BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas


:)

Ačiū tiems kurie bent kartais užklysta ir palieka komentarų:)Kitaip manyčiau,kad niekas neskaito.Ačiūūū jums:)

Rodyk draugams
Vasaros festivaliai 2013

MUZIKOS FESTIVALIAI LIETUVOJE

Pogo Festivalis’13POGO FESTIVALIS’13
Lietuva, Bražuolė, Trakų r.
2013 m. gegužės 17 – 19 d.
Tai pirmą kartą organizuojamas nedidukas ir jaukus festivalis Bražuolės poilsiavietėje, 20 km nuo Vilniaus. Dieną ir naktį nenustojanti groti muzika, naktiniai pasisėdėjimai prie laužo, įvairūs žaidimai bei užsiėmimai. Nusiteikite kaip reikiant pašėlti su savo mėgstamomis grupėmis, nes jos atliks pilnas savo programas. Tai pirmasis festivalis šiemet vyksiantis gryname ore. Pasitikime vasarą kartu! Gros Karma, Monkey Tank, Baltasis Kiras, Sweetsalt ir kiti.

Loftas FestLOFTAS FEST 2013
Lietuva, Vilnius
2013 m. gegužės 31 – birželio 2 d.
Vienintelis tokio pobūdžio festivalis mieste, LOFTAS FEST, kol žemė dar iki galo neįšilus, vasaros festivalių sezoną atidarys ant betono, miesto vidury, su erdvėmis vidiniuose LOFTO pastatuose ir LOFTO kieme, kur stovės pagrindinė didžioji scena. Pirmieji svečiai – múm ir FM Belfast iš Islandijos, Toro Y Moi (JAV), Justin Robertson aka The Deadstock 33s (Didžioji Britanija).
10 % nuolaida su ISIC >

Festivalis “Tėvo gitara”FESTIVALIS TĖVO GITARA 2013
Lietuva, Rokiškis
2013 m. gegužės 31 – birželio 2 d.
Roko maršų, griovusių sienas, ritmu mokysimės mylėti savo artimą, negali žinoti, gal pamilsi ir tolimą. Neteks klausyti masiškai žvaigždes gaminančių estrados fabrikų greitųjų produktų, vartosim lėtai ir tik alternatyvią, nekomercinę muziką, kurią mums jau ruošia perspektyvios jaunos grupės iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Islandijos. Užsieniečiai jau repetuoja Lietuvos roko legendų kūrinius, jie žada uždainuoti LIETUVIŠKAI, kad mes galėtume dainuoti kartu su jais. Laisvės vėją atveš baikeriai, gerą nuotaiką ir draugišką atmosferą pažada Rokiškio dvaro rūmų parkas su ežerais.

Arkona Creation festivalisARKONA CREATION
Lietuva, Trakai
2013 m. Birželio 6-9 d.
Renginys Arkona Folkmoot – ne tik gera elektroninė muzika… Mes sukursime unikalią atmosferą ir tokią aplinką, kurioje linksmai leisite laiką. Garantuojame, kad Jūsų kelionė į šį renginį bus labai spalvinga ir įspūdinga, su daug gražios gamtos, nuoširdžių žmonių ir geros elektroninės muzikos.

Wok & Roll FEST’13WOK & ROLL FEST’13
Lietuva, Lepelionys, Prienų r.
2013 m. birželio 7-9 d.
Vasaros pramogų ir muzikos festivalis. Šviežias šios vasaros pradžios judesys, buriantis elektroninės muzikos draugus! Per daug nesiafišuojantys, reklaminių šūkių nekuriantys ir lengvai bandantys praslysti tik pro labiausiai besidominčių akis. Atlikėjų sąrašas verčia neabejoti idėjos grynumu, jog čia rinksis tik tie, kurie domisi šia muzika.

Epic open air festivalisEPIC OPEN AIR
Lietuva, Šiaulių r. Sodyba „Miego Klinika“
2013 m. birželio 7 d.
Ypatingas vakarėlis po atviru dangumi. Net 12 valandų „non-stop“ muzikos, kuria rūpinsis garsūs Lietuvos DJ’ai bei prodiuseriai. Organizatoriai žada tobulą aplinką, Krepšinio, tinklinio, stalo futbolo, Beer Pong’o turnyrus, namelius ir pirtis, mini palapinių miestelį, kūno piešinius. DJ’ai: Donatello, Mindaugėlis (Air Music), The Sneekers (DJ set), Martynas M (Organzza), M&D Substance, Seras Seiton (Synthmotion.lt), Not Okay, Weepee, Sweet Euphony, Artas ir kiti.

Revolution festival 2013REVOLUTION FESTIVAL 2013
Lietuva, Utenos r., Pakalnių piliakalnis
2013 m. birželio 14-16 d.
Jei norite vasarą pradėti galingais bass garsais – festivalis REVOLUTION jums. Piliakalnio papėdėje, ežerų bei kerinčios gamtos apsuptyje, organizatoriai kviečia aplankyti tikras lietuviškas džiungles! Čia plokšteles suks ne tik pripažinti Lietuvos jungle, hardcore, drum’n’bass karaliai, bet ir puikiai žinomi atlikėjai iš visos Europos. Čia ritmus palaikys scenos vilkai bei sparčiai kopiantys karjeros laiptais ir jau pripažinti naujokai: KRUMBLE [FR], J MAN [UK], AUDIOTIST [BE], JAMIN NIMJAH [UK] ir daug kitų! Be kokybiškos muzikos festivalyje veiks įvairios meninės dirbtuvės, taigi, nuobodžiauti tikrai nereiks, o atpalaiduojanti Aukštaitijos gamta priglaus pavargusį, užsūpuos ir padės pamiršti visus rūpesčius. Pradėk vasarą galingai!
10% nuolaida su ISIC >

KILKIM ŽFestivalis Kilkim žaibu 2013 m.AIBU XIV
Lietuva, Varniai
2013 m. birželio 21-23 d.
Baltiškas senųjų tradicijų ir sunkiosios muzikos festivalis. Netradicinis renginio pavadinimas atspindi netradicinę renginio dvasią. Festivalio uždavinys — apjungti šiuolaikinės karingiausios muzikos, pagoniško ir juodojo metalo žanrus su etnine baltų kultūros dalimi. Augdami kartu su šiuolaikinės juodosios subkultūros evoliucija, renginio dalyviai ieško atsakymų praeityje. Siekiama išsaugoti baltišką renginio savastį nesekant panašaus pobūdžio Europos festivalių pavyzdžiais.

Festivalis Supynės 2013 m.SŪPYNĖS 2013
Lietuva, Pakretuonė, Švenčionių r.
2013 m. birželio 21-24 d.
Džiugi naujiena nekantriai laukiantiems ir labiausiai pasiilgusiems! Aštuntos „Sūpynės“ šiemet miško paklodėmis vėl nuaidės. Scenos „Daugiau“, „Mažiau“, „Žemiau“ ir „Aukščiau“ bei krūva geriausių, mylimiausių – trumpai tariant, kaip visad, bus visko, tik geriau.

Radistai Villgae FestivalisRADISTAI VILLAGE 2013
Lietuva, Dubingiai
2013 m. birželio 22-24 d.
Socialiniame tinklapyje „Facebook“ beveik 200 tūkstančių gerbėjų turintys ZIP FM laidos „Radistai“ vedėjai Rolandas Mackevičius bei Jonas Nainys nusprendė suburti šiuos žmones į vieną gerą festivalį „Radistai Village’13″. Jis vyks birželio 22-24 dienomis Dubingiuose, prie ežero, su civilizacijos patogumais, interaktyviomis pramogomis bei pripažintais šalies didžėjais.
Dvejose scenose prie pultų dirbs Radistai DJ’s, Mario Basanov, Kastis Torrau & Donatello, Happyendless DJ’s, Marius Ivanoff, Mindaugėlis, Manfredas, Arnas D, Vidis, Virus J, Rembo ir kiti. Gyvą pasirodymą rengia „G&G Sindikatas“. „Festivalį gerą parą gyvai transliuos interneto televizija.

Festivalis Bliuzo naktys 2013 m.BLIUZO NAKTYS 2013
Lietuva, Varniai
2013 m. liepos 5-6 d.
“Bliuzo naktys” – tai legendinio “Woodstock” atgarsis po lietuviška saule. Festivalis vyks Lūksto ežero pakrantėje (Telšių r.). Meilės, muzikos, draugų ir laisvės atmosfera visą savaitgalį tvyro ežero pakrantėje, festivalio dvasia užsikrečia visi renginio dalyviai, nesvarbu, ar atvykę pirmą, penktą ar penkioliktąjį kartą. 2012 m. vasarą 20-ąjį jubiliejų atšventęs festivalis puoselėja tradicijas: kasmetine žuviene – „bliuzasriube“ – vaišinamas kiekvienas norintis pasisotinti, o pirmosios nakties metu grojant festivalio himnui ežero viduryje uždegamas užrašas „Bliuzo naktys“ tiesiog nušviečia naktį jaukumu. 2013 m. „Bliuzai“ žada daug pramogų ne tik suaugusiems, bet ir mažiesiems, įvairiausių dovanų bei, žinoma, daug bliuzo, kurio garsai skambės per visą naktį! Energijos bei gerų emocijų užtaisas garantuotas! Tinka šeimai!

Festivalis Tundra 2013 m. TUNDRA’13
Lietuva, Zarasų r.
2013 m. liepos 11-14 d.
Šią vasarą prisiekusių festivalininkų kalendoriuje ryškiai apibrauktas išskirtinis renginys – 10-asis alternatyvios elektroninės muzikos festivalis TUNDRA. Į gimtadienį kviečiami ir jame laukiami visi – tiek senieji draugai, pamilę festivalį jau pačioje jo gyvavimo pradžioje, tiek naujai atrasti bičiuliai, vertinantys kokybišką muziką ir nuostabią gamtą.
Šių metų TUNDROS muzikinėje ir dienos veiklų programose atsispindės marga jos istorija. Kiekvienais metais elektromelomanai TUNDROS programoje gali rasti ne tik šviežių talentų, bet ir pasaulyje jau pripažintų autoritetų pasirodymus, o jubiliejiniame atlikėjų sąraše be intriguojančių naujų veidų ir vardų išvysite ir tuos, kurie per pastarąjį dešimtmetį TUNDROS lankytojams padovanojo pačius įsimintiniausius ir daugiausiai publikos susižavėjimo sulaukusius pasirodymus. Kas jie tokie, festivalio organizatoriai kol kas neatskleidžia, tačiau aišku viena – draugėn susiburs visų 10 metų geriausieji.

“Live camp” festivalisLIVE CAMP
Lietuva, Bažuolės poilsiavietė, Trakų r.
2013 m. liepos 12-13 d.
Jau ketvirtą kartą LIVERPOOL kviečia tave ir visus senus, naujus, ir dar būsimus tavo draugus į vasaros akustinių gitarų stovyklą Live Camp. Kaip visada kūrensime laužą, braidysime po Neries regioninio parko miškus, aktyviai ir ne tik aktyviai ilsėsimės, gaivinsimės srauniojoje Bražuolėje, šiurpinsimės naktiniame siaubo žygyje ir svarbiausia – daug grosime ir dainuosime!

Festivalis Velnio akmuo 2013 m.VELNIO AKMUO
Lietuva, Anykščiai, Dainavos slėnis
2013 m. liepos 11-14 d.
Gyva, alternatyvi muzika bei velniškas rokenrolas! Alternatyvios muzikos festivalis po atviru dangumi Šventosios upės pakrantėje. Tai 4 dienos aktyvių ir kūrybiškų pramogų, gyvos muzikos ir sporto iššūkių bei 3 naktys šėlsmo ir poilsio erdviame kempinge, įsikūrusiame ošiančių pušų pavėsyje. Kūrybinė laisvė ir beprotiška rokenrolo dvasia nuostabios gamtos apsuptyje. 3 scenos ir skirtinga muzika – nuo ekstremalaus, net radikalaus metalo iki eksperimentinio ar keisto meninio roko. Didžiausią ekstremaliosios muzikos festivalį Baltijos šalyse reprezentuos ir aukščiausio ryškumo žvaigždės, ir dar ne itin plačiai žinomi, tačiau perspektyvūs atlikėjai.

Tamsta_muzika_2013_uzsklandaTAMSTA MUZIKA
Lietuva, Trakai
2013 m. liepos 12-14 d.
„Tamsta“ muzika misija: pristatyti kuo daugiau ir kuo skanesnės lietuviškos muzikos – tiek kylančių jaunų grupių, tiek legendinių atlikėjų, tačiau teigiama, jog ši šventė ne masėms. Vandenyje žėrintys saulės blyksniai, pušų paunksmė, šimtai šypsenų, trankūs šokiai, draugiškas palapinių miestelis ir dar dešimtys dalykų, dėl kurių verta atvykti… Kad suprastum, kaip nuostabiai gamtoje atsiskleidžia muzika. Taigi, griebk draugą, palapinę, šunį ir kepurę nuo saulės – “Tamsta muzika” laukia tavęs! Tik nepamiršk, kad šiukšles mes susirenkame patys – festivalis draugiškas gamtai! Tinka šeimai!

STRCAMP festivalisSTRCAMP
Lietuva, Molėtų r., stovykla “Ereliukas“
2013 m. liepos 12-14 d.
Liepos viduryje pagyvenusioje stovykloje, Molėtų rajone vyks renginys, skirtas muzikai. Gyvi koncertai po dangum vyks dienos metu ir sutemus. Diskoteka – šokių salėje. Stovykloje galima apsistoti nameliuose, bet laukiamos ir palapinės bei lankstūs muzikos klausytojai.

Festivalis Akacijų alėja 2013 m.AKACIJŲ ALĖJA
Lietuva, Kauno r., Kulautuva
2013 m. liepos 13 d.
Tai festivalis, vienijantis bardų muzikos mylėtojus nuo mažo vaiko iki garbingo amžiaus senjoro. Viskas čia paprasta ir natūralu: vasara, tarp pušų sustatytos palapinės, ant žemės patiesti pledai su sukrautu maistu, ant žemės gulintys bei su smilga lūpose stebintys dangų svajokliai klausytojai, atvykę pasisemti sielos muzikos. Tinka šeimai!

What the FestWHAT THE FEST
Lietuva, Panevėžio r., Vėjeliškiai
2013 m. liepos 18-22 d.
Liepos 18-22 dienomis penkių dienų alternatyvios muzikos ir meno festivalis dideliame sode su šokiais iki saulėtekio. Tai renginys įtraukiantis ne tik muziką, bet ir įkvepiančius meninius pasirodymus, kūrybines dirbtuves ir atpalaiduojančias veiklas. Pasakiškas sodas, užburiančios dekoracijos, maudynės naktį po žvaigždėtu dangumi, dar skanesnis maistas ir gaiviausi gėrimai visa tai šiais metais dovanoja du Vilniaus senamiesčio naktinio gyvenimo senbuviai “Café de Paris” ir “Play Club” keliaujantys į gamtą kartu, kad sukurtų alternatyvų penkių dienų festivalį gamtoje!

SUMMER MUSIC 2013 festivalisSUMMER MUSIC 2013
2013 m. liepos 20 d.
Lietuva, Lūkšto ežero pakrantė, Varniai
3 veiksmo erdvės! Daugiau nei 30 dj-ėjų bei atlikėjų! Daugybė dienos pramogų, paplūdimio tinklinio, paplūdimio futbolo turnyrai, nuostabūs prizai bei pašėlusi naktis! ELECTRONIC I (live) (atnaujinta programa), MINDAUGELIS, DJ SAINT (kazantip Baltic, LV), M&D SUBSTANCE feat. Justify (live) (atnaujinta programa), JUSTIN BEAT, FLAXEN BEATS, SOULTIME DJ’S, DOARI (jovani@club), EDDY5 & DARREN K (B2B) ir kiti!

Festivalis “Summer Beats”SUMMER BEATS 2013
2013 m. liepos 20 d.
Lietuva, Švenčionėliai, Žeimenos upės III – paplūdimys
Į Švenčionėlius sugrįžta vasaros ir geros muzikos festivalis Summer Beats! Nuostabiame gamtos kampelyje, Žeimenos upės III-paplūdimyje, įvyks jau antrasis ir didžiausias Švenčionių rajone šokių muzikos vakarėlių serijos Summer Beats renginys po atviru dangumi! Šiemet renginyje dar daugiau geros šokių muzikos, nauji ir gerai pažystami veidai, gera nuotaika ir tūkstančiai pakeltų rankų į dangų! Programoje Svaras ir Mammania, Filtered Tools, House Brothers, Polly ir kiti šokių muzikos vardai.

Festivalis Yaga Gathering 2013 m.YAGA GATHERING
Lietuva, Valkininkų apylininkės
2013 m. liepos 25-29 d.
Palikę civilizaciją už nugarų galėsite pasinerti į tikrąją žodžio „Yaga“ reikšmę, kuri išvertus iš sanskrito kalbos reiškia naujo atsiradimą bei seno atsikratymą. Festivalyje veikia kelios tematinės erdvės: muzikinės – šokių, ramybės ir eklektikos scenos bei dvi žinių ištroškusiems – švietėjiška, skirta kūną ir sielą lavinančioms praktikoms, ir dirbtuvių – trokštantiems išmokti įvairiausių amatų. „Yagoje“ skamba plataus spektro elektroninė ir gyvoji muzika – viskas nuo Balkanų, reggae, dub, etno, IDM ir ambient iki techno bei psy-trance. „Yaga“ parodys, kad festivalis gali būti draugiškas gamtai, o lankytojai galės mėgautis alternatyviu pasilinksminimo bei gyvenimo būdu harmonijoje – „Yaga“ jungia keliautojus, jogus, žaliuosius, menininkus, verslininkus, vakarėlių liūtus bei daugelį kitų matomų ir nematomų personažų.

Festivalis “Margos Pievos”MARGOS PIEVOS
Lietuva, Rumšiškės
2013 m. liepos 26-28 d.
Į Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse jauną ir seną pakvies kasmetinis šiuolaikinio folkloro ir alternatyvios muzikos festivalis “Margos pievos”. Jau antrą kartą vienas didžiausių ir daugiausiai eksponatų turintis etnografijos muziejus Europoje po atviru dangumi sušauks tuos, kam nesvetimas žingeidumas, tuos, kurie domisi lietuviška muzika ir senaisiais papročiais. 2013 metų festivalio naujovė: bus švenčiamos Oninės ir Rūgiapjūtės šventė. Pagrindinis festivalio “Margos pievos” tikslas – suteikti galimybę susipažinti lankytojams iš visos Lietuvos ir užsienio su lietuvių senuoju ir šiuolaikiniu folkloru, alternatyviąja muzika bei su XVIII a. – XX a. pirmos pusės Lietuvos valstiečių bei miestiečių gyvenimu. Tinka šeimai!

Festivalis “Varom”VAROM
Lietuva, Gaveikių k., Vilniaus r
2013 m. liepos 26-28 d.
Švęsk taip, kaip dar nešventei! Su tokiu šūkiu vasarą pasitiks pirmą kartą Lietuvoje rengiamas blaivus VAROM! festivalis. Po VAROM! vardu slypinti entuziastų komanda rengia neįtikėtiną trijų dienų šventę po atviru dangumi ant ežero pakrantės– su daug geros ir tik „gyvos“ muzikos, su erdvėmis meno dirbtuvėms ir projektams, su atvira širdimi naujai patirčiai, kuria pasirūpins kvalifikuoti sveikos gyvensenos treneriai ir lektoriai.

Festivalis Galapagai 2013 m.GALAPAGAI 2013
Lietuva, Zaraso sala
2013 m. rugpjūčio 2-3 d.
„Galapagai“ – tai didžiausias muzikos ir pramogų festivalis Lietuvoje, vykstantis vasaros metu Zarasuose, Zaraso ežero saloje. Pernai festivalis paskutinį kartą vyko lydimas nuo gimimo duoto vardo „Roko naktys“. 2013 m. “Galapagai” švęs jau 11-ąjį gimtadienį.
Kasmet daugiau nei 30 pramogų zonų, keturios scenos, daugiau nei 40 atlikėjų ir tai dar ne pabaiga! Nepailstanti “Galapagų“ komanda jau drąsiai gali pažadėti, kad festivalio metu nebus kada sėdėti palapinėje – sporto varžybos, meniniai užsiėmimai bei įvairiausių šalių virtuvės, ekstremalios pramogos bei šeimos žaidimų zonos kasdien vis pildosi naujovėmis „Galapagų“ programoje, todėl laukti tikrai yra ko! Pirmaisiais svečiais įvardijami populiarieji latviai “Instrumenti”, skandalingiausia Baltarusijos grupė “Lyapis Trubetskoy” ir šią vasarą vos keliems koncertams grįžtanti legendinė lietuvių grupė “Antis”. Tinka šeimai!
15% nuolaida su ISIC >

Granatos LIVE 2013 m.GRANATOS LIVE
Lietuva, Rumšiškės
2013 m. rugpjūčio 2-4 d.
Pirmasis tarptautinis muzikos festivalis, rengiamas unikalioje Rumšiškių muziejaus teritorijoje – iš sąrašo „Būtina pamatyti“. 3 dienos, 3 scenos, per 30 artistų ir grupių, įspūdinga gamta, puikus maistas ir gėrimai, atviros menų dirbtuvės, kokybiška muzika ir geras laikas idiliškoje aplinkoje. Pasinerkite į kokybišką muziką! Atraskite kokybišką muziką! Sprogdinkite kokybišką muziką! Festivalyje koncertuos Australijos atlikėjas „Dub FX“, šiuo metu ypač greit populiarėjantis Didžiosios Britanijos atlikėjas Jamie N Commons, ypatingai ryškiai debiutavusi scenos naujokė Gjan, Italijos roko grupė „La Cricca“, geriausia lietuviško hip-hop grupė „G&G sindikatas“, tarptautinį pripažinimą pelnęs kolektyvas „Keymono“ ir kt.

“Rafta” festivalisRAFTA
Kuršių marios, Klaipėda
2013 m. rugpjūčio 3 d.
Nemokamas vienos dienos akustinės/elektroninės muzikos festivalis Kuršių Marių viduryje ant plūduriuojančios scenos. Atplauk su savo, skolinta, nuomota ar pasigaminta vandens transporto priemone, išmesk inkarą ir šok gylyje iki bambos Prūsų jūros viduryje.

Festivalis “Ont Grind’u”ONT GRIND’u 2013 PICNIC VOL.6
Lietuva, Labardžių parkas, Rietavo sav.
2013 m. rugpjūčio 2-4 d.
Rietavas garsėja ne tik tuo, jog apie 1700 metus per jį į Lietuvą pirmą kartą buvo įvežtos bulvės, ne tik tuo, jog turi savo kultūrinį paveldą, Einikį, bet ir tuo, jog jo apylinkėse vyksta festivalis – Ont Grindų! Festivalis šiemet kviečia į Labardžių parką apvalyt savo smegenėles su Grind’n’Roll garsais.

Festivalis Satta Outside 2013 m. SATTA OUTSIDE 2013
Lietuva, Šventoji
2013 m. rugpjūčio 8 -11 d.
2007 m. prasidėjęs kaip bendraminčių melomanų piknikas Smiltynėje, „Satta Outside“ užaugo iki platformos, atviros visiems, norintiems savo sumanymą pristatyti publikai ir manantiems, kad jis nesikerta su išties plačiu alternatyvos apibrėžimu. Pokyčiai čia kasmet neišvengiami, vieni sąmoningi, kiti – gana slapti. Festivalininko rankose tai, kaip jis tai priims, supras ir išsiveš namo. Vienas festivalininkų prieš keletą metų ypač teisingai pastebėjo, kad „Satta Outside“ – tai kurorto utopija. Kurorto, kuriame valdo alternatyva, o televizinis gyvenimo būdas tampa svetimu. Rugpjūčio 8-11 dienomis utopinis eksperimentas ir vėl vyks Šventosios realybėje.

Festivalis “Ką galvoja muzika”KĄ GALVOJA MUZIKA 2013
Lietuva, Kazliškiai
2013 rugpjūčio 9-10 d.
Nemokamame festivalyje lankytojų lauks tikra muzikos degustacija. Dalyvauja: Psichodelinis šuo, Kiauras Kibiras, Šv. Sodas, Aleksandr Belkin (The Roadband), Šarūnas Mačiulis (Poliarizuoti stiklai), Darius Leveckis ir Rytas Germanavičius, Gintaras Povilavičius, Vitoldas Lesniak, Romualdas Miškinis, Agnius Rušys, Gabrielė Motiejauskaitė ir Evaldas Dabašinskas, Gytis Ambrazevičius ir Tomas Usovas, Kukumbalis, Eglė Gelažiūtė, Multiks, Juozapas Liaugaudas, svečias iš Amerikos James Dalton, V. Orestas Vagusevičius, Matas Samulionis, Agnė Pilkauskaitė, Wolf like me, Tomas Pupinis, Rock.lt Ir kt. Žinoma, kaip ir kiekvienais metais – jau tradicija tapęs Jam session – teišlieka stipriausi…

Festivalis “Purpurinis vakaras”PURPURINIS VAKARAS
Lietuva, Anykščiai
2013 m. rugpjūčio 16-17 d.
Nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras“ yra rengiamas Anykščiuose nuo 2008 metų. Sulaukęs didelio visuomenės susidomėjimo ir pelnęs nemažai simpatijų festivalis natūraliai įsiliejo į Anykščių rajono kultūrinių renginių mozaiką. Šis festivalis ne tik reprezentuoja iškiliausius Lietuvos dainuojamosios poezijos atlikėjus, suteikia galimybę pasirodyti jauniems bardams, bet ir pristato Anykščių kraštą kaip patrauklų, unikalų, poezijos ir kūrybos lopšį. Šio renginio dėka Anykščiai kiekvieną vasarą tampa traukos centru, vienijančiu žinomus bardus ir jų kūrybos gerbėjus.

Festivalis Karklė 2013 m.KARKLĖ 2013 Live Music Beach
Lietuva, Karklė
2013 m. rugpjūčio 16 -18 d.
„Karklė 2013 Live Music Beach“ – tai ketvirtus metus vyksiantis tarptautinis gyvos muzikos festivalis ant jūros kranto. Šiais metais fiesta vyks rugpjūčio 16-18 dienomis, tarp Klaipėdos ir Palangos įsikūrusiame viename seniausių žvejų ir gintaro gaudytojų kaimelyje. Įstabi gamta, geriausia muzika, originalūs menai, festivališkos pramogos ir pozityvi publika į Karklę visus sukvies Žolinių savaitgalį. Gyvos muzikos paplūdimyje veiksmas kunkuliuos 6 scenose: Pagrindinėje ir Kopų scenoje išgirsite geriausiai grojančias ir festivalio veidą atspindinčias, tarptautinį populiarumą pelniusias grupes; elektroninės, roko, latino ir alternatyvios muzikos klubuose gros geriausios Lietuvos ir užsienio grupės, didžėjai, sugebėsiantys pateisinti kiekvieno klubo atstovaujamą muzikinį stilių. Festivalyje savo pasirodymus atliks per 60 žymių ir talentingų kūrėjų bei atlikėjų: saksofono virtuozas iš Didžiosios Britanijos Mr. Woodnote, grupė „SunSay“ iš Ukrainos, legendinės Lietuvos grupės „Antis“, BIX, Lietuvos metų muzikos atradimu tapusi šiaulietė GJan ir kt.
Visagino Country festivalisVISAGINO COUNTRY
Lietuva, Visaginas
2013 m. rugpjūčio 17-18 d.
Nuo 1999 m. festivalis tvirtai įėjo į visaginiečių bei visos Lietuvos kantri muzikos gerbėjų gyvenimą, nes vyksta kasmet. Šiuo metu festivalis gal galėtų pretenduoti į Lietuvos Gineso rekordų knygą kaip vienintelis festivalis Lietuvoje, prasidėjęs kartu su Nepriklausomybe ir tebevykstantis iki dabar. Atvažiuok ir Tu, pajusk tą laisvės pojūtį, užsikrėsk kantri muzikos virusu ir sirk juo visą likusį gyvenimą. Be pagrindinių didžiųjų koncertų, žiūrovų jau eilę metų laukia daug kitų su festivaliu susijusių renginių: vaikų ir jaunimo dienos projektas „Kantri viltys“, kantri giesmės bažnyčioje, foto paroda „Visagino country“ akimirkos“, linijinių šokių pamokos ir daug kitų, kasmet vis kitų renginių.

Festivalis “Daubos griaucmas”DAUBOS GRIAUCMAS 2013
Lietuva, Jurbarkas
2013 m. rugpjūčio 17-18 d.
Pernai skėlęs didelę siautulio bangą, trenktasis ir griausmingasis vasaros festivalis „Daubos Griaucmas“ grįžta. Programoje – sunkiosios muzikos atstovai. Į DAUBĄ – SU GRIAUCMU! Festivalyje gros La Chudra, Xess, Satellite beaver, Lucifer, Nahum, Metal Messiah, Dead Man’s Cross, Perfection Theory ir kiti.

Festivalis Saulėtosios naktys 2013 m.SAULĖTOSIOS NAKTYS
Lietuva, Joniškio r., Gataučiai
2013 m. rugpjūčio 22-24 d.
Tai kasmetinis muzikos ir meno festivalis, vykstantis priešpaskutinį rugpjūčio savaitgalį. Tai vieta, kur renkasi kūrybingi žmonės su unikaliomis išraiškos priemonėmis, siekdami pasidalinti savo kūryba ir gauti naujų įkvėpimo šaltinių. Festivalio pagrindinė misija – išreikšk save. Tai reiškia, kad kiekvienas dalyvis yra festivalio organizatorius ir unikalios išraiškos kūrėjas festivalyje. Šiemet jūsų lauks daug muzikos, paskaitos, sportas ir saulėtos nuotaikos. Tinka šeimai!
15 % nuolaida su ISIC >

Festivalis “Jammin” 2013 m.JAMMIN 2013
Lietuva, Trakai
2013 m. rugpjūčio 23-25 d.
„Jammin 2013“ – TIKRAS urban kultūros festivalis! Rugpjūčio 23-25 dienomis po saulėtu dangumi kartu su kultiniais „Onyx“, „Dub Pistols“ ir daugeliu kitų. Dvi paros gatvės kultūros mažiausiai trijose scenose vienu metu.

Festivalis Mėnuo Juodaragis 2013 m.MĖNUO JUODARAGIS
Lietuva, Zarasai
2013 m. rūgpjūčio 23-25 d.
Mėnuo Juodaragis – unikalus, nepriklausomas šiuolaikinės baltų kultūros ir alternatyvios muzikos festivalis, pristatantis pagoniškosios tradicijos palikimą, neo-folkloro kryptis ir post-moderniosios kūrybos avangardą. Novatoriškas renginio vyksmas kasmet įgauna vis daugiau išraiškos formų – tai gausūs Baltijos ir užsienio šalių kolektyvų koncertai, garso architektų pasirodymai, senosios apeigos, svarbių temų paskaitos ir filmai, parodos, tradiciniai amatai, ekologinės akcijos, interaktyvūs kūrybos projektai, vaidinimai, žaidimai, šokių vakarai ir kita. MJR yra nekomercinis renginys, kuris gimė ir gyvuoja iš gryno entuziazmo ir idėjinių paskatų. Visa festivalio veikla grindžiama asmeninėmis kūrėjų iniciatyvomis ir laisva valia, nesaistoma jokių žinybų ar politikos. Tinka šeimai!

Rodyk draugams
Liepa

Liepa yra septintasis metų mėnuo pagal Grigaliaus kalendorių, jį sudaro 31 diena.

Lotyniškas mėnesio pavadinimas Iūlius buvo suteiktas Romos imperatoriaus Julijaus Cezario garbei. Iki tol mėnuo vadinosi Quintilis, t. y. penktasis mėnuo.

Lietuviški pavadinimai – Šienapjūtis, Griežlinis, Putpelinis, Medunešis, Ungurinis, Šaminis.
Normaliais (ne keliamaisiais) metais liepa prasideda ta pačia savaitės diena, kaip balandis.
Keliamaisiais metais – ir kaip sausis.
Lietuvos klimatas

Gamta liepos mėnesį
Liepą dienos ilgumas yra 16-17 valandų, Saulė vidutiniškai šviečia 260 valandų. Vidutinė mėnesio oro temperatūra 17 °C, užėjus kaitrai oro temperatūra gali pakilti iki 32-37 °C, o dirva įkaisti iki 52-57 °C (kartais ir iki 61 °C). Yra pasitaikę, kad liepos naktimis temperatūra nukrisdavo iki 2-4 °C, o Varėnoje – iki 0 °C. Karščiausia temperatūra Lietuvoje, užfiksuota liepą yra +37,5 °C (1994 m. liepos 30 d., Zarasai), šalčiausia 0,9 °C (1971 m. liepos 22 d., Varėna ir 1986 m. liepos 11 d., Širvintos)[1].

Liepą vidutiniškai iškrenta 81–95 mm kritulių, pajūryje – 72 mm. Priklausomai nuo vyraujančių oro masių skirtingais metais liepos orai gali būti labai skirtingi: yra pasitaikę visą mėnesį trukusių sausrų (1994 m.) arba smarkių liūčių, škvalų.

Vėjuotų dienų, kurių metų vėjo greitis viršija 8 m/s būna 1-5, o pajūryje vidutiniškai 12. Vidutinis dienų su rūku skaičius nedidelis, daugiausia dienų su rūku būna Žemaitijoje (Laukuvoje – 12, Telšiuose – 13). Dienų su perkūnija skaičius labai priklauso nuo vyraujančių oro masių: nuo 4-8 vyraujant ramiems orams iki 11-16, kuomet būdingas tropinis oras. Pasitaiko krušos atvejų, škvalų[2].

Liepos mėnuo Lietuvoje – pats augalijos vešėjimo, subrendimo metas. Pradeda derėti vaisiai ir uogos (vyšnios, serbentai, avietės, žemuogės, mėlynės ir kt.). Uždera bulvės, kitos daržovės. Liepa būna pats šienapjūtės įkarštis, mėnesio pabaigoje prasideda rugiapjūtė.

Šventės ir atmintinos datos
Pirmasis liepos šeštadienis Tarptautinė kooperatyvų diena

Paskutinis liepos sekmadienis Jūros diena – Lietuva

Liepos 6 d. Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena – Lietuva

Liepos 10 d. Septyni broliai miegantys

Liepos 11 d. Europos globėjo diena

Liepos 15 d. Žalgirio mūšio diena – Lietuva

Liepos 16 d. Škaplierinės – katalikų šalyse

Liepos 17 d. Pasaulio lietuvių vienybės diena

Liepos 26 d. Šv. Ona (prinokimo šventė) – katalikų šalyse

Astronomija

Saulė liepą pereina per Dvynių (birželio 20 – liepos 20) ir Vėžio (liepos 21 – rugpjūčio 9) žvaigždynus.

Zodiakas
Liepos zodiako ženklai:
Vėžys (birželio 21 – liepos 22)
Liūtas (liepos 23 – rugpjūčio 22)

Liepa (augalas)
Liepa (lot. Tilia) – dedešvinių (Malvaceae) šeimos augalų gentis. Genties pavadinimas iš graikų k. tilon – sparnelis; vaisius turi sparnelį. Genčiai priklauso dvinamiai medžiai su tankia kūgiška laja. Žievė pilkai ruda, senų medžių giliai suskeldėjusi. Lapai išsidėstę dviem eilėmis. Žiedai kvapūs, žalsvai ar gelsvai balti, sukrauti skydiškuose ar kekiškuose nusvirusiuose ar stačiuose žiedynuose. Vaisus – vienasėklis, rečiau su 2-3 sėklomis riešutėlis.

Gentyje yra apie 30 rūšių. Lietuvoje savaime auga viena rūšis (mažalapė liepa) ir keletas introdukuota:
Amerikinė liepa (Tilia americana L.). Introdukuota Lietuvoje. Įvairialapė liepa (Tilia americana var. heterophylla (Vent.) Loudon)

Amūrinė liepa (Tilia amurensis Rupr.)
Tilia begoniifolia (Tilia begoniifolia Steven)
Tilia callidonta (Tilia callidonta Hung T. Chang)
Tilia chinensis (Tilia chinensis Maxim.)
Tilia chingiana (Tilia chingiana Hu & W.C. Cheng)
Mažalapė liepa (Tilia cordata Mill.). Pav.. Savaimime auganti Lietuvos medžių rūšis.
Tilia dasystyla (Tilia dasystyla Steven)
Tilia endochrysea (Tilia endochrysea Hand.-Mazz.)
Grakščioji liepa (Tilia × euchlora K.Koch). Introdukuota Lietuvoje.
Paprastoji liepa (Tilia × europaea L.); Introdukuota Lietuvoje.
Tilia henryana (Tilia henryana Szyszyl.)
Japoninė liepa (Tilia japonica (Miq.) Simonk.)
Tilia jiaodongensis (Tilia jiaodongensis S.B. Liang)
Tilia kueichouensis (Tilia kueichouensis Hu)
Tilia ledebourii (Tilia ledebourii Borbás)
Tilia leptophylla (Tilia leptophylla (Vent.) Small). Introdukuota Lietuvoje.
Tilia likiangensis (Tilia likiangensis Hung T. Chang)
Mandžiūrinė liepa (Tilia mandshurica Rupr. & Maxim.)
Tilia membranacea (Tilia membranacea Hung T. Chang)
Tilia miqueliana (Tilia miqueliana Maxim.)
Mongolinė liepa (Tilia mongolica Maxim.)
Tilia nobilis (Tilia nobilis Rehder & E.H. Wilson)
Tilia oliveri (Tilia oliveri Szyszyl.)
Tilia paucicostata (Tilia paucicostata Maxim.)
Didžialapė liepa sin. Plačialapė liepa (Tilia platyphyllos Scop.); Introdukuota Lietuvoje.
Tilia rubra (Tilia rubra DC.)
Tilia taishanensis (Tilia taishanensis S.B. Liang)
Sidabrinė liepa (Tilia tomentosa Moench sin. Tilia argentea DC.); Introdukuota Lietuvoje.
Tilia tuan (Tilia tuan Szyszyl.)
Medicina
Pasak specialistų, liepos priklauso ypač retai augalų grupei, kurioje yra fitohormonų - medžiagų, artimų moterų lytiniams hormonams. Dėl to bet kurio amžiaus moterims labai sveika gerti liepžiedžių arbatą.

Arbata padeda sutrikus menstruaciniam ciklui. Vyresnėms nei 45 metų moterims vieną kartą per pusę metų mėnesį laiko rytais sveika gerti karštą liepžiedžių arbatą, kuri atitolina klimakterinio periodo pradžią, o prasidėjęs turėtų būti be didesnių problemų.

Liepžiedžių arbatą patariama gerti, jei moterims yra lyties organų auglys (fibromioma, fibroadenoma).

Liepų žiedus reikia rinkti pirmosiomis dviem jauno mėnulio dienomis, nes vėliau žiedai praranda auglius gydančias savybes.

Liepžiedžių gydomosios savybės sustiprės, jei jie bus sumaišyti su šalavijų žiedais (santykiu 2:1).

Rodyk draugams
Savanaudiškumas ir meilė, tai vienas kitam priešingi dalykai

Laikydami, kad meilė sau ir meilė kitiems iš esmės yra susijusios, kaip galėtume paaiškinti savanaudiškumą, akivaizdžiai atsiribojantį nuo bet kokio rūpesčio kitais? Savanaudiškas žmogus domisi tik savimi, nori visko tik sau, nejaučia jokio pasitenkinimo duodamas, o tik gaudamas. Toks žmogus pasaulį vertina tik tuo požiūriu, ką iš jo galima gauti; jis nesidomi kitų reikmėmis, nereiškia pagarbos jų orumui ar asmenybės vientisumui. Jis iš tikrųjų negali matyti nieko, išskyrus save; viską vertina tik pagal naudą sau; iš esmės jis nepajėgus mylėti.

Ar tai neįrodo, kad rūpestis kitais ir rūpestis savimi yra priešybės? Būtų taip, jei savanaudiškumas ir meilė sau būtų vienas ir tas pats. Bet tai neteisinga prielaida, vedanti į begales klaidingų išvadų. Savanaudiškumas ir meilė sau ne tik kad netapatūs, bet iš tikrųjų vienas kitam priešingi dalykai. Savanaudis žmogus myli save ne per daug, o per mažai, tiesą sakant, jis neapkenčia savęs. Jo nepasitenkinimas ir nesirūpinimas savimi yra tik viena jo produktyvumo trūkumo išraiškų, tai jį sekina ir slopina. Jis neišvengiamai jaučiasi nelaimingas ir nerimastingai taikosi nutverti iš gyvenimo tų malonumų, kuriuos pats sau yra uždraudęs. Nors atrodo, kad jis perdaug rūpinasi savimi, iš tiesų jis tik nesėkmingai mėgina paslėpti ar kompensuoti nevykusį rūpinimąsi savo realia savastimi. Froidas laikė savanaudį asmenį narcistiniu, kadangi jis nugręžia savo meilę nuo kitų ir nukreipia į savo asmenį. Savanaudžiai žmonės iš tiesų nėra pajėgūs mylėti kitų, bet jie lygiai taip pat nepajėgūs mylėti ir savęs.

Savanaudiškumas pasidarys aiškesnis, jei palyginsime jį su godžia pernelyg rūpestingos mamos globa. Ji iš tiesų tiki, kad rūpinasi savo vaiku, nors pasąmonėje skiria gilų priešiškumą savo rūpesčio objektui. Ji pernelyg globoja ne todėl, kad per daug myli savo vaiką, bet todėl, kad jai reikia paslėpti nesugebėjimą jį mylėti iš tikrųjų.

Nesveika „nesavanaudiškumo“ prigimtis atsiskleidžia poveikiu kitiems, o mūsų kultūroje tai dažniausiai yra „nesavanaudiškų“ motinų įtaka jos vaikams. Jos tikisi, kad jų nesavanaudiškumo dėka vaikai patirs, ką reiškia būti mylimam ir išmoks patys mylėti. Jos nesavanaudiškumo poveikis, aišku, visiškai neatitinka jos lūkesčių. Jos vaikai nepanašūs į žmones, kurie yra laimingi dėl to, kad yra mylimi; jie yra neramūs, įsitempę, bijo motinos atitolimo ir stengiasi gyventi taip, kad pateisintų jos lūkesčius. Paprastai jie yra paveikti užslėpto motinos priešiškumo gyvenimui, kurį jie labiau jaučia, negu sąmoningai suvokia ir, pagaliau, jie patys tuo persiima. „Nesavanaudiškos“ motinos poveikis nedaug kuo skiriasi nuo savanaudiškos; beje, jis net pavojingesnis, nes motinos „nesavanaudiškumas“ neleidžia vaikui jai priešintis. Jis jaučia pareigą neliūdinti jos. Po vertingumo kauke jie yra mokomi nemėgti gyvenimo. Kas pastebėjo tikrai save mylinčios motinos poveikį, galėjo įsitikinti, kad labiausiai vaikui padeda suvokti, kas yra meilė, džiaugsmas ir laimė, tai tokios motinos meilė.

Šias mintis apie meilę sau geriausiai apibūdina Meisterio Eckharto žodžiai „Jei jūs mylite save, jūs mylite ir visus kitus, kaip patys save. Jei jūs mylite kitą asmenį mažiau negu save, tai jums nepavyks iš tiesų pamilti nė savęs, bet jeigu jūs mylite visus vienodai, jūs mylėsite juos tarsi vieną asmenį, ir tas asmuo podraug yra ir Dievas, ir žmogus. Taigi didis ir teisingas yra tas, kas mylėdamas save vienodai myli ir visus kitus“. (Meister Eckhart, trans. by R.B.Blakeny, London, Watkins. 1955).

Na savęs nemylintis žmogus kažin ar galėtų ką mylėti vien dėl to, kad nežinotų, kaip guosti,padėti,nejaustų užuojautos,jis nesuvoktų kito žmogaus skausmo,tai kaip gali jį mylėti?Aš manau, kad myliu save tiek kiek reikia,kartais mažiau,bet tik dėl to, kad niekas to nepastebėtų,nes niekas nenori būti išjuoktu,o rodydami meilę kitiems,gal ir būsime pašiepti:”ką čia jis vaiszduoja?”ar “atsirado gerutis”,bet bent jau jausimės gerai,kad kažkam padėjome ir pasijusime daug geriau nei padarę kažka “gero” sau ir praėję pro žmogų,kuriam matėm kad reikia pagalbos.AMLIV

Rodyk draugams