BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas


Su velykom:)))viiiisus;*Margučiai:)Kiaušinių salotos

Ingredientai:
Kiaušiniai Kiaušiniai, kietai virti, 8 vienetai
Majonezas Majonezas, 2 šaukštai
Garstyčios Garstyčios, 1 šaukštelis
Svogūnai Svogūnai, laiškai, 3 vienetai
Druska Druska, pagal skonį
Juodieji pipirai Juodieji pipirai, pagal skonį
Petražolės Petražolės, pagal skonį
Fermentinis sūris Fermentinis sūris, 150 gramų
Pupelės Pupelės, 100 gramų

Gaminimas:
Kiaušinius ir sūrį supjausčiau kubeliais.
Svogūnų laiškus ir petražoles susmulkinau.
Viską sumaišiau su prieskoniais, majonezu ir garstyčiomis.

Rodyk draugams
Omletas su sūriu

Ingredientai:
Fermentinis sūris Fermentinis sūris, tarkuotas, 120 gramų
Kiaušiniai Kiaušiniai, 4 vienetai
Kvietiniai miltai Kvietiniai miltai, 1 šaukštas
Aliejus Aliejus, kepimui, truputį

Gaminimas:
Visus išvardintus Omletas su sūriu sumaišome ir gerai išplakame. Omletas su sūriu keptuvėje, iš abiejų pusių apie 10 minučių. Omletas su sūriu patiekti su pomidorų padažu.

Rodyk draugams
gal pagaliau ateis pavasaris?:)Knygos paaugliams

Nusikaltimas ir bausmė : šešių dalių romanas su epilogu / Fiodoras Dostojevskis. - 4-asis leid. - Vilnius, 2003. - 572, 3 p. - ISBN 9986-09-214-0
Vakarų fronte nieko naujo : romanas / Erichas Marija Remarkas. - Kaunas, 1989. - 181, 1 p. - ISBN 5-430-00215-1
Darant tai : romanas / Melvin Burgess. - Vilnius, 2004. - 300, 2 p. - (Beveik suaugę). - ISBN 9955-08-555-X
Paryžiaus katedra : romanas / Viktoras Hugo. - 2-asis leid. - Vilnius, 1983. - 429, 1 p.
Altorių šešėly : romanas / V. Mykolaitis-Putinas. - 6-asis leid. - Vilnius, 1979. - 635 p.
Sename dvare : apysaka / Šatrijos Ragana. - Vilnius, 1995. - 219, 2 p. - ISBN 9986-413-42-7
Nusikaltimas ir bausmė : sutrumpintas romanas / Fiodoras Dostojevskis. - Vilnius, 2005. - 243, 1 p. - (Mokinio skaitiniai). - ISBN 9986-06-123-7
Aš kvėpuoju! : romanas / Anne-Sophie Brasme. - Vilnius, 2004. - 123, 2 p. - (Beveik suaugę). - ISBN 9955-08-602-5
Valentina : romanas / Antanas Vaičiulaitis. - Vilnius, 2001. - 191, 1 p. - (Skaitymai). - ISBN 9986-02-962-7
Gyvenimas po klevu : apysaka / Romualdas Granauskas. - 2-asis leid. - Vilnius, 1999. - 142, 2 p. - (Skaitymai). - ISBN 9986-02-643-1
Slapti dienoraščiai : apysaka / Joanne Horniman. - Vilnius, 2008. - 228, 3 p. - (Beveik suaugę, ISSN 1822-6981). - ISBN 978-9955-38-127-3
Balta drobulė : romanas / Antanas Škėma. - Fotogr. leid. - Vilnius, 1990. - 181, 2 p.
Saulėlydis : romanas / Stephenie Meyer r. - Vilnius, 2008. - 469, 2 p. - ISBN 978-9955-38-044-3
Prie didelio kelio : eilėraščiai / Salomėja Nėris. - Vilnius, 1994. - 96 p. - ISBN 9986-413-12-5
Faustas. D. 1. - 1999. - CCCIX, 2 p. - ISBN 9986-16-139-8
Skirgaila : keturių dalių istorijos drama iš senovės lietuvių gyvenimo / Vincas Krėvė. - Vilnius, 1995. - 145, 2 p., įsk. virš. - (Skaitinių serija ; 3). - ISBN 9986-403-81-2
Ledi : kalės gyvenimas : romanas / Melvin Burgess. - Vilnius, 2005. - 173, 3 p. - (Beveik suaugę). - ISBN 9955-08-687-4
Kuprelis : vienos pavasario dienos pasaka : romanas / Ignas Šeinius. - Vilnius, 1996. - 127 p. - (Skaitinių serija ; 6). - ISBN 9986-403-86-3
Altorių šešėly : romanas / Vincas Mykolaitis-Putinas. - Vilnius, 2002. - 943, 1 p. - (Skaitymai). - ISBN 9955-08-145-7
Gyvenimas po klevu : apysaka / Romualdas Granauskas. - Vilnius, 1988. - 78 p. - (Populiarioji biblioteka : PB). - ISBN 5-415-00108-5

Pati esu skaičiusi tik kelias(pvz:”Darant tai”,”Altorių šešėlį”tik knygoj,”Ledi kalės gyvenimas”,”Kuprelį”irgi tik lietuvių knygoj.)Kiek iš šių visų knygų esat skaitę jūs?AMLIV

Rodyk draugams
Velykų medis

Kiekvienoje šalyje Velykos turi savo šventimo tradicijas. Tai susiję ir su papuošimais. Velykų medį įprasta statyti ant stalo Austrijoje ir Vokietijoje.

Tačiau jis gali papuošti ir mūsų stalą, juolab, kad pagaminti jį išties paprasta.

• Mažą kibiriuką pripildyti spalvotomis hermetinėmis putomis.
• Į putas, kol jos nesustingo, sukaišioti šakeles (gali būti ir verbos), formuojant medelį, taip pat galima pridėti žolės, sausuolių aplink šį medį.
• Paruoškite kiaušinius, kuriuos kabinsite ant medžio. Abu kiaušinio galus pradurkite adata ir išpūskite jų turinį – tai galite padaryti burna, šiaudeliu arba švirkštu. Tuščiavidurius kiaušinius išplaukite ir gerai išdžiovinkite. Per gautas skylutes prakiškite ir pritvirtinkite raištelius, kuriais kabinsite margučius ant medelio. Prakištos juostelės mazgelį galima paslėpti su lipnia juosta arba iš jo suformuoti dailų kaspinėlį.
• Nudažykite velykinius kiaušinius norimais raštais – tokius kiaušinius galima dailinti taip, kaip jūs įpratę.
• Ant tokio medelio dailiai atrodys ir meduoliai, ir sausainiai su glazūra, taip pat saldainiai ir kiti saldumynai.

Rodyk draugams
Velykų margučiai

Margučiai – kiaušiniai, kurių lukštai išmarginti dažant įvairiomis technikomis ar raižant. Margučių darymas - Europos tautodailės sritis. Meniškas kiaušinio lukšto marginimas, glaudžiai susijęs su kulto apeigomis. Joje matome tapybinius ir grafinius elementus, kartais jie glaudžiai susiję, kartais gi vienas ar antras iš tų dviejų elementų yra labiau išplėtotas – dominuojąs.

Margučiai yra žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir kone visose slavų tautose: Lenkijoje, Ukrainoje, Gudijoje, Čekijoje. Tikėtina, jog lietuvių tauta margučius perėmė iš slavų, nes latviai jų nežino. Margučių tradicijos neturi ir Vakarų Europos tautos, nors spėjama, kad kai kurios tą paprotį yra turėjusios.

Reikšmė

Išperforuotas lukštas kiaušinyje
Sunku nustatyti margučių kilmę. Šiandien jų marginimas mūsų krašte ir slavų tautose yra susijęs su Velykų šventėmis. Tačiau kiaušinių dažymo ir jais keitimosi paprotys yra daug senesnis už krikščionybę. Beveik visos senojo pasaulio tautos tą paprotį žinojo. Dar prieš Kristaus gimimą kiaušinis buvo laikomas ne tik pavasario gamtos atgimimo simboliu, bet ir kiekvieno gyvio pradžios simboliu. Žinome, kad tokiu simboliu kiaušinį laikė ir senovės egiptiečiai, žydai bei romėnai. Kad tokiu pat simboliu kiaušinį laiko ir lietuviai, liudija iš dalies dar kai kur išsilikęs paprotys kiaušinius dažyti ne tik per Velykas, bet ir per šv. Jurgį bei Sekmines.

[taisyti] Margučiai Lietuvoje

Rusijos Caro Aleksandro III Velykinis siurprizas savo žmonai Marijai Fiodorovai
Lietuvoje margutis labiausiai susijęs su Velykomis ir Lietuvoje pažįstamas jau iš XVI amžiaus. M. Mažvydas Vaitkūnas 1549 m. išleidęs šv. Ambraziejaus ir šv. Augustino giesmių vertimą – „Te Deum laudamus“, skiria savo darbą „Welikas pauta“ vietoje „Ponuy Sebastianuy Perbanth, Heubtmonuy Ragaynes… 3. diena mėnesis kowa. Metų Diewa uszgimima“.

Margučiu kiaušinis yra vadinamas dėl to, kad jis yra išrašomas įvairiais raštais. Tie raštai padaromi įvairiais būdais kiaušinius dažant.

[taisyti] Dažymo technika

Kai kiaušinis tėra nudažytas tik viena kuria nors spalva, tai jis paprastai ir vadinamas dažytiniu. Patys margučiai yra daromi dvejopu būdu: išbraižant raštus vašku arba skutinėjant nudažytą kiaušinio paviršių.

Rodyk draugams
Velykos

Velykos arba Šventos Velykos – krikščionių šventė, pritaikyta prie senojo tikėjimo šventės, simbolizuojanti Kristaus prisikėlimą iš numirusiųjų po nukryžiavimo, kaip tai aprašyta Naujajame Testamente. Tai įvykę trečią dieną po Kristaus mirties (mirties dieną skaičiuojant kaip pirmą dieną).

Lietuviški Velykų margučiai
Velykos yra svarbiausia daugelio krikščionių šventė, kuria išreiškiamas didelis džiaugsmas dėl galutinės Dievo sūnaus pergalės prieš mirtį. Kai kurių supratimu svarbiausia yra Kristaus mirties, o ne prisikėlimo diena, nes būtent mirdamas Kristus išvadavo žmoniją nuo prigimtinės nuodėmes.

Velykos, kaip ir kitos krikščioniškos šventės, yra perėmę pagoniškų elementų, pvz., Velykų kiaušiniai, Velykų zuikiai, Velykų bobutė, Vėlykė.
Papročiai

Dalis Velykų papročių – eiti anksti ryte į bažnyčią, eiti aplink bažnyčią paminint Kristaus nueitą kančių kelią ir pan. – tai krikščionybės suformuoti papročiai.

Likę papročiai – marginti kiaušiniai, lalavimai ir kt. – kilę iš pagonių pavasario gamtos atgimimo šventės.

[taisyti] Pavadinimo kilmė

Lietuvių kalbos žodžio Velykos etimologija sietina su daugelyje slavų kalbų, išskyrus rusų, naudojamu žodžių junginiu, kurio reikšmė yra didžioji diena/naktis: Великдень (ukrainiečių), Великден (bulgarų), Вялікдзень (baltarusių), Wielkanoc (lenk.), Velikonoce (čekų), Velikanoč (slovėnų). Latvių kalboje slaviškas skolinys „didžiosios dienos“ tapo Lieldienas. Europoje daugumoje kalbų Velykos vadinamos žodžiais, kurių etimologinė kilmė siejama su hebrajų k. žodžiu pesach, reiškiančiu izraelitų išėjimo iš Egipto minėjimo šventę pagal Senajį Testamentą, gr. Pascha, (Πάσχα), italų pasqua, isp. pascua, prancūzų pâques, rusų пасха, rumunų paşti, švedų påsk, ol. pasen, suomių pääsiäinen. Kai kas Lietuvoje bando sieti Velykų pavadinimą su žodžiu vėlė, tačiau su lingvistika ir žodžių etimologija tai neturi nieko bendra.

Rodyk draugams
Savaitės horoskopas

AVINAS

Į Vandenį įžengus jūsų ženklą valdančiam Marsui sulauksite labai komunikabilaus meto. Teks norom nenorom daug bendrauti, bėgioti, lakstyti, atlikti visuomeninio pobūdžio darbus, užsiimti organizacine veikla. Tačiau netrūks ir tikrai smagių bei malonių susitikimų, pasibuvimo su draugais. Atsiras keistesnių pramogų, trauks išbandyti kažką visiškai nauja, paeksperimentuoti. Trečiadienis ir ketvirtadienis pareikalaus daugiausiai nervų ir energijos, kitomis dienomis viskas eisis kur kas lengviau.

JAUTIS

Pirmosiomis dienomis jausite nedidelę įtampą, bet viskas po truputį turėtų įsivažiuoti. Palankiausios ir smagiausios dienos bus ketvirtadienis ir penktadienis. Šiuo metu turėtų pavykti sutvarkyti pačius svarbiausius reikalus. Galimas daiktas, kad susitiksite su geru senu pažįstamu ir smagiai praleisite laiką. Šiokių tokių naujų kūrybinių versmių gali atrasti meno žmonės, bet organizaciniai, finansiniai su menu susiję reikalai bus sprendžiami pakankamai sunkiai.

DVYNIAI

Būsite labai jautrūs ir pakankamai emocionalūs. Stengsitės kartais netgi pranokti save. Žinoma, aukščiau bambos neiššoksi, bet pabandyti reikia – o gal pavyks? Ir jums iš tiesų tai gali pavykti. Turėtų būti ryškesni kelionių, universitetinio išsilavinimo, teismų, filosofijos, prekybos su užsieniu, spaustuvių, knygų ir religijos motyvai. Palankiausios dienos bus trečiadienis ir ketvirtadienis.

VĖŽYS

Pirmosios trys dienos jums bus švelnios ir prasmingos. Tai metas, kai galėsite kuo šauniausiai kūrybiškai save išreikšti, atskleisti tikruosius gabumus, o jūsų geri ketinimai visada pasieks savo adresatą. Turėsite progą įgyvendinti slaptus savo sumanymus, išsipildys viena iš svajonių. Savaitės vidury galite susidurti su ganėtinai pasipūtusiu žmogumi, jis gali apgadinti jūsų nuotaiką. Savaitgalis turėtų nešykštėti staigmenų.

LIŪTAS

Galite pasiduoti polėkiui eksperimentuoti, ir tai jums turėtų išeiti į naudą. Tikėtina, kad sutiksite įdomių nepriklausomų žmonių, greičiausiai menininkų. Nesistebėkite, kad tai vieną, tai kitą kartą pakliūsite į visiškai netikėtą ir keistą situaciją, nes būsite veikiami ekstravagantiškojo Urano. Ypač stiprią jo įtaką pajusite savaitgalį, tad galite tikėtis nepakartojamų nuotykių ir potyrių.

MERGELĖ

Greičiausiai teks gerokai sukąsti dantis ir dirbti, dirbti, dirbti. O daugiausia bus smulkmeniško darbo, reikalaujančio ypatingo kruopštumo ir valios pastangų. Vakarais turbūt irgi kamuos mintys apie darbus, tad bus labai sunku atsipalaiduoti. Kita vertus, darbo metu galite atverti kažką svarbaus ir nauja, tarsi pakliūtumėte į visiškai neregėtą nematytą pasaulį, kuris jums padės suvokti svarbias tiesas apie tarpusavio santykius su jums artimais žmonėmis.

SVARSTYKLĖS

Pirmosiomis dienomis galite būti šiek tiek sutrikę. Tikėtina, kad prarasite gana svarbius kontaktus, nutrūks pažintis su maloniu jums asmeniu. Saugokitės vagysčių, ypač susijusių su transporto priemonėmis. Nepalankus metas pasirašyti naujas sutartis. Antroje savaitės pusėje įgausite daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, tad jūsų nepagąsdins nei lazdomis, nei botagais, ir jūsų tikslai bus jūsų rankose.

SKORPIONAS

Sudėtingesnis bus savaitės vidurys – pakliūsite į įtemptą situaciją ir teks nemažai paprakaituoti bei pasinervinti. Visos kitos dienos bus kupinos malonios giedros ir palankaus vėjelio. Turėsite progą, jei tik panorėsite, užsiimti tuo, apie ką jau ilgokai svajojote, daugiau laiko galėsite skirti kūrybiniams sumanymams, knygoms, filmams ir bendravimui su įdomiais žmonėmis.

ŠAULYS

Lengviau išspręsite klausimus, susijusius su transporto priemonėmis, kultūra, mokslu, paauglyste, broliais, seserimis, kaimynais, giminaičiais, paštu, ryšiais, studijomis. Čia pademonstruosite savo tikrąjį ryžtą, išmonę ir žaismę. Apskritai į daug ką sugebėsite pasižiūrėti žaismingai ir ironiškai, tad niekas negalės jūsų išvesti iš pusiausvyros bei netikėtai parklupdyti. Galite sulaukti malonaus laiško.

OŽIARAGIS

Labai atsargiai elkitės su chemikalais, vaistais, nuodais, alkoholiu, nikotinu, narkotinėmis medžiagomis, galinčiomis labai sužaloti jūsų sveikatą, turėti didelės įtakos jūsų emocijoms ir fizinei būklei. Venkite bendrauti su nepažįstamais žmonėmis, kurie jums gali apdumti akis. Nepalankus metas sudaryti ilgalaikes sutartis, spręsti atsakingus reikalus, jeigu tik galite juos atidėti – taip ir padarykite.

VANDENIS

Tik prasidėjus savaitei į jūsų ženklą įžygiuos karingasis ir veržlusis Marsas. Ši planeta greičiausiai suteiks jums postūmį aukščiau kelti galvą, daugiau pasitikėti savimi ir atlikti drąsesnius žygius, todėl nevengsite daugiau rizikuoti ar leistis į tam tikras avantiūras. Ir jums turėtų visai neblogai sektis visą savaitę, tik neprisidirbkite savaitgalį, nes dėl to pirmiausia nukentės jūsų šeima.

ŽUVYS

Be galo daug bendrausite, daug kuo domėsitės. Daugiau ir giliau žvelgsite į savo vidų nei į išorinį pasaulį. Puikus metas įgyvendinti slaptas seksualines idėjas. Galimas labai gilus santykis su menais, mistika. Nesijausite vieniši, o jeigu taip atsitiktų – šią spragą greitai kas nors užpildys. Būsite kur kas patrauklesni nei įprastai – sutiksite žavingų priešingos lyties atstovų. Tikėkitės staigmenų. Sulauksite reikiamos paramos.

Rodyk draugams