BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas


Sveikinu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!šiek tiek šypsenos niūriu oru:))

-Tomuk, kodėl geri tiek vandens?
-Suvalgiau obuolį.
-Na ir kas?
-Prieš tai jo nenuploviau tai bent dabar nuplausiu.

Vyras įdėmiai žiūri į sutuokties liūdijimą:
-Brangusis,ko ten tu taip ieškai? - klausia sunerimus žmona.
-Ieškau sutuokties galiojimo laiko.

Vyras grįžta iš medžioklės ir sako:
-Brangioji,mes visą mėnesį nepirksim mėsos.
-Tu nušovei briedi???
-Ne,pinigus pragėriau.

Išsiskyrėm su žmona todėl, kad ji išleisdavo visus pinigus. Dabar, kai gyvenu vienas, galvoju iš kur ji tuos pinigus traukė.

Rodyk draugams
Lapkritis

Lapkritis yra vienuoliktasis metų mėnuo pagal Grigaliaus kalendorių, jį sudaro 30 dienų.

Lotyniškas mėnesio pavadinimas November reiškia ‘devintasis mėnuo’.

Lietuviški pavadinimai – Balaninis, Linabrukis, Jaujinis, Vėlių mėnuo.
Lapkritis prasideda ta pačia savaitės diena, kaip kovas, o ne keliamaisiais metais – ir kaip vasaris.
Lapkritį dienos ilgumas yra 9-7 valandos. Saulė vidutiniškai šviečia apie 40 val. Būdingi niūrūs, vėjuoti, lietingi orai. Vidutinė mėnesio oro temperatūra 1,9 °C, kartais oro temperatūra gali pakilti iki 15-19 °C, o dirva įšilti iki 15-18 °C. Paprastai būna dažnos šalnos, giedromis naktimis oro temperatūra gali nukristi iki -14-23 °C, žemės paviršius gali atšalti iki -23-28 °C. Aukščiausia temperatūra Lietuvoje, užfiksuota lapkritį yra +18,5 °C (1968 m. lapkričio 1 d., Kybartai), žemiausia -23 °C (1998 m. lapkričio 21 d., Varėna)[1].

Lapkritį vidutiniškai iškrenta 49–54 mm kritulių (Žemaitijoje daugiau - 75-80 mm). Didesnę dalį kritulių sudaro lietus ir šlapdriba, tačiau antroje mėnesio pusėje jau gali susidaryti pastovi sniego danga.

Vėjuotų dienų, kurių metų vėjo greitis viršija 8 m/s būna 7-11, o pajūryje vidutiniškai 18. Pasitaiko smarkių audrų, kai vėjo greitis viršija 25-30 m/s (pvz., 1973 m. Klaipėdoje buvo >35 m/s). Vidutinis dienų su rūku skaičius 4-13, daugiausia dienų su rūku būna aukštumose. Pasitaiko, kad rūkas trunka daugiau nei 16 h (1966 m. Nidoje). Kai kuriais metais lapkritį dar būna perkūnijų, o kartais jau siaučia pūgos[2].

Lapkritį nukrenta paskutiniai medžių lapai, baigiasi paukščių migracija. Miškuose dar veši samanos, auga kai kurios grybų rūšys. Šiltais metais gali pražysti karklai, forisitijos, snieguolės.

Rodyk draugams
Rudeninė depresija: kaip su ja kovoti


Trumpėjančios dienos, lietus ir vis rečiau pasirodantys saulės spinduliai ne vienam iš mūsų sukelia blogą nuotaiką, vangumą, energijos stoką. Paprastai tokie jausmai yra trumpalaikiai, ir po kurio laiko praeina, tačiau rimtesniais atvejais gali pasireikšti ir depresija. Depresija - tai gilus ir ilgalaikis išgyvenimas, kai liūdesys yra lydimas mąstymo ir elgesio pakitimų.
Kaip pasireiškia depresija?

Sergant depresija mėgiami dalykai nebeteikia džiaugsmo, sumažėja motyvacija, sunku atlikti įprastinius darbus, sutrinka miegas, padidėja potraukis saldumynams.

Dažnai sezoninei depresijai gydyti nėra skiriama pakankamai dėmesio. Neretai depresijos simptomai aplinkinių, o kartais ir paties sergančiojo yra tapatinami su valios trūkumu ar net tinginyste. Toks požiūris yra klaidingas ir dažnai tik atitolina depresijos diagnozavimą bei gydymo pradžią.

Kodėl atsiranda rudeninė depresija?

Manoma, kad rudeninė depresija atsiranda dėl cheminių medžiagų, kurių gamybai įtakos turi saulės šviesa, balanso pakitimų smegenyse - tai serotoninas ir melatoninas. Serotoninas yra hormonas, atsakingas už gerą nuotaiką. Jo gamyba veikiant saulės šviesai didėja. Melatoninas reguliuoja miego procesą organizme. Tamsoje jis gaminamas labai greitai, todėl mus apima mieguistumas. Šviesoje melatonino gamyba krinta ir pabundame. Kai sutrinka serotonino ir melatonino gamybos balansas organizme, susergama depresija.

Kokiomis priemonėmis galima kovoti su rudenine depresija?

Esant lengvai rudeninės depresijos formai gali pakakti daugiau laiko praleisti lauke šviesiu paros metu. Namuose norint padidinti šviesos kiekį galima naudoti dienos šviesos lempas. Sunkesniais atvejais naudojama fototerapija - gydymas stipriomis dienos šviesą imituojančiomis lempomis. Lengvos formos depresiją galima sėkmingai gydyti augaliniais preparatais. Vienas iš stipriausią antidepresinį poveikį turinčių augalų yra jonažolė. Nemigai, kuri dažnai lydi depresiją, gydyti tinka valerijono preparatai. Teigiamai veikia B grupės vitaminai, magnis. Sunkesniais atvejais skiriami antidepresantai. Geresniam rezultatui pasiekti gydymas derinamas su psichoterapija.

Rodyk draugams