mokslo, studijų, rašymo srityse. Labai tikėtina, kad išsipildys viena didžiausių jūsų svajonių.

ŽUVYS

Galite pasižymėti kaip apsukrūs ir nuovokūs savo srities specialistai. Nors iš pradžių aplinkiniams atrodys, kad jūs lyg don kichotai kovojate su siaubingai įsišėlusiais vėjo malūnais, paskui netikėtai jie atsipeikės ir supras, kad patys buvo apsupti miražų ir iliuzijų. Vis dėlto jūs patys juokingų klaidų neišvengsite, tačiau turėsite galimybę jas ištaisyti arba mažiausiai į jas kreipsite dėmesį, tarsi jų visiškai nė nebuvo.

Rodyk draugams