BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas


meilė-gailestis?

Gailestis ir meilė – labai artimos sąvokos, juk nuoširdžiai gailėti žmogaus ir būti pasirengusiu pasidalinti visais jo gyvenimiškais sunkumais, iš esmės įmanoma tik mylint… Tačiau riba tarp šių dviejų sąvokų yra tokia nedidelė, kad neretai sunku suprasti, jog meilė išblėso ir liko vien tik gailestingumas.

Vienoje Rytų kalboje veiksmažodis “mylėti” pažodžiui verčiamas kaip “prisiimti tavo skausmą ant savęs” arba kitais žodžiais – gailėti ir padėti. Be jokios abejonės – gailėti artimo žmogaus yra visiškai natūralu ir netgi būtų keista, jei to gailesčio nebūtų. Tačiau yra daugybė skirtingų situacijų, kuriose tas pats veiksmas, tai yra gailestis, pasireiškia skirtingame lygmenyje.

Štai, įsivaizuok, sėdi vyrukas ant sofutės ir žiūri eilinę tv laidą, nes jau penktą mėnesį nesėkmingai ieško darbo. Tuo tarpu bute nuolatos girdėti nepaliaujamas inkštimas ir skundai dėl “neteisybės gyvenime”, esą jis baigęs mokslus, turintis daugybę patirties ir galintis dirbti geriau nei 10 tos pačios srities specialistų, bet niekas jo neįvertina… Tuo tarpu žmona kantriai klausosi koks jis “auksinis”, bet “neįvertintas” ir tuo pačiu dar privalo išvirti sriubos pietums, sutvarkyti namus, išplauti kojines ir t.t. O jis… Jis tiesiog sėdi ir dejuoja, bet piršto prie namų buities net nepridės, nes dabar jam “ir taip sunku” arba “čia moters pareiga”.

Papasakok šią situaciją moterų kompanijai ir beveik 100 procentų išgirsi vieningą atsakymą “vyt tokį netikėlį iš namų, jei nesugeba susitvarkyti su savo gyvenimu, užkrauna savo rūpesčius ant moters pečių ir dar nė piršteliu nepadeda namuose”. Bet vos tik tokia situacija nutinka toms pačioms “patarėjoms”, dažniausiai viskas apsiverčia aukštyn kojomis. Juk savo vyrą reikia palaikyti, o tokia nedėkinga situacija amžinai nesitęs… Galų gale, nuolatos klausydamos apie “neteisingą gyvenimą” jos ir pačios pradeda tuo tikėti. Regis, vyras tikrai ieško to darbo, nuolatos apie tai kalba, tik jam paprasčiausiai nesiseka…

Ir pabandyk tokioms moterims “atverti akis” ir pasakyti, kad jis tik naudojasi esama situacija ir geriausia jam būtų duoti gerą spyrį į užpakalį, o ne dar vieną dozę gailesčio, greičiausiai sulauksite labai paprasto ir moteriško atsakymo: “Bet kaip tu nesupranti, aš juk jį myliu…”. Taip kalba ir nevykėlių, ir alkoholikų, ir mušeikų žmonos… Tik štai klausimas: ar tikrai meilė yra tokio besąlygiško pasiaukojimo priežastis?

Be meilės čia, žinoma, neapsieita. Tik vargu ar moteris suspėjo suvokti, kad iš tiesų kadaise buvusi meilė išblėso ir liko tik prisirišimas bei nesibaigiantis gailestis. Juk jeigu vyras iš tiesų mylėtų, jis ir pats stengtųsi dėl savęs ir savo moters… O dabar… Dabar jis sėdi ant sofutės, nuolatos ją “graužia” savo skundais ir pats nedaro nieko, kad situacija pasikeistų. O kam? Juk jam ir taip gerai.

O juk prasidėjo viskas visai kitaip… Moteris prisimena, kaip jos dabar “bejėgis” vyras nešė puokštes gėlių be jokios progos ir žadėjo įspūdingas keliones bei milijoną nuostabių bendro gyvenimo akimirkų. Tų akimirkų tikrai buvo… Gal ne tokių, kokios žadėtos, bet buvo. Sunku patikėti, kad jos mylimas vyras galėjo šitaip pasikeisti. Tikrai… tai negali būti jo kaltė. Kalta tik ta “gyvenimiška neteisybė”, pavertusi jį savo auka, kuriai reikia pagalbos. Ir jei tik ta “neiteisybė” bus atitaisyta, vyras ir vėl bus toks, koks buvo anksčiau, todėl ji padarys viską, kad jam padėtų. Tik kiek laiko tai truks ir ar tikrai viskas bus taip, kaip buvo?

Žinote, moteris – labai keistas sutvėrimas. Kuo daugiau ant jos pečių užkrauni, tuo daugiau ji sugeba pavežti. Tarsi pasakyti “aš nebegaliu ir nebenoriu” reikštų pasiduoti ir pasirodyti silpna. Dar kartą pasikartosiu: tikras vyras niekuomet neleistų moteriai tempti visų vargų ant savo pečių, o jeigu jis tai leidžia, vadinasi joks gailestis ir pagalba čia nepadės. Tai – ne vienkartinė krizė, kuri praeis, kai problemos išsispręs. Nes problemų bus visą gyvenimą: vieną dieną mažesnių, kitą – didesnių. Ir kiekvieną kartą tos problemos guls ant moters pečių…

Deja, net ir aiškiai suvokdamos situacijos beviltiškumą, kai kurios moterys nesiryžta priimti drąstiškų sprendimų. Neretai tikrai ne dėl meilės, o dėl savo pačių kompleksų:

“Silpnos moters” kompleksas. Visą savo gyvenimą moteris suvokė, kad ji, lyginant su vyru, - “antraplanio vaidmens atlikėja” (dažniausiai dėl tokio įsitikinimo yra kaltas auklėjimas). Pasiekti karjeros aukštumų ji turi mažiau galimybių, šeimoje paskutinis žodis priklauso vyrui… O čia staiga jis tampa silpnu ir pažeidžiamu, o ji įgauna vis daugiau galios, nes visas problemas susikrauna ant savo pečių. Ji – stipri! Ir nesvarbu, kad visa tai griauna jos pačios asmeninį gyvenimą, užtai ji turi tai, ko visą gyvenimą norėjo – galimybę būti aukščiau vyro.
“Beprasmio egzistavimo” kompleksas. Yra moterų, kurios savarankiškai tiesiog neranda prasmės gyventi. Arba kitaip tariant, tiesiog gyventi joms nėra savaiminis tikslas. Tokiu atveju vyro alkoholizmas, depresija ar kitos problemos tampa savotišku iššūkiu: geria – reikia gelbėti nuo alkoholizmo, depresuoja – reikia traukti iš šito nevilties liūno, nedirba – reikia pačiai surasti jam darbą. Darydamos kažką dėl kito tokios moterys įprasmina pačios save.
“Gailesčio” kompleksas. Yra ir tokių moterų, kurios pačios yra amžinos “aukos”. Jos gerai jaučiasi tik tuomet, kai iš tiesų gyvena blogai. Nepriklausomai nuo to, kad vyras tinginys, alkoholikas ar mušeika, jos niekuomet neišeis, nes tuomet nebeliks galimybės pasiskųsti aplinkiniams savo sunkiu gyvenimu.
“Kito aš nerasiu” kompleksas. Kai kurioms moterims taip svarbu šalia savęs turėti vyrą (dažniausiai svarbu ne dėl savęs, bet dėl aplinkinių nuomonės), kad jos pasiryžusios kentėti net didžiausius despotus, kad tik neliktų vienos. “O jei aš kito nesusirasiu” - štai tokia mintis atbaido jas nuo bet kokių gyvenimo permainų.

Ir esu praktiškai tikra, kad bet kuri moteris, gyvenanti su vyru iš gailesčio, nepripažins, kad priklauso kažkuriai iš aukščiau minėtų grupių. O gaila… nes turime tik vieną gyvenimą, kurį, deja, kartais paaukojame tam, kas to nenusipelnė.

Rodyk draugams
7 legalūs ir pusiau legalūs narkotikai

7 legalūs ir pusiau legalūs narkotikai

Tikriausiai įvairiuose šaltiniuose dažnai tenka matyti visiems gerai žinomus narkotikų pavadinimus: kokainas, metamfetaminas, heroinas… Tačiau mūsų dienomis nemažai kitų narkotinių preparatų, kurie kai kuriose šalyse yra visiškai legalūs. Mirčių perdozavus nuskausminamųjų skaičius JAV viršija mirčių nuo perdozavimo kokainu ir heroinu atvejus kartu paėmus. Didelė šių preparatų dalis parduodama tik su receptu, tačiau žmonės randa, kaip šią problemą išspręsti – jie ieško alternatyvų, ir jų randa. Štai septyni pavojingi legalūs narkotikai.

Vonios druska

Atsipalaidavimą vonioje galima pamiršti – šio narkotiko poveikis panašus į kokaino ir metamfetamino. 2011 metais JAV Sveikatos apsaugos departamentas uždraudė naudoti mefetroną (aktyvų daugelio druskų komponentą), tačiau gamintojai tik pakeitė formulę.

Salvija

Salvijos – tai Meksikoje ir Centrinėje Amerikoje auginami augalai, kurių parūkius prasideda haliucinacijos, sutrinka suvokimas, nuotaikos ir jausmai. Jų poveikis trunka ne ilgiau kaip 30 minučių.

Sintetinė marihuana

Ant etiketės rašoma, kad produktas neskirtas naudoti žmonėms, tačiau norinčių išmėginti šių narkotikų tai neatbaido. Aktyviųjų komponentų draudimas privedė tik prie to, kad buvo pakeista preparato formulė, tačiau gamyba taip ir nesustojo.

Sirupas nuo kosulio

Mes kalbame ne apie tuos atvejus, kai sirupas vartojamas taip, kaip nurodyta, o apie tuos, kai jis vartojamas didelėmis dozėmis. Tai baigiasi euforija, kalbos sutrikimu ir galvos svaigimu. Aktyviojo komponento dekstrometorfano (DXM) derinys su alkoholiu yra itin pavojingas. Sirupo su DMX verčiau vengti.

Amilo ir butilo nitratas

Amilo ir butilo nitratas mediciniais tikslais naudojamas palengvinti širdies skausmus. Vietoje narkotikų jį vartoja kaip seksualumo stimuliatorių.

Azoto suboksidas, „juoko dujos“

Azoto suboksidas yra tos pačios dujos, kurios naudojamos stomatologijoje operacijų metu. Jis labai populiarus tarp paauglių.

Dažų skiedikliai

Skiediklių, benzino ir klijų garų uostymas baigiasi galvos svaigimu ir haliucinacijomis. Šios medžiagos pažeidžia galvos smegenis, žmogų gali apimti depresija arba ištikti mirtis.

Rodyk draugams
Sužinok savo ateitį: būrimas su raidėmis

Būrimai su raidėmis žinomi jau nuo senovės ir iki šių dienų neprarado savo aktualumo. Tikėti burtais ar ne – kiekvieno asmeninis reikalas, tačiau pabandyti juk visiems smalsu.

Tau reikės:

Identiškų tvirto poepieriaus (kartonas, braižymo popierius ar pan., maždaug 4×4 cm) kvadračiukų. Jų reikia tiek, kiek abėcėlėje yra raidžių – 32;
Juodo rašalo arba kitų dažų;
Teptuko;
4 baltų žvakių ir natūralaus audinio (pvz šilkinės skarelės).

Ant kiekvieno popieriaus kvadračiuko gražiai užrašyk po abėcėlės raidę ir palik nudžiūti. Jei burtis ketini dažniau, kvadračiukus gali įlaminuoti. Išskleisk audinį, jo kampuose sustatyk žvakes ir jas uždek. Dabar prasideda svarbiausia akimirka: tu turi paprašyti raidžių kalbėti su tavimi. Paimk į rankas popieriaus kvadračiukus su raidėmis, suspausk juos tarp delnų, užmerk akis ir garsiai pasakyk: “Aš laukiu teisingų ir aiškių atsakymų. Padėkite man, raidės, nemeluokite, tiesą sakykite. Ačiū”.

Keletas patarimų:

Tu gali burti ir kitiems, tačiau savo kortelių su raidėmis niekam neduok ir saugok jas patikimoje vietoje.
Nepiktnaudžiauk būrimais. Per dieną nereikėtų užduoti daugiau nei 3 klausimų, priešingu atveju atsakymai nebus teisingi.
Naudok visą savo žodyną ir vaizduotę, nes kortelės ne visuomet leidžia tiksliai sudaryti konkrečius atsakymus, ypatingai jei į klausimus negalima atsakyti “taip” arba “ne”.

Kai paprašysi savo raidžių sakyti tiesą, aiškiai suformuluok savo klausimą ar norą. Pasistenk jį įsivaizduoti mintyse ir aiškiai matyti, tarsi užrašytą ant popieriaus. Ir tik tuomet galėsi traukti korteles iš krūvelės. Visos kortelės turi būti užverstos, kad nematytum, kokios raidės ant jų užrašytos. Kiek gi tų kortelių reikia ištraukti? Skaičius priklauso nuo būrimo tikslo. Jei tu būriesi iš noro, tai pats ilgiausias atsakymas į klausimą “ar tai išsipildys” gali būti žodžis “niekada” - taigi trauki 7 korteles. Jei tau reikia konkretesnių atsakymų, maksimaliai gali ištraukti 15 kortelių ir sudarinėti iš jų atskirus žodžius.

Paprastasis būrimas su raidėmis

Mintimis suformuluok savo troškimą ir ištrauk 7 korteles ir krūvelės. Dabar žiūrėk, kokį žodį galima sudėlioti iš ištrauktų raidžių. Žodžiai gali gautis keli, tačiau tau nereikia rinktis tarp vieno ir kito žodžio, nes jie visi nusako galimą situaciją. Pvz, ištraukus raides T, B P, A, I D, Ė – galima sudaryti žodžius “taip” ir “bėda”. Vadinasi noras išsipildys, tačiau gali atnešti bėdų, taigi pagalvok, ar tau tikrai to reikia.

Ateities būrimas su raidėmis

Jei nori sužinoti, kas tavęs laukia artimiausioje ateityje, tuomet paimk korteles į savo rankas ir mintyse nustatyk tą laiko periodą, kuris tave domina: rytoj, po savaitės, du mėnesiai ir t.t. Dabar ištrauk 9 korteles ir sudaryk visus įmanomus žodžių variantus. Svarbu: šiame būrime tau reikės pasitelkti savo fantaziją, nes žodžiai gali būti ne pilni ir tau teks sugalvoti jų pabaigą. Pvz., jei įmanoma sudaryti “MYLĖ”, vadinasi tavęs laukia įsimylėjimas.

Būrimas iš problemų

Jei turi problemų ir nori išsiaiškinti, kokios priežastys paskatino jų atsiradimą, užduok mintyse šį klausimą ir ištrauk 12 kortelių. Daryk viską taip pat, kaip buriantis iš ateities. Nepamiršk, kad daugiausiai leidžiama ištraukti 15 kortelių.

Rodyk draugams