BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas


kaip suvokiame gimtadienius?

Nustatyta, jog labiau mėgstame skaičius, sudarančius mūsų gimimo datą, o vaiko gebėjimas orientuotis laike dažniausiai prasideda nuo žinojimo, kada jo gimtadienis. Suaugę žmonės savo pradžią šiame pasaulyje sureikšmina ne mažiau: įprasta sakyti, kad gimiau Tigro metais, po Jaučio ženklu, net atsiranda tvirtinančių, jog sapnuoja savo gimimą. Gimimo data suteikia mums tapatybę: iš asmens kodo galima pasakyti, kokios lyties, kada ir kelintas tądien žmogus gimė, o jei pas astrologą ateitų žmogus, nežinantis savo gimimo datos, šis nežinotų, ką pasakyti, – jam gimimo data yra pagrindinis atskaitos taškas. Taigi, su gimtadieniu susiduriame kur kas dažniau nei jį švenčiame. Bet ar daug apie jį žinome?
Kokia gimtadienio psichologinė reikšmė?
Gimtadienis – žmogaus atėjimo į šį pasaulį diena. Žmogaus raida prasideda dar iki jo gimimo, tad neretai diskutuojama, nuo kada gi prasideda naujo žmogaus egzistavimas: nuo jo pradėjimo ar nuo gimimo momento? Procesai, lemiantys fiziologinius ir psichologinius aspektus, vyksta dar motinos įsčiose. Ir nors pats gimimas kūdikiui galbūt yra labiau traumuojantis nei džiuginantis procesas, vėliau gimtadieniai tampa (ar bent jau turėtų tapti) džiaugsmo kupina švente.
Gimimo diena – tai procesas, reguliariai besikartojantis žmogaus gyvenime. Pirmasis gimtadienis svarbiausias kūdikio tėvams ir artimiesiems, o vėliau gimimo dienos minėjimas tampa svarbus ir pačiam gimusiajam. Gimtadienis ir jo (ne)šventimas neabejotinai siejasi su tapatumu, tarpasmeniniais santykiais, saviverte, gyvenime iškylančiais egzistenciniais klausimais. Juk kiekvienas gimtadienis vis labiau priartina žmogų prie jo gyvenimo baigties, tad nekeista, kad su amžiumi žmonės vis mažiau linkę jį švęsti. Mano močiutė, praėjusį balandį sulaukusi 80 metų, prisipažino, jog būdama tokio amžiaus daug mieliau švęstų tik savo vardadienius… Bet gimtadienis ir jo minėjimas neturi tapti pareiga – ar paversime jį privalomu dalyku, priklauso tik nuo mūsų. Ir nors kartais jis atneša neigiamų minčių, artina mirties laiką, manau, be tokių „stotelių“ mūsų gyvenimas būtų ne toks spalvingas.
Kodėl vieniems gimtadienis – džiaugsmo, o kitiems – liūdesio kupina šventė?
Gimimo dienos šventimas paliečia daug svarbių gyvenimo aspektų: santykius, savivertę, mirties baimę, o šie lemia gimtadienio šventimo įvairovę. Atvejis atvejui nelygus, tad sunku pasakyti, kuriose iš mano paminėtų sričių glūdi nepasitenkinimas. Bet kuo jis didesnis, tuo daugiau neigiamų jausmų sukelia gimimo diena. Šventei paprastai norime pasiruošti iš anksto, todėl, neišsipildžius mūsų tikslams (pavyzdžiui, „iki 30 metų būti…, turėti…, jaustis…“), mes nejaučiame pasitenkinimo dar vienais „tuščiai“ prabėgusiais metais…
Suaugę žmonės nebemoka besąlygiškai kaip vaikai pasidžiaugti savo gimimo diena. Kodėl?
Vaikai itin natūraliai reikalauja dėmesio, jiems būdingas stiprus egocentrizmas, mažėjantis metams bėgant. Vaikų gimtadieniai dažnai būna ypatinga diena, nes begalinis dėmesys ir liaupsės yra legalūs, lengvai gaunami. Juk gana įprasta matyti mažuosius, lakstančius su gimtadieninėmis karūnomis ant galvų. Suaugusiųjų gimtadieniuose rečiau pasitaiko nevaržomo džiaugsmo būti dėmesio centre apraiškų, nors jubiliatai kilnojami kėdėse, sakomi tostai į jų sveikatą. Dažnai tai nebeatneša besąlygiško džiaugsmo, veikiau sukuria spektaklio, kurio vaidmeniui ne kiekvienas yra pasirengęs, pojūtį. Tikiu, kad žinodamas, jog kažkas besąlygiškai tavimi džiaugiasi ir tave myli, daug labiau džiaugiesi savo gimimo diena.
Sakoma, nuskriausti gimusieji kokią nors minėtiną ar švęstiną dieną (pavyzdžiui, per šv. Kalėdas), nes savotiškai netenka savo gimtadienio. Ką apie tai manote?
Gryna tiesa. Čia dera pratęsti dėmesio temą: bet koks dėmesio dalinimasis su kitais žmogui paprastai nėra malonus. Tokia gimimo diena tarsi praranda dalį ypatingumo, nes ji nebėra žinoma vien kaip tavo gimtadienis – šią datą žino ir dėl skirtingų priežasčių ja džiaugiasi daugybė žmonių. Neretai tenka išgirsti nedidelio apmaudo gaidelių žmonėms pasakojant, kad jų gimtadieniai tą pačią dieną, kaip mamos ar tėčio; kartais būna nepatenkinti ir tie, aplink kurių gimtadienius kelių dienų skirtumu būna kitų jiems svarbių žmonių gimtadieniai. Tiesa, iš dalies mes galime patys kurti savo gyvenimą, taigi, gimtadienių šventimą – taip pat. Jei norisi didelės šventės, o visuotinai minima diena neleidžia to daryti, šventę galima nukelti. Bet artimieji neturėtų pamiršti, kad „gimtadienininkui“ svarbiausia ta diena, kai jis gimė, vadinasi, kuklus sveikinimas ir subtilios staigmenos tinka bet kokią metų dieną.
Nesu girdėjusi sakant: „Ech, kaip norėčiau į jo(s) gimtadienį.“ Greičiau jau atvirkščiai: „Nenoriu į tą gimtadienį, bet reikia…“ Kodėl?
Nors dažniau pasakau pirmąjį sakinį, mūsų aplinkoje vyraujantys stereotipai lemia, kad gimtadienio nešventimą ar atsakymą į kvietimą laikome neigiamais dalykais. Pastebiu, kad vertimas būtinai kažką daryti nugesina net ir labai stiprų norą: žinojimas, kad būtinai reikia ateiti ir švęsti, įpareigoja ir sukuria išankstines nuostatas, jog laukia prastas vakaras. Kita dalis žmonių bijo neigiamo kitų svečių vertinimo: jie „neturi kuo apsirengti“, jų „dovana prasta“ arba, atvirkščiai, pati brangiausia, bet labai skauda širdį dėl jai išleistų pinigų. Taigi, dalis jubiliatų, bijodami tokių „nusiminusių“ svečių, patys nebenori švęsti. Taip įsisuka vienas kitą pastiprinančio elgesio karuselė, ir gimtadienio šventimas, turėjęs būti džiuginantis bei įdomus, visiškai nebetenka prasmės.
Pasikalbėkime apie pamirštus gimtadienius.
Pirma ir, ko gero, dažniausia mintis taip nutikus: „Aš jam nesvarbus.“ Ir kuo svarbesnis mums yra tas užuomarša, tuo didesnis skaudulys taip nutikus. Juk patys, stengdamiesi atsiminti kitą, tikimės iš jo mainais sulaukti to paties. Todėl dažnai, užmiršę kažką pasveikinti, užuot atsiprašę labai greitai prisimename, kad ir tas žmogus kadaise buvo pamiršęs… Tai savotiškas nusiraminimas, nes skaičiuojame kaip „lygiąsias“: „Jis manęs irgi nepasveikino!“
Kitas klausimas: ką gi daryti su savo jausmais, kai mus kažkas pamiršta? Ko gero, priimti juos kaip labai reikalingus ir kartais net savęs paklausti, ar tik nepamiršau, jog pasaulis sukasi ne aplink mane vieną? Šiais „Facebooko“ laikais mes „nepamirštame“ net tų žmonių, kurie nėra mums artimi, gimtadienių. Nejaugi faktas, kad kiekvienais metais su gimtadieniu pasveikiname vis daugiau žmonių, reiškia, jog jie nuo to jaučiasi laimingesni? Manau, sveikinimo turinys visuomet yra neabejotinai svarbesnis nei uolus gimimo dienos prisiminimas.
Žmonės skundžiasi, jog yra kviečiami į gimtadienį, kurio šventė organizuojama už 200 km, tad turėtų skirti kur kas daugiau laiko ir pinigų nei planavo, kad įkyriai skambinama pasiteirauti, ar ateis, net kelis kartus per dieną…
„Jeigu mane myli, kitą savaitę nusiveši į Aliaską“ – panašūs motyvai skamba minėtuose pavyzdžiuose. Dažnai sukuriama sąlyga „jei“ – tarytum artimi žmonės turėtų kažką vieni kitiems įrodinėti. Labai norisi gimtadienių šventimo temoje atskirti du dalykus: dėmesį nuo paties pokylio. Labiau pasirūpinti reikėtų turiniu, ne forma. Turinys – tai mūsų nuoširdus dėmesys vienas kitam, ir ne tik per gimtadienį. Manau, jei žmonės būtų artimi, jaustųsi reikšmingi ir mylimi, tokių „jeigu“ apskritai nebeliktų.
Iš ko paveldime gimtadienio kultūrą, išmokstame (ne)švęsti?
Gimtadienių (ne)šventimui įtaką daro kultūra, šeimos tradicijos: jos ne tik perduodamos iš kartos į kartą, bet kiekvienos kartos yra ir pakoreguojamos. Laimingi prisiminimai apie džiaugsmingas vaikystės gimtadienių šventes, ko gero, skatina pratęsti šias tradicijas. Kita vertus, vaikai, matydami savo gimtadienių metu prislėgtus, besiskundžiančius tėvus, susikuria neigiamą gimtadienio šventės paveikslą. Maža to, jei vaikui sakoma: „Pažiūrėk, kaip nuvargau visą dieną ruošdama tau puotą“, noras būti dėmesio centre susipina su kalte. Ne veltui egzistuoja dar vienas jubiliato pavadinimas – šventės kaltininkas.
Ką apie žmogų byloja jo pozicija nešvęsti savo gimtadienio?
Nešvenčiantis asmuo taip pat gauna dėmesio porciją – juk jis yra „kitoks“. Norime to ar ne, gimtadienis ateina ir atsiranda žmonių, kurie nori jį paminėti. Įsisąmoninkime, kad gimtadienis nėra vieno žmogaus reikalas, tai – santykių šventė. Gimtadienių nešvenčiantys žmonės apskritai dažnai prastai jaučiasi dideliuose žmonių susibūrimuose, o kartais – tiesiog nesidžiaugia buvimu šiame pasaulyje. Pozicija nešvęsti gali būti susijusi su santykių problemomis, perdėm materialiu šventimo modeliu, baime „ne taip pasirodyti“ ar perdėta atsakomybe, kad visiems būtų linksma ir smagu. Tiesa, kartais tai yra labai malonu, nes taip slapčiomis kuriame savo, visagalio, paveikslą. Bet didelės savo galios kitiems suvokimas sekina ir kuria galimybes neigiamai save vertinti: jubiliatas, manantis, kad turi padaryti Joną įdomiu pašnekovu Pranui, neįgyvendins šių uždavinių. Beliks nusiminti ir prisiimti blogą svečių nuotaiką kaip savo įtakos rezultatą: „Aš nemoku pralinksminti.“ Teisingos pozicijos, švęsti ar ne, nėra. Svarbiausia – nuoširdžiai paaiškinti bet kokią savo poziciją artimiesiems.
Draugės šeimoje gimtadieniai minimi itin kukliai – jokių dovanų, tiesiog suvalgomas tortas. Jiedu su vyru tokią dieną nusprendė neakcentuoti materialių dalykų: gyvena pasiturinčiai ir šiokią dieną vaikams išgali nupirkti viską, ko reikia. Gal pakomentuotumėte?
Liūdniausia, kad pastaruoju metu šventės labai sumaterialėjo. Tikiuosi, neateis tokia baisi diena, kai gimimo dieną brangiam žmogui persiųsime piniginę perlaidą ir parašysime porą žodžių jo socialiniame tinklalapyje. Manau, išgelbėti šį reikalą gali kūrybiškumas ir dėmesys tarpusavio santykiams. Pateiktas pavyzdys yra kitokios šventės, nei esame įpratę matyti. Laimės bei džiaugsmo vaikams ir suaugusiesiems gali suteikti nuoširdus dėmesys, praėjusių metų aptarimas, vaikystės nuotraukų peržiūra, netikėta iškyla ir kiti dalykai, kuriuos kiekvienas iš mūsų galime sugalvoti.
Ką manote apie gimtadienius, virstančius grandioziniais renginiais, ir jų organizatorius, sakančius, jog visa tai daro ne dėl savęs, o dėl svečių?
Gimtadieniai, kaip ir žmonės, yra skirtingi. Manau, dideli pokyliai – proga gauti didesnę dėmesio porciją, o teigimas, kad tai daroma tik dėl svečių, kuria aukos poziciją, kuri, tikėtina, suteikia galimybę gauti dar daugiau dėmesio. Be to, tuo pasakymu ir puikiai apsidraudžiama: jei pokylis kažkam nepatiks, argi bus galima kaltinti jubiliatą, kuris, aukodamas savo paties gerovę, šitaip stengėsi dėl kitų? Kad ir kai būtų, viso to reikia jam pačiam ir visai nesvarbu, jog prisidengiama gera svečių nuotaika.
Girdėjau sakant: „Sveikinu jus su savo gimtadieniu!“ Kas už to slypi?
Priklauso nuo konteksto. Tokiais sveikinimais gali būti išreiškiama aukos pozicija,pavyzdžiui: „Kokia čia man šventė dėl jūsų stengtis, gaminti, tvarkyti ir linksminti.“ Tiesa, žinau ir kitokių pavyzdžių: štai vaikas, atėjus jo gimtadieniui, pasveikina savo tėvus. Tai logiška ne tik todėl, jog gimus vaikui būtent tėvai užverčiami didžiausiais sveikinimais. Juk ir vėliau gimtadienio šventė gali simbolizuoti bendrą džiaugsmą, kad „aš esu“. Ir jei jaučiu, jog žmonėms su manimi gera, kodėl gi nepasveikinus jų, kad dar vienus metus buvau šalia jų?
Gimtadienis – gyvenimo ar mirties linija?
Mokslininkai D. P. Phillipsas, C. A. Van Voorheesas ir T. E. Ruth nustatė, jog moterys kur kas dažniau miršta ne eilinės savaitės metu, o per savaitę po savo gimtadienio. Tiesa, moterų mirčių atvejai prieš pat gimtadienį yra neįtikėtinai reti, o vyrų mirčių, priešingai, labai padažnėja. Kurgi čia šuo pakastas? Mokslininkai teigia, jog simboliškai reikšmingi įvykiai trumpam prailgina moterų gyvenimą, o vyrams, priešingai, asocijuojasi su paskutiniu terminu ir riba, kurios nevalia peržengti. Lyg to dar būtų maža, B. M. Barraclough ir D. M. Shepherdas nustatė, jog didelė dalis savižudybių vyresniame nei 75 metų amžiuje yra įvykdomos likus mėnesiui iki gimtadienio arba 30 dienų po jo…
Atvirukai – liūdnoji gimtadienio pusė?
Nežinia, kaip stipriai tokia mirčių statistika susijusi su visuomenės požiūriu į senėjimą, bet profesorės V. Demos ir jos kolegės A. Jache tyrimo rezultatai nedžiugina. Ištyrus daugybę humoristinio pobūdžio gimtadienio atvirukų paaiškėjo, kad senėjimas kur kas dažniau vaizduojamas neigiamai: juokiamasi iš fizinių ir psichinių savybių, bandymo nuslėpti amžių ir panašių dalykų. Mokslininkės K. M. Dillon ir B. S. Jones, atlikusios panašų tyrimą, teigia, jog esti dvi tokio reiškinio priežastys: viena vertus, toks humoras padeda apsiginti nuo amžiaus keliamo nerimo, kita vertus, galbūt jis simbolizuoja sveiką susitaikymą su karčia tiesa? Beje, dr. L. Arcimavičienė, tyrinėjusi gimtadienių sveikinimo realijas lietuvių ir anglų kalba, nustatė, jog angliškuose sveikinimuose dėmesys skiriamas žmogui, o lietuviškuose – žmogaus aplinkai ir socialinėms realijoms.

Rodyk draugams
turėkim ką veikt:)

Pagalvių mūšis.Visi dalyviai atsistoja ant čiužinio ir pasiskirsto komandomis. Tuomet pasiėmę pagalves mušasi. Pralaimi ta komanda, iš kurios pirmiausiai iškrenta bent vienas žaidėjas
• Segtukai. Žaidimas žaidžiamas poromis. Vaikinui užrišamos akys, o merginai yra prisagstoma segtukų (įvairiose kūno vietose - pvz. ant kojų, pilvo, nugaros, į plaukus ir t.t.) Vaikinas užrištomis akimis juos turi kuo greičiau surinkti. Greičiausiai suradusi segtukus pora laimi žaidimą.
• Kitoks dainavimas. Duoti kuriam nors vakarėlio dalyvių laikraštį ar žurnalą, po to paleisti bet kokią muzika. Pasirinktas žmogus pagal skambančią muziką turi padainuoti, naudodamasis duotu tekstu.

• Snaiperis. Žaidėjams ant juosmens pririšami diržai su kabančiu obuoliu. Ant grindų padedama lentelė su įkaltomis vinimis. Užduotis - kuo greičiau pasmeigti ant vinies obuolį
Laukinis pliažas
Vedantysis kviečia poras į “laukinį pliažą”, kur prasideda šokiai. Šokėjams išduodami kompaktai (vyrams vienas, moterims trys) – “tam, kad intymios vietos nejaudintu kitų, esančių pliaže”. Žaidėjams būtina šokių metu nepamesti nei vieno kompakto, o tam reikia šokti gerai prisiglaudus vienas prie kito.
Kosmetikos salonas
Žaidžia keletas vaikinų ir merginų porų. Vaikinams užrišamos akys ir jiems pasiūloma padaryti merginoms makiažą. Svarbiausia – kuo daugiau kosmetikos!
Penkiapirštė
Svečiams turėtų patikti ir daugybę šokiruojančių akistatų žadantis žaidimas “Aš niekad nesu”. Visi ištiesia rankas ir atskleidžia savo gyvenimo faktus. Pavyzdžiui, tu sakai: “Aš esu mylėjusis lauke”. Tas, kuris to nėra daręs, užlenkia pirštą. Laimi žaidėjas, kurio bent vienas pirštas lieka atlenktas. Kiekvieno rato laimėtojai gauna prizą — kokį nors mažmoži (o kiti — intriguojančią staigmeną: “Ei! Juk ji visa tai yra
• Futbolas kitaip – vienos komandos nariams ant akių uždedami specialūs „akiniai“, pagaminti iš vienkartinių plastmasinių puodelių, kitos komandos dalyviams surišamos kojos. Laimi daugiausiai įvarčių pelniusi komanda
• Intelektuali virvė - Komandinis žaidimas, kuriame rungiasi dalyviai užrištomis akimis. Komandos nariai, laikydami virves rankose turi sudėlioti figūras, raides ir pan., kurias nurodo renginio vedėjai. Laimi greičiausiai užduotis atlikusi komanda.

Rodyk draugams
sveikinimai gimimo dienos proga:)

Sveikinu Tave su gimtadieniu ir linkiu:
kad visą laiką Tavęs kas nors lauktų,
kad bent pas ką skubėtum iš toli,
kad kas paglostytų, vardu pašauktų,
kad akys, o ne žvaigždės šviestų Tau kely..
Štai tavoji diena,
Kuri metuose, tik viena.
Tad linkiu džiaugsmingų dienų
Su gimimo diena, tau tariu!

Ši diena skirta tik tau,
Šią dieną švęski tik tu,
Ši diena tau pati brangiausia,
Šią dieną prisimink visada.
Su gimimo diena!

Žuvėdroms reikalinga jūra,
Toliams - amžinybė ir ramybė,
Žiedams - saulė!
O žmogui viskas kartu..

Šiandien aš tau negaliu padovanoti nei jūros, nei saulės..
Tačiau sveikinu su ((XX))-uoju gimtadieniu ir linkiu, kad būtum la
imingTegu vėjas nusineša tavo metus,
Tegu tortas būna skanus,
Tegu tave prisimena draugai,
O po dangų sklando aitvarai..as!
Dar neilgai-
Tik ((20)) metų tavo akių gelmėse degė,
Saulelydžio liepsnos ir rytmečio rasos.
Tik ((20)) pavasarių-
Tau dainavo parskridę paukščiai ir čiurleno upeliai,
O alyvos ir debesys barstė ružavą sniegą.
Dar tik ((20)) metų-
Tau po kojomis skambėjo skaidriausios rasos.
20 pavasarių-
Tau ant lūpų lašėjo teviškės lūpų medus.
Dar neilgai..
Dar tik ((20)) metų!

Būk žvaigžde,-Kad kiekvienas ištiesęs rankas, Nuskinti tavęs nepajėgtų.Būk liepsna,-Kad palietus nudegtų rankas, O paskui dar ilgai perštėtų.Būk vanduo,-Kad jį ne kiekvienas Supurvintom kojom perbristų.Būk žiema ir vanduo,-Kad paskui savo skausmą apgintum. Saule būk,-Kad galėtum šviesa dalintis.
Tau šiandien palinkėti norėtųs..
Daug džiaugsmo, laimės ir jėgų.
Tegul pildosi viltys žadėtos, svajotos.
Tegul niekad netrūksta draugų.
Kad suprastum dangų
Reikia gulbe būti,
Kad suprastum jūrą
Būti žuvimi,
Kad suprastum žemę
Reikia grūdu būti,
Kad suprastum žmogų
Būti žmogumi!

Aš tau duosiu rudenį,-
Neimk, sakyk man vasara dar nepabodo,
Duosiu tau vėjo gūsį,-
Jo neimki, juk tau ir žolės šlamesio užtenka,
Duosiu tau ((18))-tus metus,-
Nesakyk, kad nereikia, tai ne ruduo - negrįš.
Tai ne vėjo gūsis,-
Neūžaus po langai baltos žiemos vakarais,
Ir deja tai ne žolės šlamesys,
Nuaidės ir daugiau nebegrįš.
Taip nesenai tu pievomis bėgiojai
Basa, vienplauke galvele,
Šiandien tau ((16))-lika suėjo
Ir atsisveikinai su vaikyste.
Tau prieš akis dar daug takų, takelių
Sustoti ir ne ten pasukt gali,
Bet visų svarbiausia nors ir praradus savo kelią,
Visada išlikti žmogumi.

Būk žvaigžde,-
Kad kiekvienas ištiesęs rankas,
Nuskinti tavęs nepajėgtų.
Būk liepsna,-
Kad palietus nudegtų rankas,
O paskui dar ilgai perštėtų.
Būk vanduo,-
Kad jį ne kiekvienas
Supurvintom kojom perbristų.
Būk žiema ir vanduo,-
Kad paskui savo skausmą apgintum.
Saule būk,-
Kad galėtum šviesa dalintis.

Štai atėjo diena.
Kažkada dovanojusi tau gyvenimą.
Tad brangink ją, būk laiminga.
Ir džiaukis jos dovanotomis akimirkomis.
Tu gimei saulę sutikti rytais,
Išgerti rasos lašą, pajausti gyvenimo džiaugsmą.
Tegul ((16))-tą kartą gėlės tau primena, kad atėjai į pasaulį.
Tegul tavo gyvenimas būna, kaip žydinti pieva.
Tegul visur ir visada tave lydi džiaugsmas, meilė ir gera nuotaika .

Žydrą dangų, laimę ir meilę, gražiausius žiedus, pagaliau - visa tai, kas brangiausia, skiriu gimimo dienos proga.

Tegul šie metai tau būna dosnūs meile ir laime, saule ir duona, kupini svajonių, o svarbiausia, kad viskas išsipildytų.

Kol esi jaunutė
Žydėk kaip žibutė,
Nes jaunystės dienos
Prabėgs kaip minutė.

Ryškiausią žvaigždę perkelk į svajonę,
Didžiausią laimę pasilik rytojui.
Geriausią žmogų turėk šalia,
O meilę savo širdyje.
Su šampadieniu!

Kartu su šiais sveikinimais noriu su gimtadieniu pasveikint ir savo draugę Ice-princess:)
AMLIV

Rodyk draugams
temos vakarėliams ir gimtadieniams

 

Vaikų darželis

Mokykla:
moksliukai ir blogiukai


Barakas (Studentų
bendrabutis)


Mano mylimiausia
profesija


Old school (senoji
mokykla, 80’s - 90’s laikai)Mafija

Garsūs
nusikaltėliai (relūs ir iš filmų ir jų gaudytojai)


Slaptieji agentai

Laisvo oro
direktoriai


Bosai ir
sekretorės


Karininkai ir
prostitutės


Raganos ir
burtininkai


Žydrieji berniukai
(panelės taip pat gėjukais apsirengia)Sporto žaidynės
(vasaros/žiemos)


Pasaulio tautos

Muzikos stiliai
(Apranga lyg muzikos stilių: pop, rock, clasic..)

Gėlių vaikai
(Hipiai)


Havajietiškos
Kalėdos


Kokteilis (tai ir
aprangos kodas ir atmosfera: kiekvienas svečias turi pristatyti savo pagamintą
kokteilį)


Salsa vakarėlis
(Ispaniškas)


Mažoji Indija

Kolūkis (SSRS)
Piratai Partizanai


Mes už Lietuvą


Pasakų herojai

Cirkas

Džiunglės

Metų laikai

Kuo norėjau būti
užaugęs


Pokylis

Beždžionėlių
diskoteka (dalyviai turi mėgdžioti įžymius žmones)


Miss (Miss
astronautas, Miss Romas ir t.t. – kiekvienas susigalvoja ir kuo įmantriau bando
perteikti aprangoje/elgesyje)


Vestuvės


Retro vakarėlis

Senovės Graikijos
Dievai


Renesansas/Viduramžiai

Laukiniai vakarai

Rodyk draugams
Keletas žaidimų

Spalvos ***

Žaidimo vedėjas pasako spalvą, tuomet visi žaidėjai turi pasakyti po 5 šios spalvos daiktus. Kartoti kitų žaidėjų pasakytų daiktų negalima. Pralošia tas, kuris nebe sugalvoja daiktų.

Intonacija ***

Žaidimo vedėjas sugalvoja kokią nors frazę, pvz. „Aš labai myliu internetą“. Kiekvienas žaidėjas rateliu iš eilės turi ištarti tą frazę vis kitokia intonacija. Pralaimi tas, kuris nebe sugalvoja intonacijos.

Tardymas ****

Metant monetą išrenkama viena auka. Tada žaidėjas, sėdintis į kairę nuo aukos, pradeda jį tardyti: vakar aš tave mačiau….(kažkokia vieta) ir tu darei….. Pvz, vakar aš tave mačiau gatvėje ir tu bučiavai nepažįstamą merginą. Auka turi pasiaiškinti, bet nevartoti žodžių „aš“, „taip“, „ne“. Tardytojas klausinėja tol, kol auka nepasako draudžiamo žodžio.

Telegrama ****

Žaidimo vedėjas užrašo 4-6 raidžių žodį. Kiekvienas žaidėjas turi sukurti „telegramą“, naudodamas kiekvieną to žodžio raidę. Pvz., užrašomas žodis „naktis“. Telegrama sudaroma taip: n „Nerijus“ + a „ateina“ + k „keikdamas “ + t „tavo“ + „interneto“ + s „svetainę“.

Vištos koja ***

Užduotis – parašyti žaidimo vedėjo pasakytą žodį kojomis. Laimi tas, kuriam pavyksta aiškiausiai parašyti.

Tautos kūryba ****

Vienas žaidėjas popierinio lapo viršuje parašo eilėraščio eilutę, paskui užlenkia ją ir perduoda lapą kitam. Kitas užrašo savo eilutę, užlenkia ją ir perduoda dar kitam. Taip lapas siunčiamas per rankas, kol gimsta visas eilėraštis. Eilėraštis gimsta eiliuotas, jei kas antras žmogus susitaria dėl rimo. Jei rašomos tik padrikos eilutės, perduodant lapą pasakomas jungtukas ar paskutinis sakinio žodis, kad žmogus galėtų prasmingai pratęsti mintį. Kai lapas apkeliauja visus žadėjus, galima skaityti bendrą „tautos“ kūrinį.

Panašumai ***

Žaidimo vedėjas ant popieriaus lapo nupiešia daiktą. Pvz., kompiuterį. Tuomet kiekvienas žaidėjas, nežiūrėdamas į piešinį, pasako, į ką tas piešinys panašus. Pvz., į namą, į lėkštę, į saulę. Kai visi susako savo palyginimus, vedėjas parodo savo piešinį ir tuomet kiekvienam tenka apginti savo poziciją, kodėl tas daiktas panašus į jų pasakytą daiktą.

Pvz., kompiuteris panašus į namą, nes jame gyvena programos. Kompiuteris panašus į lėkštę, nes jame visa tai, kas jame, tu valgai kaip iš lėkštės ir pan.

Rodyk draugams