BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas


Kaip išlaikyti meilę

Posakis “iš akių – ir iš širdies” toli gražu ne visada yra teisingas. Tačiau norint išlaikyti meilę, kai jus skiria dideli atstumai, reikia papildomų pastangų.

Štai keletas naudingų patarimų, kurie padės išlaikyti jausmus išsiskyrus:

9

Būkite visą laiką užimta

Išvažiavus mylimajam, neretai užplūsta netikrumo jausmas. Tik ką buvote kartu, pripildyta jausmų – o dabar pasilikote viena, turinti visur viską daryti pati. Užplūsta ilgesys, neramios mintys, nerimas dėl ateities.

Pats svarbiausias žingsnis, kurį privalote padaryti – iš visų jėgų stengtis, kad jūsų gyvenimas nesustotų.

Darykite ne tik tai, kas būtina, tačiau taip pat ir tai, kas įdomu, o ypač tai, kuo seniai norėjote užsiimti, tačiau vis nesurasdavote laiko.

Stenkitės pastoviai būti užsiėmusi – rūpinkitės šeima, tėvais, draugais, palaikykite santykius su draugais. Jeigu pradėjote nuo jų tolti – būtinai atstatykite santykius – paskambinkite, susitikite.

Išsiskyrimas su mylimuoju tikrai nereiškia, kad turite atsiriboti nuo pasaulio. Kuo daugiau save įzoliuosite, tuo netikrumas ir nepasitikėjimas savimi augs.

Normalus ir sveikas žmogus niekada nėra atsiribojęs nuo visuomenės, visada turi jį palaikančius socialinius ryšius.

Kartu neapsiribokite vien tik esančiais ryšiais, o juos plėskite, ypač ieškodama užsiėmimų, kurie padėtų realizuoti savo gabumus ir talentus, tobulėti.

Pastovus bendravimas

Pastovus bendravimas, žinoma, yra pagrindinė problema tais atvejais, kai jus skiria didelis atstumas. Tačiau stebėtina, kiek daug porų neįvertina jo svarbos išsiskyrus.

Mūsų amžiuje, kai yra tiek daug modernių ryšio priemonių,mobilūs telefonai, el.paštas, skype, socialiniai tinklai ir t.t. bendrauti yra tikrai nesunku.

Todėl stenkitės bendrauti su savo mylimuoju kiek galima dažniau. Jeigu neišeina bendrauti gyvai – bent jau siųskite žinutes arba elektroninius laiškus.

Tačiau, jeigu rašote, būtinai stenkitės ir pakalbėti “gyvai” telefonu arba per skype bent kartą per savaitę. Tai duoda betarpiško bendravimo ir partnerio pajautimą, kuris toks svarbus išsiskyrus.

Pasistenkite, kad tokio bendravimo metu niekas jūsų nepertrauktų (tai ypač svarbu).

Pastovus bendravimas – pagrindinė artimų santykių išlaikymo salyga. Jeigu to nedarote – jūsų santykiams gręsia didelis pavojus.

Išsakykite savo lūkesčius

Įsitikinkite, kad su savo mylimuoju, kuris yra toli, vienodai matote jūsų ateities santykius ir vienas kitą puikiai suprantate.

Tai reiškia, kad išsiskyrimas jums abiems yra tik laikinas dalykas, kuris po kiek laiko praeis, todėl turite abu pagalvoti kaip jo metu išlaikyti ir sustiprinti savo santykius.

Svarbu atvirai išsakyti mylimajam savo lūkesčius ir baimes, nelaikyti jų savyje.

Šiuo atveju tikrai nebijokite sugadinti su juo santykių. Atviras pasisakymas tiktai sustiprins santykius, sukurs visai kitą tarpusavio pasitikėjimą.

Labai svarbu išsakyti mylimajam savo lūkesčius. Jeigu jums atrodo, kad vienas jūsų neįdeda pakankamai laiko ar pastangų norėdamas bendrauti – aiškiai tai išsakykite – juk jums tai svarbu.

Jeigu pamatysite, kad partneriui tai ne taip svarbu, kaip jums – sulaikykite savo neigiamas emocijas, nepriekaištaukite. Vyrai kartais kitaip mato tarpusavio santykius, jų poreikis bendrauti yra mažesnis.

Tačiau visada yra naudinga išsakyti savo norus. Jeigu mylimajam esate svarbi – jis tikrai juos atsimins.

Darykite kažką kartu

Ignoruokite atstumą tarp jūsų, darykite kažką kartu. Neapsiribokite vien tik telefono skambučiais ar pokalbiais per skype. Jie gali tapti rutina, nebebūti įdomiais.

Jeigu išsiskyrėte ilgesniam laikui – būtina daryti kažką kartu. Kažką, kas jus jungtų.

Pagalvokite, juk gyvendami kartu, žmonės ne tiek kalba, kiek daro kažką kartu. Taigi, stenkitės atrasti tokių dalykų, kuriuos galėtumėte daryti kartu per atstumą.

Parekomenduokite vienas kitam gerą filmą ar interneto svetainę, kuriuos pasižiūrėję ar paskaitę straipsnį, tuoj pat galėtumėte pasidalinti šviežiais įspūdžiais, pasidalinkite įvairiais patarimais, paskatinkite tobulėjimui, saviraiškai.

1

Nesistenkite kontroliuoti

Išvenkite pagundos kontroliuoti toli esančio mylimojo gyvenimą. Tai gali labai apnuodyti santykius.

Negalvokite, kad vos tik išvykęs toliau, jis tuoj pradės daryti kažką bloga. Jūs nežinote, kokioje situacijoje mylimasis atsiduria išvykęs, su kokiomis aplinkybėmis susiduria, ką turi daryti, kur eiti ir t.t., todėl kišimasis į jo gyvenimą ir kontroliavimas gali tik pakenkti, išskyrus tuos atvejus, jeigu jis pats paprašytų patarimo ar pagalbos.

Nepradėkite tardyti savo mylimojo kaskart, kai jis kur nors nueina su draugais, arba neatsiliepia į jūsų skambutį. Tai kad jus skiria tūkstančiai kilometrų, visiškai nereiškia, kad jo gyvenimas sustojo. Kaip ir jums, jam yra daugybė būtinų darbinių ir socialinių kontaktų, kuriuos jis turi palaikyti, pagaliau visokių buitinių reikalų.

Jeigu jam svarbūs jūsų santykiai – jis ir be jūsų priminimo ir kontrolės tikrai nedarys nieko, kas galėtų juos sugadinti. O jeigu jis nuspręs kitaip – tai tikrai nepadarysite nieko – ar būdama šalia, ar atskirta tūkstančių kilometrų. Taigi, vienintelis dalykas, kurį galite padaryti – pilnai juo pasitikėti ir parodyti jam savo meilę.

Pavydas

Susilaikykite nuo pavyduliavimo. Tai vienas iš baisiausių dalykų, galinčių greitai iškasti duobę jūsų tarpusavio santykiams. Atsiminkite, kad vaizduotė dažnai piešia mums žymiai baisesnius vaizdus, negu yra iš tikrųjų.

Sulaikykite save nuo bet kokių jo neištikimybės vaizdų kūrimo mintyse ir stenkitės pokalbio metu apie tai net neužsiminti.

Atsiminkite, kad jūsų mylimojo elgesys priklauso nuo jūsų tarpusavio santykių kokybės, todėl turite jo akyse būti pasitikinčia ir nekeliančia bereikalingų pavydo scenų.

Kartu būkite sąžininga ir ramiai aptarkite savo baimes su partneriu. Leiskite jam jus nuraminti (tai balzamas jūsų širdžiai). Tačiau neprovokuokite tokiems pokalbiams pernelyg dažnai – turėkite savigarbą.

Jeigu tikrai galvojate, kad bet kuri mergina gali bet kada paveržti iš jūsų mylimąjį – reiškia labai savimi nepasitikite.

Išlaikykite romantiškus santykius

Vienas iš geriausių būdų išlaikyti meilę per atstumą yra palaikyti romantiškus santykius. Tai gali būti kartu labai linksma ir pagyvinanti jų dalis.

Pasistenkite skirti virtualius pasimatymus vienas kitam, jų metu stenkitės elgtis jausmingai, sukurti partneriui ilgesį.

Negailėkite mylimajam jausmų ir prisipažinimų. Tegu jis mato jūsų jausmus ir ilgesį. Tokie pokalbiai paliks jam didelį įspūdį, jis jų lauks ir ilgėsis.

Meskite iššūkį

Pasistenkite mesti iššūkį vienas kitam. Tai labai geras būdas sustiprinti santykius.

Pasakykite, pavyzdžiui, kad nutarėte patobulinti kūno formas ir pasiryžote per mėnesį numesti keletą kilogramų. Kad to pasiekti, užsirašykite į sporto klubą. Stropiai lankykite užsiėmimus ir pasakokite mylimajam apie savo laimėjimus.

Tegu ir jis padaro kažką tokio, kas jam patinka ir jam svarbu. Dalinkitės savo laimėjimais. Visada yra žymiai didesnė motyvacija kažko siekti, kai tai stebi mylimas žmogus.

3

Planuokite bendrą ateitį

Nors ir šiuo metu esate ne kartu – kalbėkite apie savo bendrą ateitį, planuokite ją. Jeigu norite ateityje būti kartu, jums, žinoma, kils įvairiausių įdėjų, kaip ir kur ateityje gyvensite, ką įsigysite, kur važiuosite atostogauti.

Niekas taip nesuartina, kaip bendrų tikslų turėjimas. Tokios kalbos tik patvirtins, kad savo ateitį matote kartu.

Susitikite kiekvienai progai pasitaikius

Susitikimai ypač sustiprina santykius. Jokie pokalbiai telefonu jų tikrai nepakeis. Žinoma, viskas priklauso nuo pinigų. Tai brangu ir reikalauja pastangų.

Tačiau prašykite mylimojo nors per didžiausias šventes planuoti grįžimus į Lietuvą. Iš anksto užsisakius pigius skrydžius, tai tikrai nekainuos daug, o džiaugsmas jums abiems ir santykių sustiprinimas bus didžiulis.

Palaipsniui pasistenkite padaryti pastovius susitikimus nelaužoma tradicija, nepaisant, kaip tai sunku bebūtų ir kokių pastangų nereikalautų.

Būkite pozityvia

Būti pozityvia ir nesureikšminti negatyvių buvimo atskirai aspektų yra pats svarbiausias dalykas išlaikant gerus tarpusavio santykius.

Būti atskirai ne visada yra vien tik blogai, tai turi ir pozityvių aspektų. Tai galimybė užsiimti savo karjera, interesais, hobiais.

Kitas pozityvus aspektas yra tai, kad išsiskyrus yra galimybė paįvairinti santykius, įnešti į juos kūrybiškų, naujų aspektų, bendrauti kitaip.

Buvimas atskirai leidžia ugdyti savo individualumą, kas kartais prarandama visą laiką būnant kartu.

Čia jau nekalbame apie tai, kad išsiskyrimas – tai galimybė išvengti smulkių buitinių konfliktų, kurie gali pražudyti meilę netgi daug greičiau, negu išsiskyrimas.

Išsiskyrimas taip pat paaštrina pojūčius, suteikia galimybę dar kartą patikrinti savo jausmus, suprasti ar tai iš tiesų tas žmogus, su kuriuo norite praleisti likusį gyvenimą ir sukurti savo laimę.

14

Neįsileiskite į širdį baimės

Tolimas atstumas nuo mylimojo gali išugdyti jumyse nesaugumo ir baimės jausmą. Pasiilgsite jo ir pradėsite įsivaizduoti nebūtus dalykus. Jūsų vaizduotė pradės kurti jo neištikimybės vaizdus, kiekvienas neatsakytas telefono skambutis sukels daugybę abejonių ir kančių.

Stenkitės neįsileisti į širdį tokių jausmų ir minčių – jos tik pakenks ir išsekins, privers kelti nemalonias pavydo scenas. Vietoje to įsivaizduokite nuostabius jūsų buvimo kartu ir meilės vaizdus, sakykite savo mylimajam apie savo jausmus. Tai tikrai sustiprins santykius.

Palikite jam kokį nors asmeninį daiktą

Išvykstant palikite mylimajam kokį nors asmeninį savo daiktą, kurį jis galėtų pastoviai matyti ir jus atsiminti. Geriausiai, kad tai būtų suvenyras, primenantis jūsų gražiausias valandas, praleistas kartu.

Vien tik jo pamatymas, privers jūsų mylimąjį atgaminti tas nuostabias akimirkas ir jūsų ilgėtis.

Kurkite tvirtus tarpusavio santykius

Ilgas išsiskyrimas suteikia puikią progą sukurti stiprius ateities tarpusavio santykių pamatus. Abu turite stengtis, kad jie būtų paremti pasitikėjimu, vienas kito supratimu, pasiryžimu pasiaukoti dėl mylimo žmogaus.

Kuriant savo tarpusavio santykius ir padedant jiems tvirtus pamatus, reikia daug bendrauti, skirti laiko aptariant kiekvieną jų aspektą, atrasti tarpusavio harmoniją, sutarimą, išmokti išgirsti kito nuomonę.

Išsiskyrimas – puiki mokykla, norint to išmokti. Jeigu sukursite tvirtus savo santykių pamatus – neturėsite progos abejoti jų sėkminga ateitimi.

Atsiminkite, kad esate įsipareigojusi

Nors mylimasis ir toli, atsiminkite, kad esate jam įsipareigojusi. Nepatekite į situaciją, kai jo draugai galėtų kažką apie jus negerai pasakyti.

Paskalos greitai sklinda, visą laiką tolydžio augdamos. Kažką išgirdęs apie jūsų elgesį iš savo draugų ar artimųjų, jūsų mylimasis savo vaizduotėje tai dar daug kartų padidins, o tai jau gali būti proga konfliktui ar netgi išsiskyrimui.

Jeigu matote, kad kažkurioje situacijoje jūsų elgesys gali būti neteisingai suprastas – geriau pati apie tai pasisakykite savo mylimajam, paaiškinkite. Jokiu būdu neleiskite, kad jis tai pirma išgirstų iš kitų – žalos galite jau nebeatitaisyti.

Neklausykite nuodingų kalbų

Stenkitės laikytis kuo toliau nuo tų, kurie galvoja, kad išsiskyrimas automatiškai reiškia neištikimybę. Tokių žmonių šnekos - kaip nuodai. Nesvarbu, kad jie pasakotų apie tikrus atvejus.

Tai tik reiškia, kad kiti žmonės nesugebėjo išlaikyti savo santykių per atstumą, tačiau jokiu būdu nereiškia, kad tai nepavyks jums. Milijonai žmonių išsiskira karo, gamtinių katastrofų ir kitais atvejais, tačiau tai toli gražu nereiškia, kad jų santykiai išyra.

Klausykite tik savo širdies – visa kita yra nesvarbu

Palaikyti gerus santykius ir meilę per atstumą nėra tokia jau labai sunki užduotis, tačiau kaip ir visur – jai reikia skirti laiko ir dėmesio. Niekada negalvokite, kad viskas pasiseks savaime, be pastangų.

Poros, kuriuos skyrė dėmesį tarpusavio santykiams, po išsiskyrimo jaučia, kad jų santykiai pasidarė dar tvirtesni ir meilė sustiprėjo.

Kiekvieni santykiai yra kitokie, nepakartojami. Receptų čia nėra – visi žmonės skirtingi.

Tačiau visuose geruose ir sveikuose tarpusavio santykiuose yra svarbūs trys pagrindiniai aspektai: 1) asmeninė nepriklausomybė ir augimas, 2) tarpusavio atsidavimas ir pasitikėjimas 3) gera tarpusavio komunikacija (netgi sunkiausiais momentais).

Išsiskyrimas ir buvimas toli vienas kito gali atrodyti sunkus, tačiau tarpusavio pasitikėjimas, pastovus bendravimas ir meilė visada įveiks bet kokius sunkumus.

Rodyk draugams
Istorija:”Ideali antra pusė”

Buvo kartą vienas žmogus visą gyvenimą vengęs santuokos. Kartą, kai jam buvo virš devyniasdešimt, kažkas jo paklausė:

- Tu taip ir nevedei. Niekada nepasakojai kodėl. Dabar, kai esi toks senas, gal galėtum patenkinti mūsų smalsumą? Jei yra kažkokia paslaptis, tai papasakok – nes taip ir iškeliausi anapilin nieko neatskleidęs. Kad ir kas ten būtų be būtų, dabar jau tau nėra ko bijoti.

Senis atsakė:
- Taip, aš saugau vieną paslaptį. Nėra taip, kad būčiau visai prieš santuoką. Aš tiesiog ieškojau idealios žmonos. Daugelį metų tokios ieškojau, taip ir prabėgo mano gyvenimas…

- Tai negi visoje žemėje, kur gyvena milijardai žmonių, pusė kurių yra moterys, tu nesugebėjai rasti sau tos – vienintelės ir idealios moters?

Nusirito skaidri ašara per laiko išvagotą senio veidą. Ir jis atsakė:
- Ne, vieną aš vis gi radau.

Klausinėtojus apėmė smalsumas sumišęs su nuostaba.
- Tai kas gi nutiko, kodėl nesusituokėt?

Ir senis atsakė:
- Toji moteris ieškojo idealaus vyro.

Kartais ištiesų ieškom idelių žmonių sau ar tikimės kad jie toki bus net nesusimąstydami koki esam patys ir tik praėjus daugybei laiko suprantam,kad patys galėjom elgtis kitaip,kažką daryt kitaip ir kad ištiesų patys juk nesam tobuli,nors kartasi juk galim pasistenkt,kad būtume bent jau geri.AMLIV

Rodyk draugams
Aštuoni idealių poros santykių kriterijai

Esame susiję daugybe lygmenų. Žmonės mus traukia fizine išvaizda, vertybėmis, talentais, temperamentu.

Kuo mūsų ryšys dvasingesnis, tuo didesnė galimybė sukurti gyvybingus ir dinamiškus santykius.

Svarbu prisiminti, kad santykiai trunka ilgai, o naujos romantiškos draugystės euforija trumpalaikė. Daug santykių problemų kyla todėl, kad prieš pasirinkdami partnerį žmonės nepagalvojo apie savo vertybes, pomėgius ar svajones.

Toliau patekiami aštuoni ryšio lygmenys leidžiantys pamąstyti apie tai kokius santykius norėtume susikurti. (Čia neįtrauktas seksualinis ryšys, kuris pats savaime vertas atskiro straipsnio.)

Fizinis ir materialus lygmuo

Užmezgę šio lygmens valdomą ryšį žmonės domisi vienas kito išvaizda, odos spalva, statusu, pinigais, turtu.

Aš noriu žmonos. Noriu turtingos moters. Noriu lieknos, jaunos ilgaplaukės. Noriu moters juodais plaukais ir tamsaus gymio.

Jei paskaitysite pažinčių skelbimus, pastebėsite, kaip mūsų kultūroje vyrauja šis ryšių lygmuo:

Aukštas, stuomeningas, padorus lyderis, sveriantis 174 svarų, 42 metų amžiaus, ieško lieknos moters krikščionės, 32 – 36 metų, smulkių bruožų ir malonios.

Arba: Pasitikinti 5 pėdų 6 colių ūgio 29 metų šviesiaplaukė, ilgakojė moteris ieško aukšto, išvaizdaus, finansiškai apsirūpinusio vyriškio 30 – 35 metų amžiaus kartu linksmai leisti laiką ir romantiškai draugauti.

Intelektualinis lygmuo

Protas gali tarnauti ego arba sielai. Kai mūsų protas tarnauja sielai, jis tampa išmintimi. Tada, siekdami išlaisvinti savo kūrybiškumą, gebėjimą spręsti problemas ir bendradarbiauti, išbandome įvairias idėjas ir mokymus.

Idėjos – tik priemonės, bet ne pabaiga. Kai protas tarnauja ego, patikime, kad mūsų idėjos yra tikras ir reikšmingas asmenybės vertės matas.

Informaciją ir žinias naudojame kaip įrankį, kad žmonėms padarytume įspūdį, apgintume įsitikinimus, įrodytume savo jėgą.

Tačiau galima gauti vien tik aukščiausius vertinimus, dėstyti universitete ir neturėti išminties nei atjautos.

Kai protas tarnauja ego, žmonės dažniausiai būna rimti, emociškai šalti ir teisuoliški.

Vyras, 49 metų, 5 pėdų 10 colių ūgio, 170 svarų svorio, geros formos, išsilavinęs, patrauklus, apsiskaitęs, smalsus, lydimas sėkmės ir finansiškai apsirūpinęs, ieško protingos, lieknos moters, ne aukštesnės kaip 5 pėdų 4 colių kartu gyventi name ant ežero kranto.

Pomėgių ir interesų lygmuo

Dažnai žmonės suartina panašūs pomėgiai. Pavyzdžiui, abu priklauso turistų klubui arba susitinka šokiuose ar boulingo varžybose. Pomėgis gali būti filmų žiūrėjimas, maisto gaminimas, dalyvavimas sporto, muzikos, kituose renginiuose.

Bendri pomėgiai suteikia didžiulį abipusį malonumą, didina buvimo kartu džiaugsmą.

Jeigu jūsų ir partnerio pomėgiai visiškai skirtingi, reikėtų paklausti savęs, ar norėsite savo mėgstamus pomėgius realizuoti vieni arba su kitais draugais. Ar jums bus priimtina, kad jūsų partneris savo aistromis dalinsis su kitais? Ar abu turėsite jėgų nuraminti vienas kitą, neaukoti tų dalykų, kurie jums teikia malonumą?

Kita vertus, bendri pomėgiai – tai tik statybinė plyta, bet ne tikrų santykių pamatas. Jeigu nėra dvasinio ryšio, poros gali pyktis ir jaustis vienišos netgi prašmatniame kurorte, ant kalno viršūnės ar prancūziškoje kavinėje.

32 metų VBV (vienišas baltaodis vyriškis) mėgsta lauko pramogas, žygius pėsčiomis, pietus gamtoje, žirgus, filmus, iškylas ir žvejybą. Ieško moters, kurios pomėgiai būtų panašūs.

Vertybių ir gyvenimo būdo lygmuo

Vertybės persmelkia visus ryšių lygmenis. Jos gali būti susijusios su materialiais turtais, vaikų auginimo klausimais, gyvenimo būdu, religija ar dvasiniais tikėjimais bei kitais dalykais, netgi valgymo įpročiais.

Vertybės atspindi, kaip mes leidžiame laiką, kaip prisidedame prie bendruomenės, kaip bendraujame su žmonėmis.

Turime būti sau nuoširdūs dėl vertybių, kurios mums yra svarbios. Jeigu žmogus, su kuriuo einame į pasimatymą, nebrangina tam tikrų mums svarbių vertybių dabar, negalima tikėtis, kad jos kada nors jam taps brangios.

Prisiminkite štai ką: kai rožinis romantinės draugystės spindesys išblanksta, prasideda ilga kasdienybė. Kas bus, jeigu jūs norite gyventi mieste ir turėti vaikų, o jis svajoja gyventi kaime ir auginti ožkas?

Kas bus, jeigu jūs mėgstate keliones pėsčiomis ir stovyklavimą gamtoje, o jam patinka prabangūs viešbučiai?

Jeigu esate pasinėrusi į dvasinę saviugdą, o jūsų partneris tuo visiškai nesidomi – kaip tai paveiks jūsų kasdienius pokalbius?

Ar šie skirtumai gali būti derybų objektas, ar vienas iš jūsų bus priverstas aukoti savo pomėgius ir svajones? Ir katras iš partnerių prisitaikys?

Jeigu esate įsimylėję, visa tai gali dabar pasirodyti ne taip svarbu ar aktualu, gal net tiesiog kaip nuobodžios mintys, tačiau vertybės „sukrautos“ giliai mūsų esybės gelmėje ir laikui bėgant, paprastai, beveik ar visai nesikeičia.

Dėl to svarbu apsispręsti, kurios vertybės yra pagrindinės, o dėl kurių gali būti diskutuojamos arba kurios nėra labai svarbios.

Kartais netgi labai mylėdami vienas kitą galime nebūti gera pora, nes mūsų vertybės ir gyvenimo troškimai yra tokie skirtingi, kad pareikalautų didžiulių abipusių kompromisų.

Dvasinga kaime gyvenanti moteris, 32 metų, muzikė, poetė, veganė, mėgstanti lauko užsiėmimus, filmus ir netikėtumus. Ieško vyro, kurio pomėgiai panašūs, kuris vertina sąžiningumą, humorą, intymumą, šeimą, bendruomenę ir nuotykius.

Psichologinis ir emocinis lygmuo

Sveikas psichologinis ryšys reiškia, kad esame nuoširdūs vienas kitam verbališkai ir neverbališkai. Mūsų galimybė būti nuoširdiems susijusi su mūsų prieinamumu ir su emocijų tėkme, su laisve nuo visokių istorijų, kurias esame sukūrę apie save, ir nuo gebėjimo susiderinti tarpusavyje.

Mūsų psichologinė branda – tai mokėjimas išsakyti savo jausmus bei poreikius ir pernelyg nesijaudinti dėl partnerio reakcijos.

Psichologiniam ryšiui susiformuoti reikia laiko. Kaupdami bendrą patirtį, pradedame pažinti vienas kito įpročius, džiaugsmus, aistras ir skirtybes.

Vienas su kitu elgiamės švelniai ir atsispiriame bet kokiai pagundai pasinaudoti savo žiniomis apie partnerio silpnybes.

Nuotykius mėgstantis vyras, 49 metų, 5 pėdų 7 colių ūgio, stabilus, profesionalas. Ieško ypatingų santykių, paremtų sąžiningumu, rūpesčiu ir įsipareigojimu žmogui, gebančiam branginti kasdienes dovanas. Mėgsta žygius pėsčiomis, gerą džiazą, pokalbius, žaismingumą. Vertina atvirumą, šilumą, nuoširdumą, kūrybiškumą ir humoro jausmą.

Kūrybiškumo ir aistros lygmuo

Kūrybiškumas sklinda iš mūsų sielos, jis žadina smalsumą, žavesį, vaizduotę. Kūrybiškumas, kad ir kaip būtų išreikštas – mylintis, žaidžiant, sprendžiant problemas – santykiams suteikia žaismingo jaudulio. Tarsi du žmonės ir jų mūzos susijungtų ir pradėtų darbą, kurio atskirai atlikti neįmanoma. Vienas plius vienas yra kur kas daugiau nei du.

42 metų vyriškis, gerai atrodantis, dailidė, stiprus ir žaismingas. Nori dainuoti, šokti, žaisti ir švęsti gyvenimą drauge. Tyrinėja gyvenimo ribas. Mėgsta meną, teatrą, pasivaikščiojimus, slėptis vienumoje. Vertina šilumą, geranoriškumą ir nuoširdumą.

Dvasingumo lygmuo

Dvasinius ryšius kuriame atvira širdimi, mes norime, kad partneris mus kuo geriau pažintų, esame pasiruošę keistis ir augti. Atveriame širdis ir jodvi susilieja į vieną. Atsiduodame vienas kitam, nors ir esame įsipareigoję eiti savo keliu. Čia yra Aš, Tu ir Mes. Lyg du vandens lašai susilieję vandenyne, mes egzistuojame kaip atskiri žmonės, kaip pora ir dalis dar didesnės esybės.

Dvasiniai ryšiai leidžia partneriams sugerti vienas kitą ir suderinti savo virpesius. Dažnai įgyjame tarsi telepatinių galių ir sugebame nujausti, apie ką kitas galvoja ar ko jam reikia.

Žmonės, siejami dvasinio ryšio, savo sąjungą saugo kaip švytintį brangakmenį. Skirtumai ar konfliktai priimami kaip spręstini dalykai, bet ne priežastimi pulti vienas kitą. Tikslas – sutvirtinti tarpusavio ryšį, o ne siekti asmeninių pergalių.

Kada gyvenimą užtemdo praradimai ar traumos, netikėti ar dideli sunkumai, tokiems partneriams padeda jų ryšys – jie gali apkabinti vienas kitą, bet ne atsiriboti vienas nuo kito. Sąjunga – tai nuolatinis dėkingumo šaltinis. Čia duodame švelniomis akimis, nuoširdžiai ir geranoriškai, nieko neslėpdami, nieko nereikalaudami ir tik iš meilės.

Šie žmonės moka palaikyti puikius santykius ir netgi pakilti virš jų, susilieti į vienį. Jie yra vienas kito širdyje, o jų santykiai – Mylinčiojo širdyje.

Prisijunk prie mano stebuklingos ir paslaptingos kelionės. Dvasinga moteris, dailės mokytoja, 43 metų, žaisminga, kūrybinga. Ieško panašaus žmogaus, vertinančio intymumą, sąžiningumą ir bendrystę, kviečia kartu patirti draugystę, meilę bei dvasinį ryšį. Mėgsta džiazą, klasikinę muziką, teatrą, žygius pėsčiomis, plaukiojimą kanojomis, nuotykius, filmus ir jaukų namelį. Pasakyk, kas tu esi.

Esmės lygmuo

Esmė – tai tiesiog buvimas. Gyvename negirdėdami proto balso, be atminties, be asociacijų, be praeities potyrių ir išmoktų dalykų. Nėra jokių atskirybių – tik sąjunga su ramiu vidiniu centru, kuris siejasi su didžiąja visatos tuštuma – energijos lauku, esančiu anapus minčių, anapus ego.

Kai bendravimą valdo esmės lygmuo, esame nuoširdūs, malonūs, atjautūs. Žmones matome tokius, kokie jie yra.

Esmės lygmenyje esame pastovus sąmonės srautas, gyvas kiekvieną akimirką, nesirūpinantis dėl praeities ar ateities. Jei būtume visiškai šiame lygmenyje, tikriausiai nerašytume pažinčių skelbimų. O jeigu vis dėlto parašytume, tai jis skambėtų maždaug taip:

Kas aš esu? Kas tu esi? Keliaukime kartu.

Kuo aukštesnį tarpusavio ryšio lygį pasiekiame (ypač – psichologinį, kūrybiškumo ir dvasinį), tuo labiau priartėjame prie pačios būties esmės: nukrinta mūsų kaukės, atlyžta baimės, mes keliaujame, džiaugsmingai mėgaudamiesi kiekviena dabarties akimirka.

Rodyk draugams
Valentino diena

Valentino diena arba Šv. Valentino diena švenčiama vasario 14 d. Ji vadinama įsimylėjelių arba meilės diena.
Manoma, kad Šv. Valentinas buvo Romos vyskupas, kuris gyveno II a. Tuometinis Romos imperatorius Klaudijus II buvo išleidęs įsakymą, draudžiantį tuoktis. Šitaip jis siekė, kad kuo daugiau vyrų eitų kariauti ir gintų imperiją nuo išorinės agresijos ir vidinės netvarkos. Imperatorius manė, kad vedę vyrai yra emociškai labiau prisirišę prie savo šeimų, todėl negali būti geri kariai. Vyskupas Valentinas, matydamas jaunų žmonių skausmą, juos sutuokdavo slapčia. Klaudijus II išgirdęs apie tokį vyskupo elgesį, jį suėmė ir uždarė į kalėjimą, kur vasario 14 d. Valentinas buvo nubaustas mirtimi. Po kiek laiko Valentinas buvo paskelbtas šventuoju.

Lietuvoje ši šventė yra labai nesena – ji švenčiama tik po nepriklausomybės atgavimo 1990 m. Kai kurie kultūros istorikai ir etnografai mano, kad panaši šventė senovės lietuvių kultūroje buvo gegužės 13 d. – meilės deivės Mildos diena.

Rodyk draugams
Keturi partnerių tipai

Pastebimas didelis panašumas tarp vaiko prisirišimo pobūdžio prie jį prižiūrinčių asmenų kūdikystėje ir to, kokie yra asmens intymūs ryšiai su partneriu suaugus.

Kai kurie socialiniai psichologai teigia, kad santykius galima klasifikuoti tiesiog pagal M. Ainsworth pasiūlytus bazinio prieraišumo tipus:

1) Saugus. Jaunuoliai „saugiai“ prisirišę prie artimųjų vaikystėje, savo dabartinius santykius su meilės partneriu apibūdina kaip komfortabilius ir teikiančius malonumą. Jie pasitiki savo partneriu, jo sąžiningu įsipareigojimu, pasišventimu.

2) Nesaugus dvilypis (ambivalentiškas). Šių žmonių vaikystėje tėvų nuotaikos neprognozuojamai keitėsi, tai mylėjo, tai baudė ir vaikui nebuvo aišku kodėl. Jie nėra tikri dėl ryšių. Nuotaika dažnai keičiasi. Kartais jiems gali atrodyti, kad partneris nepakankamai juos myli ar gali palikti. Dėl to nuolat patirdami nerimą jie spaudžia savo partnerį ir taip rizikuoja išties susilaukti liūdnų pasekmių.

3) Nesaugus vengiantis. Dėl nesėkmingo bendravimo vaikystėje su tėvais, emocinės paramos trūkumo „vengiantiems“ partneriams artumas asocijuojasi su nesaugumu, tad kelia diskomfortą. Jiems sunku pasitikėti kitais, jie nenori visiškai įsipareigoti, pasišvęsti glaudesniems santykiams.

4) Dezorganizuotas prieraišumas. Tai žmonės nepatyrę savo vaikystėje pastovesnių santykių, šilumos ir meilės kitaip sakant. Išmoko išgyventi pažeidinėdami žmogiškų santykių taisykles ir normas. Santykiuose jie neieško meilės, pakanka, kad jų bijotų, juos gerbtų.

Žinoma, tokia klasifikacija tėra teorinė, o ne griežta taisyklė. Čia tik numatoma bendra tendencija, tad įmanomos įvairios išimtys, savitumai.

Manau kad vaikystė tikrai paveikia būsimus santykius,galiu pasakyt kad bent tai ką skaičiau tiko man,ne grynai vienas kuris tipas bet teisybės manau yra.AMLIV

Rodyk draugams
12 sveikos meilės principų

1. Kai du žmones sujungia meilės ryšys, kiekvieno iš jų gyvenimas turi kažkaip pagerėti. Jei gyvenimas blogėja, kažkuris tempia kitą žemyn, tikėtina, kad galų gale tai baigsis išsiskyrimu.

2. Meilės negalima nupirkti. Jei tai jūsų atvejis, nesitikėkite, kad išlaidos jums atsipirks trigubai.

3. Venkite pavydo. Provokuodami pavydą, žaidžiate su ugnimi. Kažkas būtinai nudegs. Žmonės ir taip linkę pavyduliauti, būna, kad jiems tiesiog trūksta pasitikėjimo savimi, tad geriau vengti dar ir sąmoningai provokuoti šį jausmą.

4. Esant sveikiems meilės santykiams abu partneriai priklauso vienas nuo kito vienodai, proporcingai.

5. Išties mylintis žmogus nereikalauja iš partnerio jausmų įrodymo, o tiesiog rodys savo meilę.

6. Saugokitės noro pakeisti partnerį. Jei paverčiate savo antrą pusę kitu žmogumi, atminkite, kad tas kitas žmogus gal būt ir nebenorės būti su jumis.

7. Sunku mylėti depresijoj paskendusį žmogų. Meilė turėtų daryti mus laimingus, kita vertus, vien mylimo žmogaus buvimas šalia dar nėra laimės garantas. Išties mes patys esame savo laimės ar liūdesio kalviai.

8. Moteris mieliau linkusi manyti, kad ją myli nepasiekiamas princas, o ne kenčiantis psichas. Vyrai taip pat nemėgsta isterikių, kurios it uždelsto veikimo bombos, bet kada gali iškrėst nežinia ką. Partnerio nenuspėjamumas nėra gerai, tai tampo nervus ir žudo jausmus. Nėra gerai ir sukelianti nuobodulį visiškas nuspėjamumas.

9. Staiga suliepsnojusi meilė greit ir išsisemia. Kad laimė taptų pastovus dydis kažkas poroje turi mylėt protingai. Jei partneris tyli, tai dar nereiškia, kad jis kurčias, silpnas ar tiesiog jūsų nemyli. Tai gali reikšti, kad jis tiesiog protingai tvardosi.

10. Jei partneris pamatė, kad su jumis galima prastai elgtis, tai įtikinti daryti jį priešingai jau gali būti gana sunku.

11. Jei abejojate savo sumanymu, geriau susilaikykite. Tausokite santykius, palaukite momento kol ateis tinkamesnė mintis.

12. Atminkite: kad ištekėtumėt už princo baltu „Mercedes-Benz”, reikia pačiai būti princese su raudonu “Porsche”. Jūsų gyvenimiškos vertybės turėtų sutapti. Kaip taisyklė, žmonės geriausiai jaučiasi šalia partnerio kuris yra panašaus socialinio statuso.

Rodyk draugams
kada pasakyti kad jį myli?tinkamiausios akimirkos

Nėra netinkamo laiko pasakyti jam, kaip jį mylite. Tačiau prieš tai sakydama įsitikinkite, kad jis jūsų įdėmiai klausosi.

1. Niekada nebuvau tokia laiminga, kaip po to, kai tave sutikau.
2. Tu esi mano ramstis ir padedi man judėti pirmyn.
3. Aš tave myliu (kreipkitės į jį vardu, pasakykite tai ir tada apkabinkite).
4. Aš tave radau. Man daugiau nieko kito nebereikia ir aš nieko kito nebeieškosiu.
5. Tu esi mano vyras!
6. Aš vertinu tavo nuoširdumą (kuo dažniau priminkite jam visas gerąsias jo savybes).
7. Tu svarbiausias žmogus mano gyvenime. Aš norėčiau, kad taip būtų visada.

Romantiškomis akimirkomis…

Kada dar pasakyti jam ką nors romantiško, jei ne tada, kai jūs romantiškai vakarieniaujate ar jis jus lydi namo po pasimatymo…

8. Pabučiuok mane (paprasta ir aišku).
9. Negaliu sulaukti, kai vėl būsiu su tavimi.
10. Ar tu bent įsivaizduoji, kaip tave myliu. Tu negali to net įsivaizduoti.
11. Man tavęs reikia.
12. Neįsivaizduoju gyvenimo be tavęs.
13. Norėčiau, kad ši akimirka sustotų amžiams (sakykite tai, kai jis jus yra apkabinęs).
14. Aš tikras laimės kūdikis, nes galiu būti su tavimi.
15. Aš tirpstu iš laimės, kai mane palieti.

Rodyk draugams
ar meilė amžina?

Kas yra meilė? Pagal Antaną Vaičiulaitį išradinėjam meilę. Pagal Salomėją Nerį meilė yra neišvengiama kaip mirtis, o pagal Onorę de Balzaką meilė – tai vienintelė aistra nepripažįstanti nei praeities nei dabarties.

Apie šį jausmą yra prirašyta begalės knygų, pastatytą daugybę filmų, apie šį jausmą kalba visi ir visomis kalbomis. Bet koks jausmas turi aplankyti žmogų, jog jis pasakytų „įsimylėjau“. Ar visada, būtent, pirmoji meilė baigiasi laimingai – gražiomis vestuvėmis ir būreliu mažų vaikučių? Kita vertus, kas yra laimingos meilės pabaiga?

Tobulų santykių pagrindas – tarpusavio supratimas?

Pirmąją meilę išaukštiname apipiešdami ją sparnuotomis frazėmis. Tik dažnai į šį jausmą būna įpinti ir kiti dalykai: atsakomybė, atsidavimas, įvairios moralės normos, su kuriais jaunas žmogus susiduria pirmą kartą (ir ne visada sugeba susidoroti).

Kai aplanko šis jausmas, abu partneriai išaukština vienas kitą, užsideda „rožinius akinius“. Ar daug yra porų, kurios kartu nuo pat draugystės pradžios? Tokių žmonių, iš tikrųjų yra mažuma, bet kodėl taip? Kodėl ne visi sugeba išlaikyti tą pirmąjį jausmą. Ar dėl to, kad tai nebuvo ta tikroji meilė, o tik kūniška aistra? Seksas?

Mokslininkai yra nustatę, jog tobulų santykių pagrindas yra tarpusavio supratimas, bendrų vertybių turėjimas bei panašus požiūris į gyvenimą. Nejau pirmoji meilė išlieka tik tarp panašiai mąstančių žmonių? O kur dingsta taip plačiai paplitęs požiūris, jog priešingybės vienas kitą traukia?

Meilę moterys patiria tik kartą gyvenime

Šokiruojanti mokslininkų išvada: meilę moterys patiria tik kartą gyvenime, o vyrai - 5-8 kartus. Galbūt todėl, jog vyrams būdingas didesnis instinktas daugintis, o moterims noras sukurti stabilią ir gražią šeimą? O gal dėl to, kad vyrai iš Marso, o moterys iš Veneros? Kaltas skirtingas požiūris?

Kad ir kaip bebūtų, pirmąją meilę ne visiems lemta išlaikyti. Galbūt dėl noro stokos? O gal tai ir nebuvo tikroji meilė? Bet derėtų sutikti, jog pirmoji meilė davė, duoda ir duos kažką… Vienus ji šildys visą gyvenimą, kiti turės tiesiog gražius prisiminimus, treti galbūt tik skaudžias gyvenimo pamokas. Ir vis tik niekada mums meilės nebus per daug …

Mano nuomone pirmoji meilė turėtų būti amžina,nes vis tiek pirmoji visda bus pirmoji,jausmai,atisminimai,patyrimai viskas pirma ir napamirštama.Kaip galima nesutarti su mylimuoju?Juk kad ir koki būti tėvai ar giminaičiai nepasakysim noriu kitų,o mėginsim susitaikyt.Negalima iš žmogaus tikėtis to ko negalim padaryt net patys ar kad nekertotų mūsų pačių klaidų kurias jis turbūt atleido.Pirma meilė ir lieka amžina tik reikia ją branginti kaip ir tą žmogų,juk nesunku kartais nusileisti,mėginti suprasti kartais kvailą elgesį ar juokus ar ne lengviau pasakyti kas galėtų būti geriau ar kas jus skaudina?Tiesiog pažvelkt mylimajam į akis ir pasakyt man skaudu,man tikrai skaudu.Juk žmogus jei myli mėgins padaryt viską ką gali kad tik kitam būtų gerai,o kitas tą patį dėl jo.Ačiū AMLIV

Rodyk draugams
meilė.

Mylėti kokią nors
būtybę – vadinasi, sutikti su ja senti. (A.Kamiu)Už tai, kad žmonės myli,
gravitacija nėra kalta. (Alfredas Einšteinas)Pirmasis vaikino
meilės požymis – drovumas, o merginos –
drąsa. (V.Hugo)Meilė atsiranda tuomet, kai ne tik įstengi pakelti kančią, bet
ir jos vengi. (Gogolis)Kiekvienas žmogus meilę supranta savaip, bet iš tikro nė
vienas jos nesuvokiam. (Gogolis)Būti mylimam – tai daugiau negu būti turtingam,
nes būti mylimam – tai būti laimingam. (Tiljė)Meilė akla, bet vedybos grąžina
jai regėjimą. (Lichtenbergas)Meilė – tai gamtos audeklas, siuvinėtas vaizduote.
(Volteras)Protingas žmogus gali būti įsimylėjęs kaip beprotis, bet ne kaip kvailys.
(Larošfuko)Širdį reikia tausoti. Ir ne tik savo. (Krotkis)Mylėti – reiškia
žiūrėti ne vienam į kitą, o žiūrėti kartu, viena kryptimi. (S.Egziuperi)Mūsų
slepiami jausmai yra daug galingesni už atvirai reiškiamus. (Balzakas)Jausmai
geri tuo, kad nuveda mus klystkeliais, o mokslas – kad nieko bendra su jausmais
neturi. (O.Vaildas)Meilė suteikia kilnumo ir tiems, kuriems prigimtis jos
nepadvanojo. (V.Šekspyras)Kiek triukšmo žmonės kelia dėl ištikimybės! Juk net
meilėje ištikimybė grynai fiziologinis dalykas. Ji nieko bendra neturi su mūsų
valia. Jauni vyrai nori būti ištikimi, bet nebūna, seniai nori būti neištikimi,
bet negali. (O.Vaildas)Ištikimieji pažįsta tik banaliają meilės pusę; meilės
tragedijas patiria tik neištikimieji. (O.Vaildas)Du dešimtmečiai meilės moterį
paverčia griuvėsiais, o du dešimtmečiai vedybinio
gyvenimo padaro ją
panašią į visuomeninį pastatą. (O.Vaildas)Meilės vertas kiekvienas, išskyrus
tą, kuris mano esąs jos vertas. (O.Vaildas)Meilė – didžiausia paslaptis, kurios
ieškojo visi pasaulio išminčiai. (O.Vaildas)Meilė yra tada, kai nori kitam
viską atiduoti, o aistra, kai – nori viską gauti. (N.Oželytė)Juk meilė – tai
bent regimojo gyvenimo vienatinė prasmė. Nerasti jos – kaip ir to gyvenimo
nustoti. (I.Šeinius)Kas nepažino meilės, tas tarsi negyveno. (Balzakas)Meilė –
vienintelė aistra, nepripažįstanti nei praeities, nei ateities. (
Balzakas)Meilė
– nuostabus netikrų pinigų dirbėjas, verčiantis ne tik variokus į auksą, bet ir
auksą į variokus. (Balzakas)Meilės įvairovės ieškojimas – bejėgiškumo ženklas.
(Balzakas)Vyro pavyduliavimas susideda iš liguisto egoizmo, netikėtai
priblokštos savimeilės ir suerzintos tuštybės. (Balzakas)Kaip meilė gyvenimui
iš esmės yra tik mirties baimė, taip žmonių siekimas bendrauti iš tikrųjų nėra
tiesioginė reikmė: jos pagrindą sudaro ne meilė draugijai, o vienatvės baimė.
(Artūras Šopenhaueris)Žmogui neskirta suprasti, jeigu jis nejaučia meilės, ir
neleista pažinti, jei jis nesiaukoja. (A.R.Lenormanas)Žmonės, kurie iš didelės
meilės išsižada asmeninio gyvenimo, gal ir praturtina save, tačiau neabejotinai
nuskurdina tuos, kuriuos pasirinko mylėti. (A.Kamiu)Ramiausia būtų mylėti
tylint. Bet yra sąmonė ir asmenybė, tad tenka kalbėti. Ir meilė tampa pragaru.
(A.Kamiu)Žmonės nuolat painioja, viena vertus, santuoką ir meilę, kita vertus,
laimę ir meilę. Bet tai visiškai skirtingi dalykai. Štai kodėl, nors meilė ir
labai retas daiktas, pasitaiko laimingų santuokų. (A.Kamiu)Vargas tam, kurio
niekas nemyli, bet saugokitės to, kuris visus myli.Mylėkite anūkus, jie
atkeršys jūsų vaikamsMeilės žaizdas užgydo tik tas, kas sužeidžia.„Meilė –
nelyginant medis: ji išauga pati, giliai suleidžia šaknis į mūsų būtybę ir
neretai žaliuoja ir žydi net mūsų širdies griuvėsiuose.“ – V. Hugo
„Meilė – vienintelė aistra, nepripažįstanti nei praeities, nei dabarties.“ –
Balzakas
„Meilė parodo
žmogui, koks jis
turėtų būti.“- A. Čechovas
„Būti nemylimam – tai nesėkmė. Nemylėti – štai nelaimė!“ – Albertas Kamiu
„Meilė – tai deimantas, kurio net karaliai negali nupirkti, ji – visas
pasaulis, nors ją gali apkabinti abiem rankom.“ – M. Jokajus
„Meilė – nežinoma, neištirta, nesuprantama. Niekas nežino, iš kur ji ateina,
niekas nežino, pas ką ji eina, niekas nežino, kiek ji atneša ir kiek išsineša.
Ir už ką ji didelė – ar už suteiktą džiaugsmą, ar skausmą.“ – Jonas
Maciukevičius
„Meilė panaši į tymus: kuo vėliau ateina, tuo pavojingesnė.“ – D. Džeroldas
„Visa, ko nenuspalvino meilė, – nespalvota.“ – G. Hauptmanas

Rodyk draugams
himnas meilei:)

„Jei kalbėčiau žmonių ir angelų kalbomis,
bet neturėčiau
meilės,
aš tebūčiau
žvangantis varis ir skambantys cimbolai.

Ir jei turėčiau pranašystės dovaną
ir pažinčiau visus slėpinius ir visą mokslą,
jei turėčiau visą tikėjimą, kad galėčiau
net kalnus kilnoti, tačiau neturėčiau meilės,
aš būčiau niekas.

Ir jei išdalyčiau vargšams visa, ką turiu,
jeigu atiduočiau savo kūną sudeginti,
bet neturėčiau meilės,
nieko nelaimėčiau.

Meilė kantri, meilė maloninga, ji
nepavydi;
meilė nesididžiuoja ir neišpuiksta.

Ji nesielgia netinkamai, neieško sau
naudos,
nepasiduoda piktumui, pamiršta, kas buvo bloga,
nesidžiaugia neteisybe,
su džiaugsmu pritaria tiesai.

Ji visa pakelia, visa tiki,
viskuo viliasi ir visa ištveria.

Meilė niekada nesibaigia.“

Rodyk draugams