BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas


Gudrybės mokantis nepervarkti

Kokias gudrybes verta išbandyti besimokant?

„Nepersimokyk“
Yra daug kitų dalykų, kuriuos gali padaryti vietoj sėdėjimo prie knygų ištisas valandas. Be to, ilgai mokantis tą patį dalyką, tavo smegenys tam dalykui nebebus tokios imlios. Persimokydama daugiau neišmoksi.

Neignoruok miego
Mokslininkai teigia: „Normaliam miegui reikia 8 valandų“. Na, bet juk kiekvienam skirtingai, svarbiausia kiekvieną kart neužsisėdėti naktimis, tam kad kitą dieną jaustumeisi žvali bei energinga, pasiruošusi priimti naują, iššūkių kupiną dieną!

Perrašinėk svarbius užrašus
Yra vienas labai paprastas triukas – perrašyti svarbius užrašus, jis tau gali padėti lengviau įsiminti svarbią informaciją. Todėl atėjus svarbiam atsiskaitymui, greičiau prisiminsi žinias, kurių tau reikia.

Susidaryk darbų sąrašą
Susidariusi darbų sąrašą bei susirašiusi kiekvieno svarbą, galėsi juos susidėlioti eilės tvarka: nuo svarbesnių iki mažiau svarbesnių darbų. Taip išvengsi „pražiopsoti“ svarbias užduotis.

Nepiktnaudžiauk kava ir energetiniais gėrimais
Būk atsargi su aktyvumą sukeliančiais gėrimais. Tai ne visuomet išeina į naudą, atrodytų keista, bet kava bei energetiniai gėrimai kai kuriuos veikia atvirkščiai – sukelia mieguistumą, o jų padauginus ima svaigti galva, drebėti rankos, darosi sunku susikaupti. Tau to tikrai nereikia!

Daryk mokymosi pertraukėles
„Neprisiklijuok“ prie knygų ištisoms valandoms, bent kas valandą daryk trumpas pertraukėles. Užkąsk arba tiesiog ramiai pasėdėk, svarbiausia bent trumpam „atplėšti“ savo mintis nuo to, ką mokaisi.

Atsipalaiduok
Kai patiri stresą, nėra lengva galvoti apie atsipalaidavimo būdus. Tačiau tokie dalykai kaip karšta vonia ar tiesiog paprasčiausias „padrybsojimas“ ant sofos gali puikiai nuraminti mintis ir po kurio laiko galėsi vėl produktyviai mokytis.

Nebijok prašyti pagalbos
Jei matai, kad dėl pernelyg užimta, ar kažkokių kitų svarbių priežasčių nebeįstengi susidoroti su tau paskirtomis užduotimis – nebijok klausti. Būtinai pasikalbėk, paprašyk patarimų žmogaus, kuris tavo nuomone, galėtų tave suprasti ir padėti, tai gali būti mokytojas, dėstytojas, tėvai ar psichologas.

Man dažnai padeda pertaukėlės ir perrašymas, nors perrašinėti pradėjau neseniai bet rezultatai pagerėjo,patariu išbandyt ir nepersistenkt mokantis ir daryti pertraukėles:)

Rodyk draugams
8 knygos, kurias privalo perskaityti kiekviena mergina

8 knygos, kurias privalo perskaityti kiekviena mergina

Skaitymas – vienas didžiausių gyvenimo teikiamų džiaugsmų. Tai būdas tobulėti, mokytis, šviestis, kelti intelekto koeficientą ir bent kelioms valandoms persikelti į kitą pasaulį. Tokį, kuriame nėra rūpesčių, problemų ir ramybės neduodančių žmonių. Tokį, kuriame tu gali būti tokia, kokia nori būti, o aplinkiniai atrodo kur kas malonesni ir teikiantys daugiau teigiamų emocijų nei tie, kurie tave supa kasdien.

Vis dėlto skaitymo džiaugsmą ir jo suteikiamą palaimą verta patirti ne visiems. Vieni skaityti nemėgsta dėl to, jog jiems niekada į rankas nepapuolė knyga, kuri sužavėtų taip labai, kad su skaitymu norėtum sieti savo gyvenimą. Kiti šio užsiėmimo teikiamų malonumų atsisakė dėl to, kad nesugebėdavo sutelkti dėmesio ar tiesiog atrasdavo širdžiai malonesnių veiklų. Šis straipsnis nebus skirtas teisti tų, kurie skaityti nemėgsta ar bandyti įtikinti, kad be skaitymo gyventi neįmanoma, o tie, kurie bando, yra paprasčiausiai neteisūs. Šis straipsnis skirtas palengvinti gyvenimą.

Kiekvienas, kuriam dar mokyklos laikais teko kankintis skaitant privalomą literatūrą puikiai patyrė ką reiškia versti puslapius knygos, kuri veikia greičiau ir geriau nei patys stipriausi migdomieji. Kiekvienam teko pajausti, ką reiškia po kaulelį narstyti nesuprantama kalba parašytus Kristijono Donelaičio „Metus“. Ir tikrai kiekvienam teko patirti tą siaubo akimirką, kada bandydamas rašyti rašinį knisiesi po galvą, ieškodamas kontekstų, tačiau nieko tinkamo rasti nepavyksta. Šiame straipsnyje bus pateikiamas sąrašas knygų, kurios gelbėjo mane kiekvieną kartą, kai protas atsisakydavo tinkamai funkcionuoti svarbiausiomis akimirkomis. Kai kurios iš jų būsi sutikusi peržvelginėdama privalomųjų knygų sąrašą, kitos ten niekada nepapuolė ir galbūt nepateks. Bet visos – neįtikėtinai naudingos ir vertos tavo dėmesio.

„Didysis Getsbis“ - F. Scott Fitzgerald

Klasikinė meilės istorija, jau daugelį metų išlaikanti savo gerbėjų ratą ir kiekvieną kartą priverčianti aikčioti, aimanuoti ir griebtis servetėlių ašaroms nusivalyti. Vis dėlto „Didysis Getsbis“, dažnai laikomas viena geriausių visų laikų knygų, daugeliui pasirodys šį titulą gavęs nepelnytai. Skaitant šią knygą vertėtų nepamiršti, kad tai puikus 1920-ųjų atspindys, padedantis geriau suprasti to meto visuomenę, tradicijas ir požiūrį į gyvenimą. „Didysis Getsbis“ itin pravers tada, kai teks kalbėti apie pasiaukojimą, nelaimingą meilę, tuštybę ir pasirinkimus.

„Geišos išpažintis“ - Arthur Golden

Į geišų istoriją įsigilinantis, itin išsamus bei detalus kūrinys, labai ženkliai besiskiriantis nuo to paties pavadinimo filmo. Puikiai tiks ir nepataisomoms romantikėms, ir ieškančioms šio to naujo, ir pradedančiosioms feministėms. Tiesa, kaip ir skaitant beveik visas kitas šio sąrašo knygas, būtina pasiruošti servetėlių ašarų upeliams valyti. „Geišos išpažintis“ itin pravers tada, kai teks kalbėti apie moters padėtį visuomenėje, pasirinkimus, dalykus, kuriuos verčiami daryti vaikai, stereotipus ir, žinoma, viską nugalinčią ir laikui atsparią meilę.

„Išdavikė širdis“ - Edgar Allan Poe

Trumpa mistiškų ir makabriškų istorijų genijaus istorija tiks ir patiks tikrai ne visiems. Ji kiek beprotiška, dažną skaitytoją verčia jaustis nejaukiai ir netgi šiek tiek gąsdina, tačiau neabejotinai yra vienas iš klasikinių kūrinių, kuriuos perskaityti verta. O ir apie patį jo kūrėją, Edgarą Allaną Poe, bent jau šiek tiek žinoti būtų ne pro šalį. „Išdavikė širdis“ itin pravers tada, kai reikės kalbėti apie kaltę, psichinius sutrikimus, sąžinę ir neužčiaupiamą jos balsą.

„Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“ - John Green

Už širdies griebianti, net pačius stipriausius pravirkdanti, labai gyvenimiška ir tiesiog graži istorija. „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“ nėra iš koto verčiančiu originalumu priblokšianti knyga. Tai nėra nepaprastų bei naujoviškų idėjų rinkinys, ne medžiaga filmui, kuriam reikėtų daug specialiųjų efektų ar ypatingų kostiumų. Retas kuris literatūros žinovas šią paauglišką bei visiškai paprastą knygą pavadins šedevru, tačiau galite neabejoti, jog šis kūrinys sugraudins ne mažiau nei už širdies griebianti W.A.Mocarto „Lacrimosa“. „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“ itin pravers tada, kai teks kalbėti apie netekties skausmą, mirtį, vėžinius susirgimus, pirmąją meilę ir naštas, kurios yra per daug sunkios liauniems paauglių pečiams.

„Geriausios antikos sakmės“ - Gustav Schwab

Niekam ne paslaptis, kad antikinės sakmės, net ir po daugelio metų po jų sukūrimo, vis dar vaidina svarbų vaidmenį mūsų visuomenėje. Užuominų į jas galima sutikti filmuose, knygose, dainose ir netgi žymiuose pasakymuose, tačiau kaip gali jas atpažinti, jeigu su antikinėmis sakmėmis, mitais ir legendomis taip niekada ir nesusipažinai? „Geriausios antikos sakmės“ puikiai tiks tada, kai teks kalbėti apie antikinę literatūrą, maištą, keliones, fantaziją, vaizduotę, metaforas, senovės literatūros įtaką šiems laikams.

„Randai“ - Anthony Kiedis; Larry Sloman

Sukrečianti, nepaprastai atvira, už širdies griebianti ir netgi ne pačius didžiausius „Red Hot Chilli Peppers“ gerbėjus žavinti Anthony Kiedis biografija. Ne itin tinkanti jautruolėms, greit papiktinamoms ar vertybių saugotojoms. Nepradžiuginsianti sveikos gyvensenos propaguotojų, tačiau geriau nei bet kokia prevencinė diena atbaidysianti nuo gyvenimiškų pagundų. „Randai“ puikiai tiks tada, kai teks kalbėti apie narkotikų ir alkoholio žalą asmenybei, tėvų santykius su vaikais, netradicinius vaikų auginimo būdus, bei drastiškus žmonių pasikeitimus. Ši knyga pasitarnaus ir kaip literatūrinis, ir kaip kultūrinis kontekstas.

„Kovos klubas“ - Chuck Palahniuk

Knyga nėra sudėtinga ar sunkiai suprantama, tačiau neabejotinai viena iš tų, kurią perskaitęs jautiesi pasimetęs ir tenka dar kartą viską apgalvoti, kad suprastum kas tau buvo bandoma pasakyti. Chuck’o Palahniuk’o kūryba nėra optimistinė, tinkanti jautruolėms, aikčiojančioms po kiekvieno keiksmažodžio ar maloniai nuteikianti, tačiau skaitosi pakankamai lengvai ir greitai. Ši knyga peržengia visuomenės moralės ribas, sukelia šiokį tokį pasipiktinimą bei socialinių vertybių perkainojimą ir yra viena iš tų, kurios ekranizaciją pamatyti tiesiog būtina. „Kovos klubas“ itin pravers tada, kai teks kalbėti apie asmenybės susidvejinimą, pasimetimą, vartotojišką kultūrą, psichines ligas.

„Džeinė Eir“ - Charlotte Brontë

Skaičiusioms tai paprastai yra knyga, prie kurios malonu sugrįžti, o dažnai neskaičiusiai – knyga, kurią malonu atrasti. Už širdies griebianti istorija, laikui, aplinkybėms ir siaubingiems išbandymams nepavaldi meilė – tai sujaudins net ir pačias apatiškiausias skaitytojas. Toms, kurios pasiryžo į rankas paimti „Džeinę Eir“ teks pasiruošti dar vienam patvirtinimui, kad gyvenimas nėra teisingas, liūdesio ašaroms ir padūsavimams, skaitant apie tiesiog pavydėtiną meilę. „Džeinė Eir“ itin pravers tada, kai teks kalbėti apie meilę, pasiaukojimą, stereotipų laužymą ir tvirtas moteris, iš kurių reikėtų imti pavyzdį.

Vis dėlto šios knygos – varganas procentas tų, kurios yra vertos dėmesio, meilės ir pripažinimo. Šis sąrašas palengvins tavo gyvenimą mokykloje, tačiau tikrai neužtikrins, jog kada nors galėsi dalyvauti diskusijoje ir pasitikėti savo argumentais, kai kaip kontekstą tam tikrai temai visą gyvenimą naudojai tą pačią knygą. Tiesa ta, kad yra nesuskaičiuojamas kiekis vertingų, įdomių, įtraukiančių ir intriguojančių kūrinių, kurie laukia, kol tu juos atrasi.

Gal yra skaičiusių šias knygas? Man dar neteko, jeigu skaitėt papasakokit apie jas dar:)

http://www.panele.lt/straipsniai/po-mokslu/8-knygos-kurias-privalo-perskaityti-kiekviena-mergina.d?id=63314066#ixzz2vBW1KrjY

Rodyk draugams
Įdomūs faktai apie Naujuosius metus

Manoma, kad Naujuosius metus šventė jau senovės Babilone, prieš 4000 metų. Tai seniausia žinoma šventė.

Yra informacijos, kad jau tada buvo įprasti pažadai ateinantiems metams. Žinoma, šiuolaikinė statistika ir apklausos rodo, kad populiariausias pažadas ateinantiems yra numesti svorio.

Brazilai Naujuosius stengiasi sutikti apsirengę ir namus papuošę baltai. Balta spalva simbolizuoja ramybę ir taiką ateinančiais metais.

Amerikiečiai naujuosius pasitinka valgydami juodųjų pupų troškinį ar kitus patiekalus su šiomis pupomis.

Anglai ir vokiečiai tiki, kad pirmasis žmogus, kurį sutiksi Naujųjų metų vidurnaktį lems visus ateinančius metus, o štai tradicija bučiuotis laikrodžiui mušant dvyliktą atsirado visai neseniai.

Dauguma tautų turi tradiciją per Naujuosius dovanoti rato ar žiedo formos daiktą arba kepinį, tai lyg simbolizuoja užsibaigusius metus.

Ispanai per Naujuosius suvalgo 12 vynuogių - po kiekvieną sėkmingam ir sočiam ateinančių metų mėnesiui.

Švedai ir norvegai švęsdami Naujuosius metus valgo pudingą. Viename iš dubenėlių yra paslepiamas migdolas, o jį radusį valgytoją visus ateinančius metus lydės sėkmė.

Japonijoje budistų šventyklose gongas mušamas 108 kartus - tokiu būdų siekiama nuo žmonių atbaidyti jiems būdingas 108 nuodėmes ir silpnybes.

Rodyk draugams
Savaiminis užsidegimas

Žodžiai “buvo žmogus ir nebėra” kaip jokie kiti puikiai apibūdina vieną paslaptingiausių mūsų pasaulio reiškinių – pirokinezę, žmonių savaiminį užsidegimą, kai per sekundės dalis kūnas pavirsta sauja pelenų. Nemažai mokslininkų kamuojasi, tirdami šį fenomeną, bet kol jie tebedirba, žmonės tebedega. Ir nors pirokinezės atvejų užfiksuota labai mažai – per pastaruosius 300 metų maždaug 100, tai vigdi yra grėsmingas reiškinys. Žurnalo “Discovery” duomenimis, per pastaruosius 12 metų savaiminių užsidegimų padažnėjo dvigubai. Iš viso per XX amžių buvo užfiksuota 19 atvejų. Ir egzistuoja nuomonė, kad gyvųjų fakelų kasmet vis daugės.

Sprendžiant iš metraščių, pirmasis žmogaus savaiminio užsidegimo atvejis užfiksuotas dar 1663 metais, tačiau šis faktas nepatvirtintas. Visuomenės susidomėjimą pirokinezės fenomenu sužadino 1763 metais išleista prancūzo Diupono knyga, kurioje detaliai aprašyti keli panašūs reiškiniai. Parašyti knygą diuponą paskatino atvejis, nutikęs Nikolui Milje, kurį apkaltino žmonos nužudymu. Tuomet Reimse, 1725 metais, rado vietinio gyventojo žmoną sudegusią virtuvėje, už pusantros pėdos nuo krosnies. Iš viso kūno išliko tik kai kurios galvos, kojų ir stuburo slankstelių dalys. Įtarimai krito ant vyro, tačiau po kurio laiko Miljė buvo išteisintas – įsikišo kažkoks gydytojas ir netrukus laikraščiai paskelbė: “Ištyrus šią bylą, nustatyta, kad jo žmona mirė nuo savaiminio užsidegimo”.

Metais vėliau vieno Prancūzijos miestelio viešbučio šeimininkė Luiza nusileido į rūsį. Ji ilgai negrįžo ir vyras atsigulė miegoti vienas, bet greitai jį pažadino degėsių kvapas. Žakas puolė apačion. Vaizdas, kurį jis pamatė, šokiravo: ant kėdės smilko moters liekanos. Teismas bandė apkaltinti šeimininką žmogžudyste, bet nuo bausmės jį išgelbėjo viena aplinkybė – buvo įrodyta, kad Žako žmona sudegė… iš vidaus. Gydytojas, tą pačią naktį nakvojęs viešbutyje, sugebėjo įtikinti teisėjus, kad nė vienas mirtingasis nesugebėtų sudeginti žmogaus kūno, nepakenkdamas aplinkiniams objektams.

1776 metais Britų karališkosios medicinos draugijos žurnale daktaras Henris Rokvolas aprašė paslaptingą savo giminaičio mirtį. Jo dėdę serą rokvolą rado sudegusį savo paties lovoje. Ugnis pavertė žmogų apanglėjusiu lavonu, bet kažkodėl nepalietė pižamos ir patalynės. Pirma mintis, kuri šovė į galvą policininkams – žmogžudystė. Kažkas iš nežinomų sero Rokvelo priešų nužudė jį kitoje vietoje, sudegino, o paskui, painiodami pėdsakus, pernešė į lovą. Iškviestas kaip konsultantas Henris atmetė policijos versiją. Reikalas tas, kad jo dėdės kūnas pabuvojo tokioje siaubingo intensyvumo ugnyje, kad pavirto lengvai byrančia anglimi. Pernešti jį į kitą vietą ir, juolab, aprengti pižama, buvo neįmanoma.

Po 11 metų nelaimė nutiko italų šventikui Bertoliui. Žmonės, atlėkę į kambarį, kuriame pasigirdo triukšmas ir riksmai, ir kuriame ką tik meldėsi kunigas, pamatė jį išsikėtojusį ant grindų, apimtą blausia liepsna, kuri slopo artėjant žmonėms ir galiausiai išvis išnyko. O kitą dieną atidžiai apžiūrėjęs kūną gydytojas aptiko, kad dešinės viršutinės galūnės dangalai kabojo atšokę nuo kūno, kaip ir oda erdvėje tarp pečių ir klubų. Tuo metu nosinė, kurią šventikas, atėjęs į namus, lierpė padėti sau ant pečių tarp kūno ir marškinių, buvo rasta visiškai sveika, be mažiausio požymio, kad kažkas būtų degęs.

Iki XIX amžiaus vidurio jau buvo užfiksuota apie 50 savaiminio užsidegimo atvejų, o kaip jau buvo rašyta aukščiau, per paskutinį pusantro šimtmečio – dar tiek pat. Papasakosime apie keketą atvejų iš praėjusio šimtmečio.

1950 metais Meksikos teismui teko nagrinėti gana keistą kriminalinę bylą: teisė marijų Oroską, viešbučio šeimininkės vyrą, kaltinamą tuo, kad gyvą sudegino savo žmoną Manolą daugybės žmonių akivaizdoje. Marijui grėsė mirties bausmė. O įvyko viskas štai kaip. Tą vakarą, kaip visuomet, klientai vakarieniavo salėje pirmame viešbučio aukšte, blausiai apšviestame kelių lempų ir židinio, kuriame kepė žąsis, ugnies atšvaitų. Šeimininkės vyras lėtai suko iešmą, jauna padėjėja nešiojo patiekalus ir butelius, o pati šeimininkė, stebėdama, kad viskas būtų tvarkoje, sėdėjo masyviame odiniame krėsle. Netikėtai vakaro ramybę pažeidė riksmas. Manola trūkčiojo krėsle, išpūtusi akis ir pražiojusi burną, o jos kūnu bėgiojo ugnies liežuviai. Po akimirkos moters nebeliko, o ant sveikutėlio krėslo gulėjo tik pelenais apibirę, bet nė kiek nenukentėję jos drabužiai. Įsiveržusi į viešbutį policija tuojau pat areštavo vyrą ir išvežė į kalėjimą.

Dara Metcel 1969 metais sėdėjo savo automobilyje vienoje iš Liuksemburgo gatvių ir, netikėtai užsiliepsnojusi, visiškai sudegė vos per kelias sekundes. Keli žmonės bandė jai padėti, bet nesėkmingai. Kai viskas buvo baigta, paaiškėjo, kad mašinos vidus ir sėdynės nė kiek nenukentėjo. Neilgai trukus visai kitame pasaulio gale teksasietis Maiklas Lifšinas buvo aptiktas negyvas savo automobilyje. Veidas ir rankos buvo apdegę, o štai plaukų ir antakių ugnis kažkodėl nepalietė. Kadangi jo automobilis buvop garaže, policija nusprendė, kad nelaimingasisi nusižudė, apsinuodydamas išmetamosiomis dujomis. Tačiau kėbulas buvo toks karštas, kad degino pirštus.

Neįmanoma paaiškinti ir atvejo, nutikusio Albertos provincijoje Kanadoje, kai dvi sutuoktinių Melbių dukros užsiliepsnojo tą pačią akimirką, būdamos skirtingose miesto vietose, kilometro atstumu viena nuo kitos.

1991 metais Dižono gyventojas Šarlis Djutejė, dirbęs metalo parduotuvėje, priklausančioje Vernėjų šeimai, sutiko Naujuosius metus kartu su šeimininkais. Išgėręs vyno, jis užlipo viršun, į savo kambarį miegoti, o ryte surado šeimininką negyvą. Apatinio aukšto grindis buvo padengęs suodžių sluoksnis. Aštrus nemalonus kvapas gniaužė kvėpavimą. Policija aptiko šalia virtuvės stalo madam Vernėj liekanas – apanglėjusius kaulus ir pelenus. Kitų ugnies pėdsakų namuose surasti nepavyko.

1993 pavasarį nedidelio Peru miestelio Oreljano gyventojai, susirinkę bažnyčioje į sekmadienio pamaldas, tapo siaubingo reginio liudininkais. Pamokslą sakantis kunigas buvo nepaprastai įsijautęs. Jo pikta ir emocinga kalba, skirta beviltiškiems nusidėjėliams, kurių laukia pragaro liepsna, sukėlė tikintiesiems virpulį… Netikėtai pamokslą nutraukė nežmoniškas riksmas. Šaukė kunigas, sustingęs nenatūralia poza, iškeltomis į dangų rankomis. Tiesiog per akimirką apstulbę parapijiečiai pmatė kaip iš jo krūtinės išsiveržė liepsnos liežuviai, o kunigas pavirto į ugninį fakelą. Žmonės puolė bėgti iš bažnyčios, trypdami vienas kitą ties įėjimu, ir nė vienas nepamatė to, ką paskui aptiko tyrėjai. Sakykloje gulėjo visiškai sveiki šventiko drabužiai, kuriuose buvo rasta pelenų – viskas, kas liko iš aršaus pamokslininko. Įvykis sukėlė gandų ir spėlionių bangą. Tikintieji neabejojo, kad Dievas nubaudė šventajį tėvą už sunkias nuodėmes, mat buvo kalbama, kad celibato besilaikantis kunigas negalėjo atsispirti aistrai slapta žiūrėti pornofilmus. Kiti neabejojo, kad jis paprasčiausiai pardavė sielą velniui. Atsirado netgi tokių, kurie manė, jog vietoje kunigo pamokslą tą dieną rėžė patsai persirengęs šėtonas. Visai nenuostabu, kad gavę tokius liudininkų parodymus, policininkai nusprendė uždaryti šią keistą bylą.

Tačiau ne visos “pragaro ugnies” aukos žūsta arba sudega visiškai. Mongolijoje kaimo keliuke nuo ugnies nukentėjo vietinis piemuo Aržanda. “Juodas manekenas” buvo aptiktas sėdintis. Jo kūnas, galva ir rankos sukepė į vientisą smalingą masę. Tačiau, kaip minima kituose atvejuose, nuo ugnies nenukentėjo drabužiai. Jokių liepsnos pėdsakų aplinkui irgi nerasta, o oro temperatūra buvo 15 laipsnių žemiau nulio. Įdomią smulkmeną papasakojo žuvusio piemens porininkas: “Aš nuvariau dalį bandos į priekį. Kai sugrįžau pas Aržandą, rdau jį tupintį šalia kelio su nuleistomis kelnėmis. Jis tuštinosi. Priėjęs arčiau, pamačiau, kad jis juodas kaip anglis, o tarp jo kojų rūko šviežia išmatų krūvelė. Šokau bėgti į artimiausią kaimą pagalbos. Aržando giminaičiai bandė paguldyti jį ant medinių neštuvų, bet jie užrūko. Kai nuėmė jo kūną, pasirodė, kad lentos buvo apanglėjusios. Teko truputį palaukti, kol Aržanda atvės”. Žuvusiojo porininkas buvo sulaikytas ir apkaltintas žmogžudyste. Tačiau kai į kalėjimą atėjo tardytojas, tai vietoje įtariamojo jis rado krūvą apanglėjusių kaulų su dalinai išlikusios mėsos gabalėliais. Paaiškinti šios tragedijos nepavyko…

Visame pasaulyje žinomas Aleksandro Šliadinskio vardas – tai žmogus, išvarantis iš namų poltergeistus. Kartą jis mėgiono išguioti ugninį poltergeistą iš vieno buto maskvoje. Viskas klostėsi normaliai, daiktų savaiminio užsiliepsnojimo atvejai ten vis retėjo, bet vieną naktį Aleksandrui prisisapnavo sapnas. Jis atsidūrė kapinėse, kur jo laukė kažkas, apsirengęs juodai, su veidu, kuris atrodė kaip plokščia kaukė. Šis žmogus įtikinėjo Šliadinskį mesti pradėtą darbą ir nešdintis iš to buto. Iš pradžių prašė, paskui ėmė grasinti “ugniniu kerštu”. Vyras nepakluso, o po kelių dienų tiesiog gatvėje jam užsidegė rankos ir striukės rankovės. Į kliniką Šliadinskį atvežė su sunkiais plaštakų nudegimais, pirštų išgelbėti nepavyko. Štai toks “pranašingas sapnas” gavosi…

Vienas paskutinių užfiksuotų pirokinezės atvejų įvyko biškeke, 2003 metų vasario23. atrodė viskas maždaug taip. Tą vakarą šeima atsigulė miegoti po vidurnakčio. 20 minučių po pirmos Valentiną pažadinos jos vyras ir pasakė, kad girdi kažkokius balsus vaikų kambaryje. Užsimiegojusi moteris atsimena, kaip įėjo pro duris ir pastebėjo trijų lieknų vyrų šėšėlius. Toliau jos atmintis nutrūksta. Tačiau 20 minučių po trečios nakties, t.y. lygiai po 2 valandų, bute pasigirsta siaubingas riksmas. Vyras ir vaikai mato, kaip moteris akimirksniu atsiduria stiprios ugnies žiede ir pavirsta gyvu degančiu fakelu.

Pati Valentina atsimena, kad netikėtai atsimerkė ir pamatė save stovinčią vaikų kambaryje. Priešais akis jau degė ugnies liežuviai. O jausmas buvo toks, tarsi iš širdies srities veržiasi karštas ugninis srautas, palaipsniui apimantis viusą kūną.

Vyrui pavyko užgesinti ugnį. Bet tai, kas po jo liko, šokiravo visus liudininkus. Visa moters krūtinė ir ypač kairioji pusė, pasidengė neįprastomis pūslėmis, visiškai nepanašiomis į buitinių nudegimų žymes. Plaukai ant galvos buvo apsvilę, bet antakiai ir blakstienos nepaliestos. Naktiniai marškiniai iš įprasto trikotažo, kurie savaiminio užsidegimo metu pavirto plastikiniais šarvais, dabar tapo panašiais į tinklą su didžiulėmis skylėmis. Nežiūrint į tai, kad liepsna lyg ir apėmė visą audeklą… Antrą parą prie stiprių nudegimų ant kūno prisidėjo nauji nemalonumai: alkūnės ir peties srityje ėmė ryškėti nesuprantami ženklai, labai primenantys pravoslaviškus kryžius, kurie atsiranda ant Valentinos kūno ir iki šiol…

Ir visa tai, kaip jau buvo sakyta, visiškai nepaaiškinama šiuolaikiniam mokslui. Tiksliau, paaiškinama, bet nė viena iš daugybės teorijų nepasitvirtino iki galo ir nebuvo pripažinta pagrindine. Juolan nerastas ir būdas kaip kovoti su pirokineze. Mokslininkams apie tokius savaiminius užsiliepsnojimus beveik nieko nežinoma. Pirma – neįtikėtinas degimo greitis. Kai kurie liudininkai pasakojo, kaip tiesiog jų akyse žmogus per kelias sekundes suanglėdavo arba pavirsdavo krūvele pelenų. Antra – aukšta ugnies temperatūra, siekianti daugiau kaip 3000 laipsnių. Tokio efekto krematoriume, kur temperatūra siekia 2000 laipsnių, nepavyksta pasiekti netgi per kelias valandas, ir dar vienas dalykas – kaulus ten tenka traiškyti papildomai, kai tuo tarpu pirokinezės atveju jie patys subyra į dulkes, kas iš principo paprasčiausiai neįmanoma. Ir trečia – neįtikėtina degimo židinio lokalizacija. Praktiškai visais atvejais sudegdavo tik žmogaus kūnas, o jo drabužiai, daiktai, esantys šalia, likdavo absoliučiai sveiki, tarsi nė nepaliesti ugnies.

Dar XIX amžiuje atsirado versija, kad savaiminio užsidegimo aukomis tampa chroniški alkoholikai, kurių kūnai kiaurai persisunkę spiritu, todėl užsiliepsnoja nuo atsitiktinės kibirkšties, ypač jeigu velionis būna rūkantis, tačiau mūsų dienomis ši versija atmesta – net sunkiausiuose atvejuose alkoholio kiekis yra nepakankamas, kad šitaip nutiktų.

O šiuolaikinių mokslininkų versija atrodo taip. Kai kurie iš jų bando susieti savaiminį užsidegimą su vidine žmonių būsena. Kiti tyrėjai sieja pirokinezę su netoli aukos atsiradusiu kamuoliniu žaibu, kurio energija prasiskverbia į žmogaus biolauką, kas ir sukelia užsiliepsnojimą. Treti tvirtina, kad žmogaus organizme yra cheminiai elementai, pvz., fosforas, kurie gali užsidegti susilietę vieni su kitais ar su oru. Gali būti, kad tam tikroms sąlygoms susidaręs grynas fosforas reaguoja su deguonimi ir… sprogsta.

Labiau populiarios, visgi, kitos teorijos. Štai šveicarų mokslininkas Liudvigas Šumacheris sako: “Kodėl nepadarius prielaidos, kad egzistuoja dar nežinomas mokslui spinduliavimas, egzistuojantis šalia mūsų. Tam tikromis sąlygomis šios energijos sąveika su organizmo biolauku sukelia galingą energetinį pliūpsnį – savotišką sprogimą, kuris ir sukelia savaiminį kūno užsidegimą. Atsiradęs energijos srautas griežtai apribotas erdvėje ir veikia pasirinktinai. Nukentėjusiojo kūno dalys, nepakliuvusios į spinduliavimo sferą, išlieka neliestos”. O japonas Harugis Ito tvirtina, kad pirokinezę sukelia laiko tėkmės pasikeitimas. Normalioje būsenoje žmogaus kūnas kuria ir spinduliuoja į aplinką tam tikrą šilumos kiekį, bet jeigu organizme dėl kokios nors priežasties netikėtai smarkiai sulėtėja gamtoje vykstantys fiziniai procesai (iki pat atomų judėjimo), o odos paviršiuje jų greitis išlieka nepakitęs, tai sukurta šiluma paprasčiausiai nespėja išsispinduliuoti į aplinką ir tokiu būdu sudegina žmogų.

Įdomi prancūzo Žako Milono, vieno žymiausių šios srities specialisto, versija. Jis savaiminį užsidegimą aiškina tokiu būdu: “Visiems žinoma, kad gamtoje egzistuoja įvairių rūšių laukai – elektrinis, magnetinis, gravitacinis, pagaliau, biolaukas. Pridursiu, kad visos išvardintos laukų rūšys sąveikauja viena su kita… Tačiau mes iki šiol negalime normaliai paaiškinti, kodėl normaliam žmogui paros bėgyje temperatūra svyruoja plius minus puse laipsnio. Kodėl nervinio streso metu žmonėms staiga pakyla karštis? Tai štai – aš drįstu spėti, kad gamtoje yra dar viena lauko rūšis – taip vadinamas pirolaukas. Jis turi savybę kaitinti baltyminę materiją. Bet ne bet kokią, o tiki materiją su galingu biolauku, t.y. žmogaus ir daugiau niekieno kito kūną. Tada paros temperatūros svyravimas – tai pirolauko svyravimas apie savo vidutinį lygį. O karštis streso metu – tai pirolauko sąveikos su mūsų susilpnėjusiu organizmu rezultatas.

Bet kuris mums žinomas Žemės laukas (elektrinis, magnetinis) kartais nepaaiškinamu būdu “įsiaudrina”, išleidžia galingą savo energijos pliūpsnį ribotoje erdvės vietoje. Lygiai taip pat, mano manymu, veikia ir pirolaukas. Labai retai, bet kartais įvyksta galingi pliūpsniai, kai pirolaukas išmeta siaurus savo energijos srautus, panašius į nematomo žaibo žybsnius. Tai mirtinai pavojinga žmonėms. Žmogus, papuolęs į tokį žybsnį, turėtų užsiliepsnoti ir akimirksniu sudegti, kas ir nutinka pirokinezės atvejais. Jeigu žybsnio kelyje atsidurs keli žmonės, aukų bus daugiau. Gali kilti klausimas: kodėl pirokinezės atvejais nesudega drabužiai ir kita negyva materija? Ogi dėl to, kad ji – negyva. Pirolaukas nesąveikauja su ja. Laukas, kaip ugnis, prinešta prie spirito balutės ant stalo, sudegina spiritą, o stalas nė neįkaista… O pirokinezės atvejų gausėjimas pastaraisiais dešimtmečiais paaiškinamas greičiausiai tuo, kad žmogus per tą laiką pasidarė gerokai protingesnis, “apaugo” galingesniu biolauku. Ir natūraliai tapo labiau viliojančiu deginančių gamtos jėgų taikiniu. Kaip ne liūdnai skambėtų, bet pirokinezės tyrinėjimai reikalauja aukų. Ir ne bet kokių, bet žmogiškų.”

Tačiau egzistuoja ir diametrialiai priešinga visoms čia išdėstytoms versijoms nuomonė. Prisiminkite, kiek pasakų ir legendų pasakojama apie burtininkus, raganas, herojus, galinčius iššaukti ugnį ir valdyti šią nepaklusnią stichiją. Štai ir kalbama dabar, kad pirokinezė – tai užmirštas visų žmonių sugebėjimas, kurį kada nors vėl galima išmokti valdyti. Na o kol mokslininkai laužo galvas spręsdami šią mįslę, motulė gamta pateikė mums dar vieną – kelių pastarųjų metų bėgyje visame pasaulyje ėmė savaime degti augalai, o šalia jų esantys daiktai išlieka visiškai sveiki ir nepaliesti.

Rodyk draugams
Vasaros festivaliai 2013

MUZIKOS FESTIVALIAI LIETUVOJE

Pogo Festivalis’13POGO FESTIVALIS’13
Lietuva, Bražuolė, Trakų r.
2013 m. gegužės 17 – 19 d.
Tai pirmą kartą organizuojamas nedidukas ir jaukus festivalis Bražuolės poilsiavietėje, 20 km nuo Vilniaus. Dieną ir naktį nenustojanti groti muzika, naktiniai pasisėdėjimai prie laužo, įvairūs žaidimai bei užsiėmimai. Nusiteikite kaip reikiant pašėlti su savo mėgstamomis grupėmis, nes jos atliks pilnas savo programas. Tai pirmasis festivalis šiemet vyksiantis gryname ore. Pasitikime vasarą kartu! Gros Karma, Monkey Tank, Baltasis Kiras, Sweetsalt ir kiti.

Loftas FestLOFTAS FEST 2013
Lietuva, Vilnius
2013 m. gegužės 31 – birželio 2 d.
Vienintelis tokio pobūdžio festivalis mieste, LOFTAS FEST, kol žemė dar iki galo neįšilus, vasaros festivalių sezoną atidarys ant betono, miesto vidury, su erdvėmis vidiniuose LOFTO pastatuose ir LOFTO kieme, kur stovės pagrindinė didžioji scena. Pirmieji svečiai – múm ir FM Belfast iš Islandijos, Toro Y Moi (JAV), Justin Robertson aka The Deadstock 33s (Didžioji Britanija).
10 % nuolaida su ISIC >

Festivalis “Tėvo gitara”FESTIVALIS TĖVO GITARA 2013
Lietuva, Rokiškis
2013 m. gegužės 31 – birželio 2 d.
Roko maršų, griovusių sienas, ritmu mokysimės mylėti savo artimą, negali žinoti, gal pamilsi ir tolimą. Neteks klausyti masiškai žvaigždes gaminančių estrados fabrikų greitųjų produktų, vartosim lėtai ir tik alternatyvią, nekomercinę muziką, kurią mums jau ruošia perspektyvios jaunos grupės iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Islandijos. Užsieniečiai jau repetuoja Lietuvos roko legendų kūrinius, jie žada uždainuoti LIETUVIŠKAI, kad mes galėtume dainuoti kartu su jais. Laisvės vėją atveš baikeriai, gerą nuotaiką ir draugišką atmosferą pažada Rokiškio dvaro rūmų parkas su ežerais.

Arkona Creation festivalisARKONA CREATION
Lietuva, Trakai
2013 m. Birželio 6-9 d.
Renginys Arkona Folkmoot – ne tik gera elektroninė muzika… Mes sukursime unikalią atmosferą ir tokią aplinką, kurioje linksmai leisite laiką. Garantuojame, kad Jūsų kelionė į šį renginį bus labai spalvinga ir įspūdinga, su daug gražios gamtos, nuoširdžių žmonių ir geros elektroninės muzikos.

Wok & Roll FEST’13WOK & ROLL FEST’13
Lietuva, Lepelionys, Prienų r.
2013 m. birželio 7-9 d.
Vasaros pramogų ir muzikos festivalis. Šviežias šios vasaros pradžios judesys, buriantis elektroninės muzikos draugus! Per daug nesiafišuojantys, reklaminių šūkių nekuriantys ir lengvai bandantys praslysti tik pro labiausiai besidominčių akis. Atlikėjų sąrašas verčia neabejoti idėjos grynumu, jog čia rinksis tik tie, kurie domisi šia muzika.

Epic open air festivalisEPIC OPEN AIR
Lietuva, Šiaulių r. Sodyba „Miego Klinika“
2013 m. birželio 7 d.
Ypatingas vakarėlis po atviru dangumi. Net 12 valandų „non-stop“ muzikos, kuria rūpinsis garsūs Lietuvos DJ’ai bei prodiuseriai. Organizatoriai žada tobulą aplinką, Krepšinio, tinklinio, stalo futbolo, Beer Pong’o turnyrus, namelius ir pirtis, mini palapinių miestelį, kūno piešinius. DJ’ai: Donatello, Mindaugėlis (Air Music), The Sneekers (DJ set), Martynas M (Organzza), M&D Substance, Seras Seiton (Synthmotion.lt), Not Okay, Weepee, Sweet Euphony, Artas ir kiti.

Revolution festival 2013REVOLUTION FESTIVAL 2013
Lietuva, Utenos r., Pakalnių piliakalnis
2013 m. birželio 14-16 d.
Jei norite vasarą pradėti galingais bass garsais – festivalis REVOLUTION jums. Piliakalnio papėdėje, ežerų bei kerinčios gamtos apsuptyje, organizatoriai kviečia aplankyti tikras lietuviškas džiungles! Čia plokšteles suks ne tik pripažinti Lietuvos jungle, hardcore, drum’n’bass karaliai, bet ir puikiai žinomi atlikėjai iš visos Europos. Čia ritmus palaikys scenos vilkai bei sparčiai kopiantys karjeros laiptais ir jau pripažinti naujokai: KRUMBLE [FR], J MAN [UK], AUDIOTIST [BE], JAMIN NIMJAH [UK] ir daug kitų! Be kokybiškos muzikos festivalyje veiks įvairios meninės dirbtuvės, taigi, nuobodžiauti tikrai nereiks, o atpalaiduojanti Aukštaitijos gamta priglaus pavargusį, užsūpuos ir padės pamiršti visus rūpesčius. Pradėk vasarą galingai!
10% nuolaida su ISIC >

KILKIM ŽFestivalis Kilkim žaibu 2013 m.AIBU XIV
Lietuva, Varniai
2013 m. birželio 21-23 d.
Baltiškas senųjų tradicijų ir sunkiosios muzikos festivalis. Netradicinis renginio pavadinimas atspindi netradicinę renginio dvasią. Festivalio uždavinys — apjungti šiuolaikinės karingiausios muzikos, pagoniško ir juodojo metalo žanrus su etnine baltų kultūros dalimi. Augdami kartu su šiuolaikinės juodosios subkultūros evoliucija, renginio dalyviai ieško atsakymų praeityje. Siekiama išsaugoti baltišką renginio savastį nesekant panašaus pobūdžio Europos festivalių pavyzdžiais.

Festivalis Supynės 2013 m.SŪPYNĖS 2013
Lietuva, Pakretuonė, Švenčionių r.
2013 m. birželio 21-24 d.
Džiugi naujiena nekantriai laukiantiems ir labiausiai pasiilgusiems! Aštuntos „Sūpynės“ šiemet miško paklodėmis vėl nuaidės. Scenos „Daugiau“, „Mažiau“, „Žemiau“ ir „Aukščiau“ bei krūva geriausių, mylimiausių – trumpai tariant, kaip visad, bus visko, tik geriau.

Radistai Villgae FestivalisRADISTAI VILLAGE 2013
Lietuva, Dubingiai
2013 m. birželio 22-24 d.
Socialiniame tinklapyje „Facebook“ beveik 200 tūkstančių gerbėjų turintys ZIP FM laidos „Radistai“ vedėjai Rolandas Mackevičius bei Jonas Nainys nusprendė suburti šiuos žmones į vieną gerą festivalį „Radistai Village’13″. Jis vyks birželio 22-24 dienomis Dubingiuose, prie ežero, su civilizacijos patogumais, interaktyviomis pramogomis bei pripažintais šalies didžėjais.
Dvejose scenose prie pultų dirbs Radistai DJ’s, Mario Basanov, Kastis Torrau & Donatello, Happyendless DJ’s, Marius Ivanoff, Mindaugėlis, Manfredas, Arnas D, Vidis, Virus J, Rembo ir kiti. Gyvą pasirodymą rengia „G&G Sindikatas“. „Festivalį gerą parą gyvai transliuos interneto televizija.

Festivalis Bliuzo naktys 2013 m.BLIUZO NAKTYS 2013
Lietuva, Varniai
2013 m. liepos 5-6 d.
“Bliuzo naktys” – tai legendinio “Woodstock” atgarsis po lietuviška saule. Festivalis vyks Lūksto ežero pakrantėje (Telšių r.). Meilės, muzikos, draugų ir laisvės atmosfera visą savaitgalį tvyro ežero pakrantėje, festivalio dvasia užsikrečia visi renginio dalyviai, nesvarbu, ar atvykę pirmą, penktą ar penkioliktąjį kartą. 2012 m. vasarą 20-ąjį jubiliejų atšventęs festivalis puoselėja tradicijas: kasmetine žuviene – „bliuzasriube“ – vaišinamas kiekvienas norintis pasisotinti, o pirmosios nakties metu grojant festivalio himnui ežero viduryje uždegamas užrašas „Bliuzo naktys“ tiesiog nušviečia naktį jaukumu. 2013 m. „Bliuzai“ žada daug pramogų ne tik suaugusiems, bet ir mažiesiems, įvairiausių dovanų bei, žinoma, daug bliuzo, kurio garsai skambės per visą naktį! Energijos bei gerų emocijų užtaisas garantuotas! Tinka šeimai!

Festivalis Tundra 2013 m. TUNDRA’13
Lietuva, Zarasų r.
2013 m. liepos 11-14 d.
Šią vasarą prisiekusių festivalininkų kalendoriuje ryškiai apibrauktas išskirtinis renginys – 10-asis alternatyvios elektroninės muzikos festivalis TUNDRA. Į gimtadienį kviečiami ir jame laukiami visi – tiek senieji draugai, pamilę festivalį jau pačioje jo gyvavimo pradžioje, tiek naujai atrasti bičiuliai, vertinantys kokybišką muziką ir nuostabią gamtą.
Šių metų TUNDROS muzikinėje ir dienos veiklų programose atsispindės marga jos istorija. Kiekvienais metais elektromelomanai TUNDROS programoje gali rasti ne tik šviežių talentų, bet ir pasaulyje jau pripažintų autoritetų pasirodymus, o jubiliejiniame atlikėjų sąraše be intriguojančių naujų veidų ir vardų išvysite ir tuos, kurie per pastarąjį dešimtmetį TUNDROS lankytojams padovanojo pačius įsimintiniausius ir daugiausiai publikos susižavėjimo sulaukusius pasirodymus. Kas jie tokie, festivalio organizatoriai kol kas neatskleidžia, tačiau aišku viena – draugėn susiburs visų 10 metų geriausieji.

“Live camp” festivalisLIVE CAMP
Lietuva, Bažuolės poilsiavietė, Trakų r.
2013 m. liepos 12-13 d.
Jau ketvirtą kartą LIVERPOOL kviečia tave ir visus senus, naujus, ir dar būsimus tavo draugus į vasaros akustinių gitarų stovyklą Live Camp. Kaip visada kūrensime laužą, braidysime po Neries regioninio parko miškus, aktyviai ir ne tik aktyviai ilsėsimės, gaivinsimės srauniojoje Bražuolėje, šiurpinsimės naktiniame siaubo žygyje ir svarbiausia – daug grosime ir dainuosime!

Festivalis Velnio akmuo 2013 m.VELNIO AKMUO
Lietuva, Anykščiai, Dainavos slėnis
2013 m. liepos 11-14 d.
Gyva, alternatyvi muzika bei velniškas rokenrolas! Alternatyvios muzikos festivalis po atviru dangumi Šventosios upės pakrantėje. Tai 4 dienos aktyvių ir kūrybiškų pramogų, gyvos muzikos ir sporto iššūkių bei 3 naktys šėlsmo ir poilsio erdviame kempinge, įsikūrusiame ošiančių pušų pavėsyje. Kūrybinė laisvė ir beprotiška rokenrolo dvasia nuostabios gamtos apsuptyje. 3 scenos ir skirtinga muzika – nuo ekstremalaus, net radikalaus metalo iki eksperimentinio ar keisto meninio roko. Didžiausią ekstremaliosios muzikos festivalį Baltijos šalyse reprezentuos ir aukščiausio ryškumo žvaigždės, ir dar ne itin plačiai žinomi, tačiau perspektyvūs atlikėjai.

Tamsta_muzika_2013_uzsklandaTAMSTA MUZIKA
Lietuva, Trakai
2013 m. liepos 12-14 d.
„Tamsta“ muzika misija: pristatyti kuo daugiau ir kuo skanesnės lietuviškos muzikos – tiek kylančių jaunų grupių, tiek legendinių atlikėjų, tačiau teigiama, jog ši šventė ne masėms. Vandenyje žėrintys saulės blyksniai, pušų paunksmė, šimtai šypsenų, trankūs šokiai, draugiškas palapinių miestelis ir dar dešimtys dalykų, dėl kurių verta atvykti… Kad suprastum, kaip nuostabiai gamtoje atsiskleidžia muzika. Taigi, griebk draugą, palapinę, šunį ir kepurę nuo saulės – “Tamsta muzika” laukia tavęs! Tik nepamiršk, kad šiukšles mes susirenkame patys – festivalis draugiškas gamtai! Tinka šeimai!

STRCAMP festivalisSTRCAMP
Lietuva, Molėtų r., stovykla “Ereliukas“
2013 m. liepos 12-14 d.
Liepos viduryje pagyvenusioje stovykloje, Molėtų rajone vyks renginys, skirtas muzikai. Gyvi koncertai po dangum vyks dienos metu ir sutemus. Diskoteka – šokių salėje. Stovykloje galima apsistoti nameliuose, bet laukiamos ir palapinės bei lankstūs muzikos klausytojai.

Festivalis Akacijų alėja 2013 m.AKACIJŲ ALĖJA
Lietuva, Kauno r., Kulautuva
2013 m. liepos 13 d.
Tai festivalis, vienijantis bardų muzikos mylėtojus nuo mažo vaiko iki garbingo amžiaus senjoro. Viskas čia paprasta ir natūralu: vasara, tarp pušų sustatytos palapinės, ant žemės patiesti pledai su sukrautu maistu, ant žemės gulintys bei su smilga lūpose stebintys dangų svajokliai klausytojai, atvykę pasisemti sielos muzikos. Tinka šeimai!

What the FestWHAT THE FEST
Lietuva, Panevėžio r., Vėjeliškiai
2013 m. liepos 18-22 d.
Liepos 18-22 dienomis penkių dienų alternatyvios muzikos ir meno festivalis dideliame sode su šokiais iki saulėtekio. Tai renginys įtraukiantis ne tik muziką, bet ir įkvepiančius meninius pasirodymus, kūrybines dirbtuves ir atpalaiduojančias veiklas. Pasakiškas sodas, užburiančios dekoracijos, maudynės naktį po žvaigždėtu dangumi, dar skanesnis maistas ir gaiviausi gėrimai visa tai šiais metais dovanoja du Vilniaus senamiesčio naktinio gyvenimo senbuviai “Café de Paris” ir “Play Club” keliaujantys į gamtą kartu, kad sukurtų alternatyvų penkių dienų festivalį gamtoje!

SUMMER MUSIC 2013 festivalisSUMMER MUSIC 2013
2013 m. liepos 20 d.
Lietuva, Lūkšto ežero pakrantė, Varniai
3 veiksmo erdvės! Daugiau nei 30 dj-ėjų bei atlikėjų! Daugybė dienos pramogų, paplūdimio tinklinio, paplūdimio futbolo turnyrai, nuostabūs prizai bei pašėlusi naktis! ELECTRONIC I (live) (atnaujinta programa), MINDAUGELIS, DJ SAINT (kazantip Baltic, LV), M&D SUBSTANCE feat. Justify (live) (atnaujinta programa), JUSTIN BEAT, FLAXEN BEATS, SOULTIME DJ’S, DOARI (jovani@club), EDDY5 & DARREN K (B2B) ir kiti!

Festivalis “Summer Beats”SUMMER BEATS 2013
2013 m. liepos 20 d.
Lietuva, Švenčionėliai, Žeimenos upės III – paplūdimys
Į Švenčionėlius sugrįžta vasaros ir geros muzikos festivalis Summer Beats! Nuostabiame gamtos kampelyje, Žeimenos upės III-paplūdimyje, įvyks jau antrasis ir didžiausias Švenčionių rajone šokių muzikos vakarėlių serijos Summer Beats renginys po atviru dangumi! Šiemet renginyje dar daugiau geros šokių muzikos, nauji ir gerai pažystami veidai, gera nuotaika ir tūkstančiai pakeltų rankų į dangų! Programoje Svaras ir Mammania, Filtered Tools, House Brothers, Polly ir kiti šokių muzikos vardai.

Festivalis Yaga Gathering 2013 m.YAGA GATHERING
Lietuva, Valkininkų apylininkės
2013 m. liepos 25-29 d.
Palikę civilizaciją už nugarų galėsite pasinerti į tikrąją žodžio „Yaga“ reikšmę, kuri išvertus iš sanskrito kalbos reiškia naujo atsiradimą bei seno atsikratymą. Festivalyje veikia kelios tematinės erdvės: muzikinės – šokių, ramybės ir eklektikos scenos bei dvi žinių ištroškusiems – švietėjiška, skirta kūną ir sielą lavinančioms praktikoms, ir dirbtuvių – trokštantiems išmokti įvairiausių amatų. „Yagoje“ skamba plataus spektro elektroninė ir gyvoji muzika – viskas nuo Balkanų, reggae, dub, etno, IDM ir ambient iki techno bei psy-trance. „Yaga“ parodys, kad festivalis gali būti draugiškas gamtai, o lankytojai galės mėgautis alternatyviu pasilinksminimo bei gyvenimo būdu harmonijoje – „Yaga“ jungia keliautojus, jogus, žaliuosius, menininkus, verslininkus, vakarėlių liūtus bei daugelį kitų matomų ir nematomų personažų.

Festivalis “Margos Pievos”MARGOS PIEVOS
Lietuva, Rumšiškės
2013 m. liepos 26-28 d.
Į Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse jauną ir seną pakvies kasmetinis šiuolaikinio folkloro ir alternatyvios muzikos festivalis “Margos pievos”. Jau antrą kartą vienas didžiausių ir daugiausiai eksponatų turintis etnografijos muziejus Europoje po atviru dangumi sušauks tuos, kam nesvetimas žingeidumas, tuos, kurie domisi lietuviška muzika ir senaisiais papročiais. 2013 metų festivalio naujovė: bus švenčiamos Oninės ir Rūgiapjūtės šventė. Pagrindinis festivalio “Margos pievos” tikslas – suteikti galimybę susipažinti lankytojams iš visos Lietuvos ir užsienio su lietuvių senuoju ir šiuolaikiniu folkloru, alternatyviąja muzika bei su XVIII a. – XX a. pirmos pusės Lietuvos valstiečių bei miestiečių gyvenimu. Tinka šeimai!

Festivalis “Varom”VAROM
Lietuva, Gaveikių k., Vilniaus r
2013 m. liepos 26-28 d.
Švęsk taip, kaip dar nešventei! Su tokiu šūkiu vasarą pasitiks pirmą kartą Lietuvoje rengiamas blaivus VAROM! festivalis. Po VAROM! vardu slypinti entuziastų komanda rengia neįtikėtiną trijų dienų šventę po atviru dangumi ant ežero pakrantės– su daug geros ir tik „gyvos“ muzikos, su erdvėmis meno dirbtuvėms ir projektams, su atvira širdimi naujai patirčiai, kuria pasirūpins kvalifikuoti sveikos gyvensenos treneriai ir lektoriai.

Festivalis Galapagai 2013 m.GALAPAGAI 2013
Lietuva, Zaraso sala
2013 m. rugpjūčio 2-3 d.
„Galapagai“ – tai didžiausias muzikos ir pramogų festivalis Lietuvoje, vykstantis vasaros metu Zarasuose, Zaraso ežero saloje. Pernai festivalis paskutinį kartą vyko lydimas nuo gimimo duoto vardo „Roko naktys“. 2013 m. “Galapagai” švęs jau 11-ąjį gimtadienį.
Kasmet daugiau nei 30 pramogų zonų, keturios scenos, daugiau nei 40 atlikėjų ir tai dar ne pabaiga! Nepailstanti “Galapagų“ komanda jau drąsiai gali pažadėti, kad festivalio metu nebus kada sėdėti palapinėje – sporto varžybos, meniniai užsiėmimai bei įvairiausių šalių virtuvės, ekstremalios pramogos bei šeimos žaidimų zonos kasdien vis pildosi naujovėmis „Galapagų“ programoje, todėl laukti tikrai yra ko! Pirmaisiais svečiais įvardijami populiarieji latviai “Instrumenti”, skandalingiausia Baltarusijos grupė “Lyapis Trubetskoy” ir šią vasarą vos keliems koncertams grįžtanti legendinė lietuvių grupė “Antis”. Tinka šeimai!
15% nuolaida su ISIC >

Granatos LIVE 2013 m.GRANATOS LIVE
Lietuva, Rumšiškės
2013 m. rugpjūčio 2-4 d.
Pirmasis tarptautinis muzikos festivalis, rengiamas unikalioje Rumšiškių muziejaus teritorijoje – iš sąrašo „Būtina pamatyti“. 3 dienos, 3 scenos, per 30 artistų ir grupių, įspūdinga gamta, puikus maistas ir gėrimai, atviros menų dirbtuvės, kokybiška muzika ir geras laikas idiliškoje aplinkoje. Pasinerkite į kokybišką muziką! Atraskite kokybišką muziką! Sprogdinkite kokybišką muziką! Festivalyje koncertuos Australijos atlikėjas „Dub FX“, šiuo metu ypač greit populiarėjantis Didžiosios Britanijos atlikėjas Jamie N Commons, ypatingai ryškiai debiutavusi scenos naujokė Gjan, Italijos roko grupė „La Cricca“, geriausia lietuviško hip-hop grupė „G&G sindikatas“, tarptautinį pripažinimą pelnęs kolektyvas „Keymono“ ir kt.

“Rafta” festivalisRAFTA
Kuršių marios, Klaipėda
2013 m. rugpjūčio 3 d.
Nemokamas vienos dienos akustinės/elektroninės muzikos festivalis Kuršių Marių viduryje ant plūduriuojančios scenos. Atplauk su savo, skolinta, nuomota ar pasigaminta vandens transporto priemone, išmesk inkarą ir šok gylyje iki bambos Prūsų jūros viduryje.

Festivalis “Ont Grind’u”ONT GRIND’u 2013 PICNIC VOL.6
Lietuva, Labardžių parkas, Rietavo sav.
2013 m. rugpjūčio 2-4 d.
Rietavas garsėja ne tik tuo, jog apie 1700 metus per jį į Lietuvą pirmą kartą buvo įvežtos bulvės, ne tik tuo, jog turi savo kultūrinį paveldą, Einikį, bet ir tuo, jog jo apylinkėse vyksta festivalis – Ont Grindų! Festivalis šiemet kviečia į Labardžių parką apvalyt savo smegenėles su Grind’n’Roll garsais.

Festivalis Satta Outside 2013 m. SATTA OUTSIDE 2013
Lietuva, Šventoji
2013 m. rugpjūčio 8 -11 d.
2007 m. prasidėjęs kaip bendraminčių melomanų piknikas Smiltynėje, „Satta Outside“ užaugo iki platformos, atviros visiems, norintiems savo sumanymą pristatyti publikai ir manantiems, kad jis nesikerta su išties plačiu alternatyvos apibrėžimu. Pokyčiai čia kasmet neišvengiami, vieni sąmoningi, kiti – gana slapti. Festivalininko rankose tai, kaip jis tai priims, supras ir išsiveš namo. Vienas festivalininkų prieš keletą metų ypač teisingai pastebėjo, kad „Satta Outside“ – tai kurorto utopija. Kurorto, kuriame valdo alternatyva, o televizinis gyvenimo būdas tampa svetimu. Rugpjūčio 8-11 dienomis utopinis eksperimentas ir vėl vyks Šventosios realybėje.

Festivalis “Ką galvoja muzika”KĄ GALVOJA MUZIKA 2013
Lietuva, Kazliškiai
2013 rugpjūčio 9-10 d.
Nemokamame festivalyje lankytojų lauks tikra muzikos degustacija. Dalyvauja: Psichodelinis šuo, Kiauras Kibiras, Šv. Sodas, Aleksandr Belkin (The Roadband), Šarūnas Mačiulis (Poliarizuoti stiklai), Darius Leveckis ir Rytas Germanavičius, Gintaras Povilavičius, Vitoldas Lesniak, Romualdas Miškinis, Agnius Rušys, Gabrielė Motiejauskaitė ir Evaldas Dabašinskas, Gytis Ambrazevičius ir Tomas Usovas, Kukumbalis, Eglė Gelažiūtė, Multiks, Juozapas Liaugaudas, svečias iš Amerikos James Dalton, V. Orestas Vagusevičius, Matas Samulionis, Agnė Pilkauskaitė, Wolf like me, Tomas Pupinis, Rock.lt Ir kt. Žinoma, kaip ir kiekvienais metais – jau tradicija tapęs Jam session – teišlieka stipriausi…

Festivalis “Purpurinis vakaras”PURPURINIS VAKARAS
Lietuva, Anykščiai
2013 m. rugpjūčio 16-17 d.
Nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras“ yra rengiamas Anykščiuose nuo 2008 metų. Sulaukęs didelio visuomenės susidomėjimo ir pelnęs nemažai simpatijų festivalis natūraliai įsiliejo į Anykščių rajono kultūrinių renginių mozaiką. Šis festivalis ne tik reprezentuoja iškiliausius Lietuvos dainuojamosios poezijos atlikėjus, suteikia galimybę pasirodyti jauniems bardams, bet ir pristato Anykščių kraštą kaip patrauklų, unikalų, poezijos ir kūrybos lopšį. Šio renginio dėka Anykščiai kiekvieną vasarą tampa traukos centru, vienijančiu žinomus bardus ir jų kūrybos gerbėjus.

Festivalis Karklė 2013 m.KARKLĖ 2013 Live Music Beach
Lietuva, Karklė
2013 m. rugpjūčio 16 -18 d.
„Karklė 2013 Live Music Beach“ – tai ketvirtus metus vyksiantis tarptautinis gyvos muzikos festivalis ant jūros kranto. Šiais metais fiesta vyks rugpjūčio 16-18 dienomis, tarp Klaipėdos ir Palangos įsikūrusiame viename seniausių žvejų ir gintaro gaudytojų kaimelyje. Įstabi gamta, geriausia muzika, originalūs menai, festivališkos pramogos ir pozityvi publika į Karklę visus sukvies Žolinių savaitgalį. Gyvos muzikos paplūdimyje veiksmas kunkuliuos 6 scenose: Pagrindinėje ir Kopų scenoje išgirsite geriausiai grojančias ir festivalio veidą atspindinčias, tarptautinį populiarumą pelniusias grupes; elektroninės, roko, latino ir alternatyvios muzikos klubuose gros geriausios Lietuvos ir užsienio grupės, didžėjai, sugebėsiantys pateisinti kiekvieno klubo atstovaujamą muzikinį stilių. Festivalyje savo pasirodymus atliks per 60 žymių ir talentingų kūrėjų bei atlikėjų: saksofono virtuozas iš Didžiosios Britanijos Mr. Woodnote, grupė „SunSay“ iš Ukrainos, legendinės Lietuvos grupės „Antis“, BIX, Lietuvos metų muzikos atradimu tapusi šiaulietė GJan ir kt.
Visagino Country festivalisVISAGINO COUNTRY
Lietuva, Visaginas
2013 m. rugpjūčio 17-18 d.
Nuo 1999 m. festivalis tvirtai įėjo į visaginiečių bei visos Lietuvos kantri muzikos gerbėjų gyvenimą, nes vyksta kasmet. Šiuo metu festivalis gal galėtų pretenduoti į Lietuvos Gineso rekordų knygą kaip vienintelis festivalis Lietuvoje, prasidėjęs kartu su Nepriklausomybe ir tebevykstantis iki dabar. Atvažiuok ir Tu, pajusk tą laisvės pojūtį, užsikrėsk kantri muzikos virusu ir sirk juo visą likusį gyvenimą. Be pagrindinių didžiųjų koncertų, žiūrovų jau eilę metų laukia daug kitų su festivaliu susijusių renginių: vaikų ir jaunimo dienos projektas „Kantri viltys“, kantri giesmės bažnyčioje, foto paroda „Visagino country“ akimirkos“, linijinių šokių pamokos ir daug kitų, kasmet vis kitų renginių.

Festivalis “Daubos griaucmas”DAUBOS GRIAUCMAS 2013
Lietuva, Jurbarkas
2013 m. rugpjūčio 17-18 d.
Pernai skėlęs didelę siautulio bangą, trenktasis ir griausmingasis vasaros festivalis „Daubos Griaucmas“ grįžta. Programoje – sunkiosios muzikos atstovai. Į DAUBĄ – SU GRIAUCMU! Festivalyje gros La Chudra, Xess, Satellite beaver, Lucifer, Nahum, Metal Messiah, Dead Man’s Cross, Perfection Theory ir kiti.

Festivalis Saulėtosios naktys 2013 m.SAULĖTOSIOS NAKTYS
Lietuva, Joniškio r., Gataučiai
2013 m. rugpjūčio 22-24 d.
Tai kasmetinis muzikos ir meno festivalis, vykstantis priešpaskutinį rugpjūčio savaitgalį. Tai vieta, kur renkasi kūrybingi žmonės su unikaliomis išraiškos priemonėmis, siekdami pasidalinti savo kūryba ir gauti naujų įkvėpimo šaltinių. Festivalio pagrindinė misija – išreikšk save. Tai reiškia, kad kiekvienas dalyvis yra festivalio organizatorius ir unikalios išraiškos kūrėjas festivalyje. Šiemet jūsų lauks daug muzikos, paskaitos, sportas ir saulėtos nuotaikos. Tinka šeimai!
15 % nuolaida su ISIC >

Festivalis “Jammin” 2013 m.JAMMIN 2013
Lietuva, Trakai
2013 m. rugpjūčio 23-25 d.
„Jammin 2013“ – TIKRAS urban kultūros festivalis! Rugpjūčio 23-25 dienomis po saulėtu dangumi kartu su kultiniais „Onyx“, „Dub Pistols“ ir daugeliu kitų. Dvi paros gatvės kultūros mažiausiai trijose scenose vienu metu.

Festivalis Mėnuo Juodaragis 2013 m.MĖNUO JUODARAGIS
Lietuva, Zarasai
2013 m. rūgpjūčio 23-25 d.
Mėnuo Juodaragis – unikalus, nepriklausomas šiuolaikinės baltų kultūros ir alternatyvios muzikos festivalis, pristatantis pagoniškosios tradicijos palikimą, neo-folkloro kryptis ir post-moderniosios kūrybos avangardą. Novatoriškas renginio vyksmas kasmet įgauna vis daugiau išraiškos formų – tai gausūs Baltijos ir užsienio šalių kolektyvų koncertai, garso architektų pasirodymai, senosios apeigos, svarbių temų paskaitos ir filmai, parodos, tradiciniai amatai, ekologinės akcijos, interaktyvūs kūrybos projektai, vaidinimai, žaidimai, šokių vakarai ir kita. MJR yra nekomercinis renginys, kuris gimė ir gyvuoja iš gryno entuziazmo ir idėjinių paskatų. Visa festivalio veikla grindžiama asmeninėmis kūrėjų iniciatyvomis ir laisva valia, nesaistoma jokių žinybų ar politikos. Tinka šeimai!

Rodyk draugams
Liepa

Liepa yra septintasis metų mėnuo pagal Grigaliaus kalendorių, jį sudaro 31 diena.

Lotyniškas mėnesio pavadinimas Iūlius buvo suteiktas Romos imperatoriaus Julijaus Cezario garbei. Iki tol mėnuo vadinosi Quintilis, t. y. penktasis mėnuo.

Lietuviški pavadinimai – Šienapjūtis, Griežlinis, Putpelinis, Medunešis, Ungurinis, Šaminis.
Normaliais (ne keliamaisiais) metais liepa prasideda ta pačia savaitės diena, kaip balandis.
Keliamaisiais metais – ir kaip sausis.
Lietuvos klimatas

Gamta liepos mėnesį
Liepą dienos ilgumas yra 16-17 valandų, Saulė vidutiniškai šviečia 260 valandų. Vidutinė mėnesio oro temperatūra 17 °C, užėjus kaitrai oro temperatūra gali pakilti iki 32-37 °C, o dirva įkaisti iki 52-57 °C (kartais ir iki 61 °C). Yra pasitaikę, kad liepos naktimis temperatūra nukrisdavo iki 2-4 °C, o Varėnoje – iki 0 °C. Karščiausia temperatūra Lietuvoje, užfiksuota liepą yra +37,5 °C (1994 m. liepos 30 d., Zarasai), šalčiausia 0,9 °C (1971 m. liepos 22 d., Varėna ir 1986 m. liepos 11 d., Širvintos)[1].

Liepą vidutiniškai iškrenta 81–95 mm kritulių, pajūryje – 72 mm. Priklausomai nuo vyraujančių oro masių skirtingais metais liepos orai gali būti labai skirtingi: yra pasitaikę visą mėnesį trukusių sausrų (1994 m.) arba smarkių liūčių, škvalų.

Vėjuotų dienų, kurių metų vėjo greitis viršija 8 m/s būna 1-5, o pajūryje vidutiniškai 12. Vidutinis dienų su rūku skaičius nedidelis, daugiausia dienų su rūku būna Žemaitijoje (Laukuvoje – 12, Telšiuose – 13). Dienų su perkūnija skaičius labai priklauso nuo vyraujančių oro masių: nuo 4-8 vyraujant ramiems orams iki 11-16, kuomet būdingas tropinis oras. Pasitaiko krušos atvejų, škvalų[2].

Liepos mėnuo Lietuvoje – pats augalijos vešėjimo, subrendimo metas. Pradeda derėti vaisiai ir uogos (vyšnios, serbentai, avietės, žemuogės, mėlynės ir kt.). Uždera bulvės, kitos daržovės. Liepa būna pats šienapjūtės įkarštis, mėnesio pabaigoje prasideda rugiapjūtė.

Šventės ir atmintinos datos
Pirmasis liepos šeštadienis Tarptautinė kooperatyvų diena

Paskutinis liepos sekmadienis Jūros diena – Lietuva

Liepos 6 d. Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena – Lietuva

Liepos 10 d. Septyni broliai miegantys

Liepos 11 d. Europos globėjo diena

Liepos 15 d. Žalgirio mūšio diena – Lietuva

Liepos 16 d. Škaplierinės – katalikų šalyse

Liepos 17 d. Pasaulio lietuvių vienybės diena

Liepos 26 d. Šv. Ona (prinokimo šventė) – katalikų šalyse

Astronomija

Saulė liepą pereina per Dvynių (birželio 20 – liepos 20) ir Vėžio (liepos 21 – rugpjūčio 9) žvaigždynus.

Zodiakas
Liepos zodiako ženklai:
Vėžys (birželio 21 – liepos 22)
Liūtas (liepos 23 – rugpjūčio 22)

Liepa (augalas)
Liepa (lot. Tilia) – dedešvinių (Malvaceae) šeimos augalų gentis. Genties pavadinimas iš graikų k. tilon – sparnelis; vaisius turi sparnelį. Genčiai priklauso dvinamiai medžiai su tankia kūgiška laja. Žievė pilkai ruda, senų medžių giliai suskeldėjusi. Lapai išsidėstę dviem eilėmis. Žiedai kvapūs, žalsvai ar gelsvai balti, sukrauti skydiškuose ar kekiškuose nusvirusiuose ar stačiuose žiedynuose. Vaisus – vienasėklis, rečiau su 2-3 sėklomis riešutėlis.

Gentyje yra apie 30 rūšių. Lietuvoje savaime auga viena rūšis (mažalapė liepa) ir keletas introdukuota:
Amerikinė liepa (Tilia americana L.). Introdukuota Lietuvoje. Įvairialapė liepa (Tilia americana var. heterophylla (Vent.) Loudon)

Amūrinė liepa (Tilia amurensis Rupr.)
Tilia begoniifolia (Tilia begoniifolia Steven)
Tilia callidonta (Tilia callidonta Hung T. Chang)
Tilia chinensis (Tilia chinensis Maxim.)
Tilia chingiana (Tilia chingiana Hu & W.C. Cheng)
Mažalapė liepa (Tilia cordata Mill.). Pav.. Savaimime auganti Lietuvos medžių rūšis.
Tilia dasystyla (Tilia dasystyla Steven)
Tilia endochrysea (Tilia endochrysea Hand.-Mazz.)
Grakščioji liepa (Tilia × euchlora K.Koch). Introdukuota Lietuvoje.
Paprastoji liepa (Tilia × europaea L.); Introdukuota Lietuvoje.
Tilia henryana (Tilia henryana Szyszyl.)
Japoninė liepa (Tilia japonica (Miq.) Simonk.)
Tilia jiaodongensis (Tilia jiaodongensis S.B. Liang)
Tilia kueichouensis (Tilia kueichouensis Hu)
Tilia ledebourii (Tilia ledebourii Borbás)
Tilia leptophylla (Tilia leptophylla (Vent.) Small). Introdukuota Lietuvoje.
Tilia likiangensis (Tilia likiangensis Hung T. Chang)
Mandžiūrinė liepa (Tilia mandshurica Rupr. & Maxim.)
Tilia membranacea (Tilia membranacea Hung T. Chang)
Tilia miqueliana (Tilia miqueliana Maxim.)
Mongolinė liepa (Tilia mongolica Maxim.)
Tilia nobilis (Tilia nobilis Rehder & E.H. Wilson)
Tilia oliveri (Tilia oliveri Szyszyl.)
Tilia paucicostata (Tilia paucicostata Maxim.)
Didžialapė liepa sin. Plačialapė liepa (Tilia platyphyllos Scop.); Introdukuota Lietuvoje.
Tilia rubra (Tilia rubra DC.)
Tilia taishanensis (Tilia taishanensis S.B. Liang)
Sidabrinė liepa (Tilia tomentosa Moench sin. Tilia argentea DC.); Introdukuota Lietuvoje.
Tilia tuan (Tilia tuan Szyszyl.)
Medicina
Pasak specialistų, liepos priklauso ypač retai augalų grupei, kurioje yra fitohormonų - medžiagų, artimų moterų lytiniams hormonams. Dėl to bet kurio amžiaus moterims labai sveika gerti liepžiedžių arbatą.

Arbata padeda sutrikus menstruaciniam ciklui. Vyresnėms nei 45 metų moterims vieną kartą per pusę metų mėnesį laiko rytais sveika gerti karštą liepžiedžių arbatą, kuri atitolina klimakterinio periodo pradžią, o prasidėjęs turėtų būti be didesnių problemų.

Liepžiedžių arbatą patariama gerti, jei moterims yra lyties organų auglys (fibromioma, fibroadenoma).

Liepų žiedus reikia rinkti pirmosiomis dviem jauno mėnulio dienomis, nes vėliau žiedai praranda auglius gydančias savybes.

Liepžiedžių gydomosios savybės sustiprės, jei jie bus sumaišyti su šalavijų žiedais (santykiu 2:1).

Rodyk draugams
Savanaudiškumas ir meilė, tai vienas kitam priešingi dalykai

Laikydami, kad meilė sau ir meilė kitiems iš esmės yra susijusios, kaip galėtume paaiškinti savanaudiškumą, akivaizdžiai atsiribojantį nuo bet kokio rūpesčio kitais? Savanaudiškas žmogus domisi tik savimi, nori visko tik sau, nejaučia jokio pasitenkinimo duodamas, o tik gaudamas. Toks žmogus pasaulį vertina tik tuo požiūriu, ką iš jo galima gauti; jis nesidomi kitų reikmėmis, nereiškia pagarbos jų orumui ar asmenybės vientisumui. Jis iš tikrųjų negali matyti nieko, išskyrus save; viską vertina tik pagal naudą sau; iš esmės jis nepajėgus mylėti.

Ar tai neįrodo, kad rūpestis kitais ir rūpestis savimi yra priešybės? Būtų taip, jei savanaudiškumas ir meilė sau būtų vienas ir tas pats. Bet tai neteisinga prielaida, vedanti į begales klaidingų išvadų. Savanaudiškumas ir meilė sau ne tik kad netapatūs, bet iš tikrųjų vienas kitam priešingi dalykai. Savanaudis žmogus myli save ne per daug, o per mažai, tiesą sakant, jis neapkenčia savęs. Jo nepasitenkinimas ir nesirūpinimas savimi yra tik viena jo produktyvumo trūkumo išraiškų, tai jį sekina ir slopina. Jis neišvengiamai jaučiasi nelaimingas ir nerimastingai taikosi nutverti iš gyvenimo tų malonumų, kuriuos pats sau yra uždraudęs. Nors atrodo, kad jis perdaug rūpinasi savimi, iš tiesų jis tik nesėkmingai mėgina paslėpti ar kompensuoti nevykusį rūpinimąsi savo realia savastimi. Froidas laikė savanaudį asmenį narcistiniu, kadangi jis nugręžia savo meilę nuo kitų ir nukreipia į savo asmenį. Savanaudžiai žmonės iš tiesų nėra pajėgūs mylėti kitų, bet jie lygiai taip pat nepajėgūs mylėti ir savęs.

Savanaudiškumas pasidarys aiškesnis, jei palyginsime jį su godžia pernelyg rūpestingos mamos globa. Ji iš tiesų tiki, kad rūpinasi savo vaiku, nors pasąmonėje skiria gilų priešiškumą savo rūpesčio objektui. Ji pernelyg globoja ne todėl, kad per daug myli savo vaiką, bet todėl, kad jai reikia paslėpti nesugebėjimą jį mylėti iš tikrųjų.

Nesveika „nesavanaudiškumo“ prigimtis atsiskleidžia poveikiu kitiems, o mūsų kultūroje tai dažniausiai yra „nesavanaudiškų“ motinų įtaka jos vaikams. Jos tikisi, kad jų nesavanaudiškumo dėka vaikai patirs, ką reiškia būti mylimam ir išmoks patys mylėti. Jos nesavanaudiškumo poveikis, aišku, visiškai neatitinka jos lūkesčių. Jos vaikai nepanašūs į žmones, kurie yra laimingi dėl to, kad yra mylimi; jie yra neramūs, įsitempę, bijo motinos atitolimo ir stengiasi gyventi taip, kad pateisintų jos lūkesčius. Paprastai jie yra paveikti užslėpto motinos priešiškumo gyvenimui, kurį jie labiau jaučia, negu sąmoningai suvokia ir, pagaliau, jie patys tuo persiima. „Nesavanaudiškos“ motinos poveikis nedaug kuo skiriasi nuo savanaudiškos; beje, jis net pavojingesnis, nes motinos „nesavanaudiškumas“ neleidžia vaikui jai priešintis. Jis jaučia pareigą neliūdinti jos. Po vertingumo kauke jie yra mokomi nemėgti gyvenimo. Kas pastebėjo tikrai save mylinčios motinos poveikį, galėjo įsitikinti, kad labiausiai vaikui padeda suvokti, kas yra meilė, džiaugsmas ir laimė, tai tokios motinos meilė.

Šias mintis apie meilę sau geriausiai apibūdina Meisterio Eckharto žodžiai „Jei jūs mylite save, jūs mylite ir visus kitus, kaip patys save. Jei jūs mylite kitą asmenį mažiau negu save, tai jums nepavyks iš tiesų pamilti nė savęs, bet jeigu jūs mylite visus vienodai, jūs mylėsite juos tarsi vieną asmenį, ir tas asmuo podraug yra ir Dievas, ir žmogus. Taigi didis ir teisingas yra tas, kas mylėdamas save vienodai myli ir visus kitus“. (Meister Eckhart, trans. by R.B.Blakeny, London, Watkins. 1955).

Na savęs nemylintis žmogus kažin ar galėtų ką mylėti vien dėl to, kad nežinotų, kaip guosti,padėti,nejaustų užuojautos,jis nesuvoktų kito žmogaus skausmo,tai kaip gali jį mylėti?Aš manau, kad myliu save tiek kiek reikia,kartais mažiau,bet tik dėl to, kad niekas to nepastebėtų,nes niekas nenori būti išjuoktu,o rodydami meilę kitiems,gal ir būsime pašiepti:”ką čia jis vaiszduoja?”ar “atsirado gerutis”,bet bent jau jausimės gerai,kad kažkam padėjome ir pasijusime daug geriau nei padarę kažka “gero” sau ir praėję pro žmogų,kuriam matėm kad reikia pagalbos.AMLIV

Rodyk draugams
19 bjaurių dalykų, kuriuos daro moterys

Dama paprastai yra labai kultūringa, grakšti, mandagi, prieš valgydama visada nusiplauna rankas, valgo lėtai, pasidėjusi ant kelių servetėlę. Galbūt daugelis moterų tai daro svečiuose, tačiau namuose, ypač jei gyvena vienos, kartais elgiasi tikrai kvailai ir net bjauriai. Na, galbūt jos dėl to šiek tiek gėdijasi, tačiau vis tiek tai daro… Juk niekas nemato…

Taigi pateikiame 19 dalykų, dėl kurių moterys gėdijasi, bet vis tiek tai daro:

1. Vienu metu žaidžia telefonu ir žiūri „Nusivylusias namų šeimininkes“. Tiesa, kitą dieną darbe pasipiktinusios kolegėms išrėžia, kad tik bukos moterys žiūri tokius bukus serialus.

2. Prigamina didelį dubenį salotų ir valgo tiesiai iš dubens, kad nereiktų plauti papildomos lėkštės. Tai gali atrodyti labai kvaila, tačiau jos sutaupo net visas dvi minutes, per kurias išplautų papildomą lėkštę.

3. Jei lėkštė nėra labai purvina, nenaudoja indų ploviklio, o tiesiog išskalauja ją vandeniu. Gal tai ir nėra labai blogai, jei indais naudojasi ji viena.

4. Rankas plaunasi su muilo atliekomis, kurias taip gaila išmesti.

5. Valgo tiesiai iš šaldytuvo arba lovoje ant kelių pasidėjusios nešiojamą kompiuterį. Kartais to net negalima pavadinti valgymu, tai greičiau primena rijimą.

6. Geria tiesiai iš butelio. Jos geria limonadą tiesiai iš plastikinio butelio, pieną iš pakelio ar užsukus draugei net gurkšteli vyno tiesiai iš butelio. Taip daug patogiau, nes po to nereikia plauti stiklinės.

7. Užuot išnešusios šiukšles, koja jas sugrūda šiukšlių kibire, kad daugiau tilptų. Na, net jei šiukšlės neneštos jau kelias dienas ir bute sklando keistas kvapas, juk visada galima papurkšti oro gaivikliu. Juk tai padaryti galima daug greičiau nei išnešti šiukšles.

8. Trupinius, esančius ant stalo, nuvalo tiesiai ant grindų. Maltos kavos likučiai, duonos trupiniai ar net riešutų lukštai – visa tai akimirksniu atsiduria ant grindų. Žinoma, po to jos viską sušluoja (po kelių dienų tikrai). Tačiau ar ne tvarkingiau būtų visa tai nuvalyti tiesiai į šiukšlių kibirą?

9. Nešioja tas pačias kojines keletą dienų iš eilės ar net savaitę. Ir dar kažkas drįsta dėl to priekaištauti vyrams?

10. Ilgai (labai ilgai) neskalbia rankšluosčių vonioje. O kam skalbti, jei galima vieną dieną valytis viena puse, kitą – kita, trečią – vėl ta pačia…

11. Neperka tualetinio popieriaus, jei namuose dar yra likę popierinių rankšluosčių ar vienkartinių servetėlių.

12. Plaukų šepetyje palieka gumulą savo plaukų ir jų neišmeta į šiukšlių dėžę. Radęs tokį plaukų šepetį, partneris ar draugė gali ilgam prarasti norą šukuotis.

13. Kelias dienas miega ant krauju išteptos paklodės per „tas“ dienas. Kam keisti, jei kitą dieną vėl gali ištepti. O gal šios dėmės joms primena, kad jos – vis dar vaisingos… Tai tikrai kvaila ir bjauru.

14. Vakarienei kartais valgo bulvių traškučius su riebiu padažu. Šis patiekalas dar skanesnis, jei valgomas lovoje. Jei jau pasirinkote tokią vakarienę, desertui rekomenduojame kuo riebesnį sumuštinį su riešutų sviestu. Tiesa, po to nepamirškite paskambinti geriausiai draugei ir kelias valandas verkšlenti, kokia jūs stora…

15. Miega su meškiuku. Jo vardas dažniausiai būna Tedas. Na ir kas?

16. Glosto savo krūtinę ar makštį, kai žiūri televizorių. Dažniausiai tai vyksta tiesiog nesąmoningai, bet kaip malonu…

17. Kartais valgo dvigubą vakarienę. Na, jei pirmasis patiekalas buvo nieko vertas, reikia valgyti antrą. Žinoma, jei vakarienei pasirenkate traškučius su riebiu padažu, mažai tikimybės, kad neprireiks antros vakarienės.

18. Vonioje prie veidrodžio priklijuoja savo nuotrauką. Juk reikia kažkuo pasigrožėti iš ryto…

19. Dešimt kartų (ar daugiau) iš eilės klausosi tos pačios dainos.

Rodyk draugams
100 dalykų kuriuos turiu padaryti per savo gyvenimą

Gyvenimas trumpas, tad nugyventi jį norisi kaip galima pilniau. Norisi, kad kasdien nutiktų kažkas nepaprasta ir ryškaus. Esantis pasaulis aplink mus – milžiniškas ir be galo įvairus. Jame tiek visko daug, kad pasirinkti būna labai sunku. Kur keliauti, ką paruošti pusryčiams, kaip praleisti rytą, dieną ar vakarą, kiekvieną minutę mums tenka rinktis. Viską spėti yra neįmanoma…

Vienas žmogus pasidarė sau dalykų sąrašą, kurie, jo manymu, visų svarbiausi šiame gyvenime.

Štai jis:
1. Užmigti po žvaigždėtu dangumi.
2. Išjungti savo mobilų savaitei.
3. Paplaukioti su delfinais.
4. Panardyti su akvalangu.
5. Pabėgti nuo didelio šuns.
6. Išmokti anglų kalbą.
7. Palaipioti medžiais.
8. Sudaužyti indus.
9. Leisti muilo burbulus.
10. Pasodinti medį.
11. Parašyti laišką ir paleisti jį butelyje į jūrą.
12. Parašyti savo gyvenimo istoriją.
13. Pamatyti pingvinus.
14. Išmokti šokti salsą.
15. Sukurti savo verslą.
16. Be proto įsimylėti.
17. Nemiegoti per naktį lyjant lietui.
18. Šokti visą naktį.
19. Pastovėti po tekančiu kriokliu.
20. Sutikti Heloviną Amerikoje.
21. Gulėti ant vandenyno kranto ir klausytis bangų ošimo.
22. Išmokti čiuožti su pačiūžom.
23. Pabuvoti karnavale Venecijoje.
24. Parašyti planą ateinantiems metams ir jo laikytis.
25. Stebėti mėnulio užtemimą.
26. Sutikti Naujuosius Metus egzotiškoje vietoje.
27. Nušokti su parašiutu.
28. Pamilti save.
29. Pabūti aklam pasimatyme.
30. Važiuoti traukiniu septynias paras.
31. Įsigyti labai prabangius rūbus.
32. Išmokti vairuoti automobilį.
33. Aplankyti Paryžių.
34. Praleisti ištisą dieną su knyga.
35. Sutikti tikruosius draugus.
36. Pasivažinėti riedučiais.
37. Pamatyti gyvai septynis pasaulio stebuklus.
38. Nušokti į jūrą nuo skardžio.
39. Įveikti nesėkmės baimę.
40. Pažaisti su koalomis.
41. Atlikti kelionę jūra.
42. Pabūti vienatvėje keletą dienų.
43. Užkopti į Eifelio bokštą.
44. Paaukoti anonimiškai.
45. Padaryti malonią staigmeną bet kokiam žmogui.
46. Išeit pasivaikščiot siaučiant pūgai.
47. Sukurti savo svetainę ar tinklaraštį.
48. Išauginti kaktusą.
49. Sudaryti savo geneologinį medį.
50. Praleisti išeigines SPA centre.
51. Nubėgti maratoną.
52. Paslidinėti snieglente.
53. Medituoti 3 valandas.
54. Palaikyti delnuose gyvą drugelį.
55. Pajodinėti žirgu pajūriu.
56. Susipažinti su kažkuo gatvėje.
57. Atiduoti benamiui savo pusryčius.
58. Sudalyvauti flashmobe.
59. Išmokti gerai naudotis kompiuteriu.
60. Suvalgyti bulvę iškeptą ant laužo.
61. Praleisti visą dieną su mylimu žmogumi lovoje.
62. Nuvažiuoti į nepažįstamą miestą ir klajoti ten visą dieną.
63. Sukurti savo filmą.
64. Pastatyti namą.
65. Gauti žvaigždės autografą.
66. Nueiti į futbolo varžybas milžiniškame stadione.
67. Padainuot karaoke.
68. Nuvažiuoti dviračiu ne mažiau kaip 100 km.
69. Padaryti kažką savo rankomis ir tai parduoti.
70. Paskraidyti oro balionu.
71. Pajodinėti ant kupranugario arba dramblio.
72. Pabuvoti visuose žemynuose.
73. Pabuvoti karnavale Brazilijoje.
74. Įkopti į kokio nors aukšto kalno viršūnę.
75. Praleisti dieną miške valgant tik tai ką ten rasi.
76. Užsiimti serfingu.
77. pamatyti Vienos operą.
78. Aplankyti visas Europos sostines.
79. Išmokti gražiai fotografuoti.
80. Išmokti italų kalbos.
81. Išmokti tango Argentinoje.
82. Išsimaudyti su drabužiais.
83. Išsimaudyti naktį visai be drabužių.
84. Penkis kart nuo pradžios iki galo pažiūrėti tą patį filmą.
85. Visiškai pakeisti savo įvaizdį.
86. Užkopti į ugnikalnį.
87. Pabuvoti nudistų pleže.
88. Paragauti patiekalo, kuris kelia baimę
89. Nuskinti plika ranka dilgėlę.
90. Nugalėti konkurse.
91. Pasivėžinti ant vėžlio nugaros.
92. Pabėgioti basomis per balas lyjant.
93. Pasivažinėti kabrioletu.
94. Susipažinti su Holivudo žvaigžde.
95. Apsivalgyti braškių.
96. Pasikeisti suvenyrais su laukinių genties vadu.
97. Pakalbėti telefonu su visai nepažįstamu žmogumi.
98. Parašyti knygą.
99. Susipažinti su žmogumi gimusiu tą pačią dieną.
100. Išsimaudyti miesto fontane.

Rodyk draugams
7 įdomūs faktai apie vasarą

Orui vis šylant užsikrečiame vasariška nuotaika, planuojame keliones, dažniau ištrūkstame į gamtą, tad daugelis tikrai pelnytai vasarą vadina savo mėgstamiausiu metų laiku. O ar viską žinote apie savo mylimąją vasarą? Paskaitykite šiek tiek įdomių ir smagių faktų.
Vasaros mėnesiai turi ir labai įdomius liaudiškus pavadinimus. Birželis - Beržė, Jaunis, Mėšlinis, Sėtinis, Visjavis. Liepa - Šienapjūtis, Griežlinis, Putpelinis, Medunešis, Ungurinis, Šaminis. Rugpjūtis - Pjūtė, Šilinis, Grikinis, Drevinis, Degėsis, Paukštlėkis.
Lotyniškieji vasaros mėnesių pavadinimai turi įdomias atsiradimo istorijas - Birželis (lot. Iunius) kilęs iš deivės Junonos vardo; Liepai (lot. Iulius) Julijaus Cezario garbei vardą suteikė Markas Aurelijus; Rugpjūtis (lot. Augustus) pavadintas Cezario sūnėno Augusto garbei.
Iki pat XIX amžiaus pradžios mokiniai neturėjo vasaros atostogų. Atostogos mokiniams buvo skiriamos priklausomai nuo to, kur buvo mokykla - miestiečiai atostogaudavo kiekvieną metų ketvirtį, bet kiek trumpiau nei kaimiečiai, kurių mokyklinės atostogos buvo pavasarį ir rudenį, t.y. tada, kai buvo daugiau darbo sodinant ar renkant derlių.
Karštą vasarą Eifelio bokštas būna net 15 cm aukštesnis. Taip nutinka dėl metalo plėtimosi karštyje.
Pagonys turėjo tradiciją vestuves kelti vasarą, per pilnatį. Tradiciškai buvo geriamas midus - būtent iš čia kilo medaus mėnesio pavadinimas.
Šaldytų sulčių ledus 1905-aisiais sugalvojo 11-metis berniukas Frankas Eppersonas. Anuomet buvo populiarūs vandeniui vaisinį skonį suteikiantys milteliai, vaikas pasigamino stiklinę tokio gėrimo, joje paliko pagaliuką, kuriuo maišė ir neišgėręs paliko namų kieme. Gėrimas pernakt ir virto šaldytų sulčių ledais. Frankas savo vaikiško užmaršumo sukurtą vasaros skanėstą patentavo 1924-aisiais.

Rodyk draugams