BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas


Kovas

trečiasis metų mėnuo pagal Grigaliaus kalendorių, jį sudaro 31 diena.

Romėnų kalendoriuje kovas ilgą laiką buvo pirmasis mėnuo. Tik po Julijaus Cezario kalendoriaus reformos 45 m. pr. m. e. metai prasidėjo sausio 1 d. Tradicija kovą laikyti pirmuoju metų mėnesiu daugelyje šalių išliko ilgą laiką. Prancūzijoje Naujieji Metai perkelti į sausio 1 d. 1564 m. Didžioji Britanija ir jos kolonijos naujais metais laikė kovo 25 d. iki 1752 m., t. y. metų, kai galutinai priėmė Grigaliaus kalendorių.

Lotyniškas mėnesio pavadinimas Martius kildinamas iš romėnų karo dievo Marso vardo. Šis mėnuo buvo laikomas sėkmingu karui pradėti.

Senovės graikų civilizacijoje kovas buvo vadinamas Anthesterion.
Kovas prasideda ta pačia savaitės diena, kaip lapkritis, o ne keliamaisiais metais – ir kaip vasaris.

Šventės ir atmintinos datos Lietuvoje
Kovo 4 d. Kovarnių diena, Kazimierinės

Kovo 8 d. Tarptautinė moters diena

Kovo 10 d. 40 paukščių diena

Kovo 11 d. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena - Lietuva

Kovo 16 d. Knygnešio diena

Kovo 19 d. Pempės šventė, Juozapinės

Kovo 20 - kovo 21 d. Pavasario lygiadienis (Pavasario lygė) - Baltų šventė

Kovo 25 d. Blovieščiai arba gandro diena

Rodyk draugams
Mėlynos rožės egzistuoja

Raudonos rožės buvo ne visada. Genas, atsakingas už raudoną spalvą, atsirado dėl mutacijos tik 1930 metais. Dėl to dabar mes galime mėgautis įvairių atspalvių raudonomis rožėmis. Rožių spalvų įvairovėje visada truko tik vienos spalvos – mėlynos. Biologiškai rožės neturi geno, atsakingo už mėlyną spalvą - delfinidino.
2004 metais Amerikos laboratorijoje, kurioje buvo kuriami vaistai nuo vėžio ir Alzheimerio ligos, eksperimento metu iš kepenų buvo išskirtas nežinomas fermentas. Kai jis buvo suleistas tiriamoms bakterijoms, jos pamėlynavo. Taip prasidėjo revoliucija stanguoti pradėjusioje gėlių spalvos srityje.
Konstruojama paslaptinga gėlė trimis etapais: pirmas – pridedamas genas atsakingas už mėlyną spalvą, gautas iš gėlių našlaičių; antras – aktyvacija ir mėlynos spalvos sustiprinimas, pridedant iriso geną; trečias – rožės „pasipriešinimo“ stabdymas, pridedant dirbtinai sukurtą geną (tą, kuris nudažė bakterijas).

Rodyk draugams
Penki pavasariniai „Must Have“

1. Šviesus paltas. Pavasaris – atgimimo metas. Tik nepamiršk, kad su visomis teigiamomis emocijomis, tik dažnai dovanoja ir nemažą kraitelę peršalimo ligų. Kad taip nenutiktų ir tau, nekišk nosies iš namų be stilingo paltuko. Tinkamiausias šiemet – ryškių spalvų ir siekiantis kelius. Pačios tinkamiausios spalvos: geltona, žydra, žalia, mėlyna. Derink jas su kontrastuojančiomis spalvomis ir tau tikrai pavyks išgauti tobulą pavasarinį ansamblį.
2. Kelnės, išmargintos tigriniais raštais. Jei kas nors šiemet tavęs paklaustų, koks drabužis stilingiausias, drąsiai atsakyk, kad visi tie, kurie yra išmarginti laukinių gyvūnų raštais. Ypač stilinga būsi, jei ne tik apie tai kalbėsi, bet ir pati dėvėsi. Ilgos kelnės su tigriniais raštais arba kelnės iki kauliukų, tinka ir šortai – svarbiausia, kad jie būtų paženklinti laukinių gyvūnų raštais. Tokias kelnes derink prie vienspalvių marškinėlių ar švarkelio. Tigrinės kelnės padės susikurti ir rokerišką įvaizdį su trumpa odine striuke ir aukštakulniais batais su sagtelėmis ir užtrauktukais.
3. Masyvus kaklo papuošalas. Juodas, raudonas, žydras, geltonas. Spalvų daug ir visos jos tinkamos. Masyvūs kaklo papuošalai traukte traukia akį, o jei dar tinkamai priderinti prie palaidinės, liemenės ar megztinio… Nepamiršk, kad tėra mitas, jog kaklo papuošalai gražiai atrodo tik ant nuogo kūno. Tai yra visiška netiesa. Stilingai atrodysi apsivilkusi net ir golfą bei prie jo priderinusi masyvų ir ryškų kaklo papuošalą.
4. Pastebimi bateliai. Tai jokiais būdais nereiškia, kad jie turi būti su itin aukšta pakulne arba raudonais padais. Garsiausi pasaulio dizaineriai šiemet siūlo pamiršti visus batelių derinimus prie drabužių. Šiemet ir vėl grįžta į madą aksesuarų ir batelių derinimas: alyvinė rankinė ir alyviniai bateliais, raudonos pirštinaitės ir raudoni bateliai, mėlyna skrybėlaitė ir mėlyni aulinukai.

5. Šypsena. prie viso gražaus pavasarinio „Must Have“ rinkinuko prikabina dar vieną komponentą – šypseną

Iš visų išvardintų dalykų turiu tik tigro raštus:Dir šypseną:)manau,kad bent šiai dienai to užtenka;)AMLIV

Rodyk draugams
Tinkama šukuosena, paslepianti veido trūkumus

Žmogaus išvaizda nepakartojama. Kartais galima sutikti žmonių, kurių veidai itin panašūs. Tačiau visiškai vienodų nebūna. Vieni veidai mums atrodo gražūs, kiti – ne. O šis įspūdis pakankamai individualus. Grožio kriterijams daro įtaką ir mada, ir laikmetis. Jei Džokonda gyventų mūsų laikais, vargu ar kas ją vadintų gražuole. O štai Nefertitės veidas veikiausiai ir šiandien keltų susižavėjimą.

Vienas svarbiausių veido grožio kriterijų – jo forma. Teisingai parinkus šukuoseną kaip tik veido formą ir galima pakoreguoti ir maksimaliai priartinti ją idealiam ovalui.

Veido forma gali būti ovali, pailga, apvali, kvadratinė, trikampė.

Ovalus veidas. Ši forma laikoma idealia. Jai būdingas tolygus perėjimas nuo kaktos linijos prie žandikaulių ir smakro. Visos šios linijos sudaro taisyklingą ovalą. Prie tokio veido tinka ir ilgi, ir trumpi plaukai, galima rinktis šukuoseną su kirpčiukais ir be jų, plaukus suimti viršugalvyje ar ties kaklu, atidengti ir paslėpti ausis, garbanoti ir tiesinti. Be abejo, jei veidas ovalus, dar vertėtų atsižvelgti ir į veido bruožus bei amžių. Pavyzdžiui, jei kakta žema, tai tiesus sklastymas per vidurį dar labiau tai paryškins, o pagyvenusiai moteriai vargu ar tiks išsidraikę ilgi palaidi plaukai, kad ir koks taisyklingas jos veidas bebūtų.
Apvalus veidas. Šiuo atveju šukuosena turėtų padėti jį prailginti. Apvaliam veidui labai svarbu kad kakta liktų atvira, o plaukai ties smilkiniais būtų purūs. Taigi idealiai tiks trumpas kirpimas, suteikiantis apimties smilkinių zonoje. Apimties galima suteikti ir plaukus tose vietose pašiaušiant ar pasukant. Ilgų plaukų gerbėjoms rekomenduojama aukšta šukuosena, pašiaušta ties smilkiniais ir kakta, be kirpčiukų. Venk tiesių glotnių šukuosenų ir tiesaus sklastymo.
Pailgas (ištemptas) veidas. Tokiam veidui būdingas ištemptumas: aukšta kakta, ilgas smakras. Šukuosena gali optiškai išplatinti veidą šonuose. Idealiai tinka karė kirpimas, siekiantis apatinį žandikaulį ir smakrą, ties galiukais puresni plaukai, antakius siekiantys kirpčiukai. Jei plaukai ilgi, suteik jiems apimties garbanodama. Purūs, apimties turintys plaukai išplatins siaurą veidą.
Trikampis veidas. Platus kaktos ir žandikaulių srityje (kartais žandikauliai net platesni už kaktą), ir stipriai siaurėjantis ties smakru. Staigus perėjimas nuo plačios kaktos prie siauro smakro švelninamas ilgais įstrižais arba tankiais tiesiais kirpčiukais. Taip pat tiks karė, siekiantis smakrą. Galima ties pakaušiu plaukus kiek pašiaušti. Plaukų galiukus galima pasukti – tiek į vidų (tada atrodys, kad skruostai putlesni), tiek į išorę (taip užsirietę plaukai nukreips dėmesį nuo smailaus smakro). Ilgus plaukus galima šukuoti tiesiai, su tiesiu arba įstrižu sklastymu. Prie veido prigludę plaukai užmaskuos plačią kaktą ir skruostikaulius. Plaukų šonus galima iškarpyti laipteliais, fenu pasukti į vidų.
Kvadratinis veidas. Kakta, skruostikauliai – platūs, smakras – platus ir sunkus. Turint tokią veido formą kaktą rekomenduojama palikti atvirą, plaukus šiek tiek kilstelėti ties šaknimis, papurenti. Tai vizualiai pailgins veidą. Dėmesį nuo kampuotos veido formos nukreipti padės trumpa griežta šukuosena su žaismingai iškarpytais kirpčiukais iki kaktos vidurio, o jei plaukai banguoti ar garbanoti – tiks ir pusilgė šukuosena, kai plaukai minkštai įrėmina visą veidą.
Kokius dar trūkumus gali slėpti šukuosena?

Tinkamai parinktas kirpimas turėtų pabrėžti tavo patrauklumą ir privalumus bei sumažinti trūkumus. Be abejo, norėtųsi, kad šukuosena būtų taip pat ir madinga, tačiau svarbiausiu kriterijumi vis dėlto turėtų tapti ne mada, o tavo bruožai.

Taigi kokius trūkumus galima sumaniai paslėpti šukuosena?

• Pernelyg smailą smakrą sušvelnins plaukai, kurie bus ilgesni nei iki smakro. Pavyzdžiui, karė. Arba laipteliai. Ir atvirkščiai, smakras atrodys griežtesnis, išraiškingesnis jei plaukai bus lygūs su smakru.

• Kvadratinį smakrą pavers apvalesniu šukuosena suapvalintais kraštais, o aukštą, stambią kaktą paslėps žaismingi kirpčiukai.

Šukuosenos pasirinkimą turėtų lemti ne tik veido forma, bet ir plaukų tipas. Visų žmonių plaukai turi savitą charakterį, tad renkantis šukuoseną reikėtų atskleisti, kuo plaukai žavūs, ir vengti toki kirpimo, kuris tik prikurtų problemų.

• Jei plaukai ploni, tiks bobas arba karė iki smakro. Plaukų galiukai turėtų būti išpeliuruoti ir suapvalinti. Ilgi ploni plaukai neatrodys gražiai.

• Tiesūs ir tankūs plaukai visada atrodo nuostabiai, jiems tiks bet kokia šukuosena. Tačiau ir čia esama šiokių tokių niuansų. Geriausiai atrodys sluoksniais iškarpyti plaukai, kai viršutinis sluoksnis ilgesnis už apatinį. Taip pat dailiai atrodys ir lygiu kontūru apkirpti tiesūs plaukai. Jei plaukai labai sunkūs, pats plaukas storas, rinkdamasi kirpčiukus pasikliauk įstrižais, o ne tiesiais.
• Garbanotus plaukus reikėtų kirpti taip, kad pabrėžtum jų natūralų žavesį. Geriau stipriai nepeliuruoti. Ir trumpi kirpčiukai netiks. O štai ilgas bobas tikrai turėtų būti parankus: trumpi plaukai ties sprandu ir ilgos sruogos prie skruostų.

• Galiausiai nepaklusnūs plaukai, kurie nėra tiesūs, bet ir garbanotais nepavadinsi. Tokiems idealus variantas – asimetriškos šukuosenos, kurioms nebūtina nuolat palaikyti idealią formą. Šios šukuosenos dar vadinamos laukinėmis arba „kreizi“.

Rodyk draugams
keisti drabužiai ir ne tik
Viena rečiausių akių spalvų - žalia

Pasirodo, tik 2% žmonių turi žalią akių spalvą. Dažniausiai žaliaakiais būna Šiaurės Europos gyventojai, kurių organizmai genetiškai gamina mažiau melanino. Kitos retos akių spalvos - raudona (ji būna pas albinosus), violetinė (sumaišyta raudona ir mėlyna), gintarinė ir juoda.

Rodyk draugams
pikta varlė